Tiesa.com   |   2018-08-27

Vyrų rinktinė – be pagalbos iš NBA

  
Vyrų rinktinė – be pagalbos iš NBA
© FIBA nuotr.
Rinktinės gerbėjų laukia rungtynės su Kroatijos ir Nyderlandų komandomis.
Klubai sutiko išleisti, todėl kad pradedame vėliau pasiruošimą

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis pristatė komandos kandidatų sąrašą, kurie yra kviečiami į treniruočių stovyklą ruoštis Pasaulio taurės atrankos rungtynėms su Kroatijos ir Nyderlandų rinktinėmis. Į šį „langą“ treneris pakvietė 15 krepšininkų.

„Sunkiai sekėsi sudaryti sąrašą. Naujos sistemos specifika apsunkina darbą tiek treneriams, tiek klubams. Prisitaikėme prie dabartinės situacijos ir nusprendėme stovyklą pradėti vėliau. Žaidėjai, kurie pradės sportuoti komandose, galės ten praleisti kaip įmanoma daugiau laiko.
Vyko diskusijos su klubų vadovybėmis, treneriais ir pačiais žadėjais. Planavome rinktis 30 dieną, bet priėmėme sprendimą geriausią visiems. Nes žaidėjai gali praleisti daugiau laiko su klubu. Klubai sutiko išleisti, todėl kad pradedame vėliau pasiruošimą“, – pirmadienį spaudos konferencijos metu Vilniuje sakė D. Adomaitis.
 
Rinktinei šiose varžybose nepadės NBA rungtyniaujantys Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis.
 
Rinktinės treniruočių stovykla prasidės rugsėjo 7 dieną Vilniuje, o jau po dviejų dienų „Siemens“ arenoje lietuviai kontrolinėse rungtynėse išmėgins jėgas su Latvijos nacionaline komanda.
 
Rugsėjo 5 dienos dvikovoje su Suomijos rinktine kausis jaunimo pagrindu sudaryta komanda, kuriai vadovaus Lietuvos vaikinų jaunimo rinktinės vyr. treneris Arvydas Gronskis. Dvikovą tiesiogiai transliuos TV3 televizija.
 
Kalbėdamas apie būsimus varžovus, treneris išskyrė tai, jog Kroatijos rinktinės sudėtyje bus NBA rungtyniaujančių žaidėjų, o Nyderlandų rinktinė pasižymi tuo, kad ilgą laiką žaidžia kartu.
 
„Turime informacijos apie Kroatijos rinktinę, pas juos sudėtyje yra 4 NBA žaidėjai, o su Krunoslavu Simonu tai yra tikrai didelė jėga. Jie maksimaliai rinko žaidėjus, nes žino, kokia yra jų situacija. Bus be galo sunkios rungtynės prieš juos išvykoje. Olandija yra komanda, kur nemažai žaidėjų žaidžia ilgą laiką. Ta pati sistema, treneris… Lengvesnė situacija žaisti ir nereikia daugiau skirti laiko susižaidimui. Kroatai išsiskiria individualiu meistriškumu, o olandai – komandiškai“, – pridūrė treneris.
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatai rungtynėms su Kroatijos ir Nyderlandų rinktinėmis
 
Mantas Kalnietis
Lukas Lekavičius
Mindaugas Girdžiūnas
Marius Grigonis
Renaldas Seibutis 
Adas Juškevičius 
Edgaras Ulanovas
Rokas Giedraitis
Edgaras Želionis
Eimantas Bendžius
Mindaugas Kuzminskas 
Arnoldas Kulboka
Artūras Gudaitis
Evaldas Kairys
Martynas Echodas
 
  

Žymos: Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, pasaulio čempionato atranka, dainius adomaitis

Komentarai

Naujausi straipsniai