Tiesa.com   |   2016-07-20

Verdiktas: dopingo vartojimas Rusijoje – įprasta praktika

  
Verdiktas: dopingo vartojimas Rusijoje – įprasta praktika Rusijos sportininkai pastaruoju metu itin dažnai atsiduria dopingo skandalų centre.

Nepriklausomo pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) eksperto Richardo McLareno ataskaita apie valstybės mastu toleruotą ir netgi skatintą vartoti dopingą Rusijoje pritrenkė Tarptautinį olimpinį komitetą (IOC), bet greičiausiai tai neužkirs rusams kelio į Rio de Žanerio olimpines žaidynes.

(IOC) prezidentas Thomasas Bachas pripažino esantis sukrėstas nepriklauso tyrimo rezultatų. „Imsimės griežčiausių įmanomų priemonių, – tvirtino jis. – Šie rezultatai, kuriuos atskleidė nepriklausomas WADA eksperto tyrimas, yra ataka prieš švarų sportą ir olimpinį judėjimą. Tai – šokiruoja. IOC nesiruošia susilaikyti nuo pačių griežčiausių drausminių priemonių. Esame dėkingi už atliktą analizę, ją studijuojame, iki galo analizuojame visus dokumentus ir aiškinamės, ar nebuvo dar daugiau pažeidimų“, – antradienio vakarą kalbėjo 62-ejų T. Bachas.
Anot jo, į precedento neturinčią situaciją IOC nežvelgs pro pirštus ir baus visus, prisidėjusius prie dopingo vartojimo skatinimo ir toleravimo. Pirmųjų sankcijų jau sulaukta – Rusijos sporto ministras Vitalijus Mutko negaus olimpinės Rio de Žaneiro akreditacijos ir negalės vykti į Braziliją. Tiesa, pats V. Mutko į tai sureagavo kiek ironiškai.
 
„Aš oficialus asmuo, o mes Olimpinėse žaidynėse visuomet tik svečiai. Mes net į Olimpinį kaimelį galime įeiti tik jei mums duodamas leidimas. Man svarbiausia, kad į Olimpiadą vyktų mūsų rinktinė. Reikia suprasti: jei ir nubaus mane, aš susitaikysiu. Tai nėra svarbiausia“, – TASS sakė V. Mutko, kaip ir dar keletas Rusijos sporto valdininkų sulaukęs IOC sankcijų.
 
 
Buvęs WADA prezidentas Richardas Poundas mano, kad iš Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių Rusija neturėtų būti diskvalifikuota, nes liko tiesiog per mažai laiko. Neatmetama, kad Rusija ateityje gali sulaukti griežtų sankcijų, o jos sportininkai turės praleisti kitus tarptautinius renginius.
  

Žymos: olimpinės žaidynės, rio de žaneiras, rusijos sportininkai,

Komentarai

Naujausi straipsniai