Parengė Eglė Makuškaitė   |   2010-07-09

Viso gero, Brazilija!

Pasaulio čempionatas artėja prie pabaigos, jo dramos darosi vis karštesnės. Kol spaudai rengiama TIESA, įvyks ir pusfinalio varžybos. Tad kol kas apžvelgiame įspūdingiausias ketvirtfinalių akimirkas, neįtikėtinus įvarčius ir keisčiausius kuriozus. Jei visa tai matėte savo akimis – tikime, kad bus malonu dar kartą viską prisiminti – juk futbolo niekuomet nebus per daug!

Šis pasaulio čempionatas, ko gero, jau įėjo į pasaulio istoriją dėl nesuskaičiuojamų netikėtumų ir ginčytinų situacijų. Ketvirtfinalio siurprizu tapo Olandijos pergalė prieš penkiskart pasaulio čempionę Brazilijos rinktinę.
Nors pirmieji kamuolį į vartus pasiuntė brazilai, galutinis rezultatas 2:1 skelbė Olandijos pergalę ir reiškė, kad jie ne tik tapo pirmąja komanda, iškopusia į pusfinalį – jie nukarūnavo žvaigždžių kupiną Brazilijos vienuolikę! Olandai brazilų pasaulio čempionate nebuvo įveikę nuo pat 1974-ųjų.

Brazilai savo įsiūtį dėl pralaimėtų rungtynių išliejo ant trenerio Dunga. Nors jis ir teigė neatmetąs galimybės tęsti darbo su Brazilijos rinktine, sąlygų diktuoti jam niekas neleido – Brazilijos futbolo federacija nedelsdama išplatino pranešimą, jog Dungos paslaugos jiems nebereikalingos. Ne ką mažiau rūstybės užsitraukė ir rinktinės saugas Felipe Melo, –jį gerbėjai pasitiko švilpimu ir piktais žodžiais. Daugelis jam negali atleisti už tai, jog jis tyčia užmynė varžovui Arjenui Robbenui ant kojos ir buvo išvytas iš aikštės.

Žaidimas ranka Urugvajui padovanojo pergalę

Antrosios ketvirtfinalio rungtynės tarp Urugvajaus ir toliausiai šiame pasaulio čempionate nukeliavusios Afrikos rinktinės – Ganos – taip pat puikiai atspindėjo neprognozuojamą šio čempionato dvasią. Nors pirmojo kėlinio pabaigoje po Sulley Muntari įvarčio afrikiečiai išsiveržė į priekį, Urugvajaus rinktinė nesunkiai išlygino rezultatą, ir pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Abi rinktinės turėjo progų pelnyti įvartį pratęsimo metu, tačiau jomis nepasinaudojo, o didžiausia rungtynių intriga laukė antrojo pratęsimo pabaigoje. Po afrikiečio Dominico Adiyiaho smūgio galva, Urugvajaus rinktinės puolėjas Luisas Suarezas rankomis numušė į vartus besileidžiantį kamuolį. Už tai jis buvo nubaustas raudona kortele.

Ganos rinktinė gavo teisę smūgiuoti 11 metrų baudinį, tačiau Asamoaho Gyano spirtas kamuolys atsimušė į skersinį, ir teisėjas iškart paskelbė antrojo pratęsimo pabaigą. Baudinių serijoje sėkmingiau pasirodė Urugvajaus rinktinė ir pateko į pusfinalį. Urugvajui švenčiant, dauguma futbolo gerbėjų vis dar negali patikėti tokia varžybų baigtimi.
Vokietijos triumfas ir Argentinos gėda

Ketvirtfinalio varžybose Vokietija pademonstravo, jog žino, ko atvažiavo į pasaulio čempionatą. Tikriausiai ne tiek ir daug Vokietijos futbolo gerbėjų tikėjosi tokio įspūdingo jų rinktinės pasirodymo – vokiečiai be pasigailėjimo rezultatu 4:0 sutrypė Diego Maradonos vadovaujamus argentiniečius. Tuojau po rungtynių Maradona, skaudžiai išplūstas Argentinos žiniasklaidos, pranešė, jog jo darbas Argentinos rinktinėje baigtas. Vis dėlto dar nežinia, ar legenda atsistatydins – Argentinos futbolo sirgaliai pademonstravo išskirtinį lojalumą savo komandai ir net po tokio fiasko maldavo Maradonos tęsti darbą.

Komandinę dvasią praradusių argentiniečių „žudikas“ buvo ryškiai sužibėjęs dvidešimtmetis Thomas Muelleris. Vis dėlto rinktinės vyriausiajam treneriui Joachimui Loewsui, ko gero, teko nusivilti, kad išskirtinį kovotojo charakterį pademonstravęs „Bayern“ futbolininkas pademonstravo ir patirties trūkumą – prisirinkęs geltonų kortelių Muelleris varžybas su Ispanija buvo priverstas stebėti nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Sunki ispanų pergalė

Dar viena drama pasaulio čempionate tapo varžybos tarp Paragvajaus ir Ispanijos. Akivaizdžia dvikovos favorite laikytai Ispanijos rinktinei teko gerokai pavargti dėl teisės kautis dėl aukščiausių apdovanojimų.
Rungtynės vyko gana ramiai, o kibiai ir drausmingai žaidę paragvajiečiai tik pačioje rungtynių pabaigoje praleido įvartį. 83-iąją minutę, techniškai apžaidęs varžovų gynėjus, į baudos aikštelę įsiveržė Iniesta ir perdavė kamuolį Pedro, tačiau jo smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą. Bet atšokusį kamuolį į vartus taikiai smūgiavo vienas rezultatyviausių pasaulio čempionato žaidėjų Davidas Villa ir šiaip ne taip užtikrino Ispanijos bilietą į pusfinalį. Ispanijos futbolo sirgaliai dar kartą gali žemai nusilenkti Villai – jis tampa etatiniu savo komandos geradariu.