Tiesa.com   |   2013-09-11

„US Open“ kovos baigėsi

  
„US Open“ kovos baigėsi Rafaelis Nadalis po beveik pusketvirtos valandos trukusios kovos įveikė serbą Novaką Djokovičių.

Rafaelis Nadalis prieš metus, kai vyko „US Open“, tegalėjo tik svajoti apie sugrįžimą, nes tuo metu gydėsi sunkią kojos traumą. Tačiau praėjo metai, jis sugrįžo, ir sugrįžo stipresnis. Jis – 2013 metų „US Open“ čempionas. „Didžiojo kirčio“ finale pasaulio reitinge antruoju numeriu žengiantis ispanas 6:2, 3:6, 6:4, 6:1 nugalėjo ATP reitingo lyderį Novaką Djokovičių. Tai trečioji jo pergalė „Didžiojo kirčio“ turnyruose.

Lemiama kova, per kurią R. Nadalis nugalėjo serbą Novaką Djokovičių, truko 3 val. ir 21 minutę. Tiek laiko pakako įrodyti, kas yra stipresnis. Jo varžovas N. Djokovičius pripažino, kad R. Nadalis ypač gerai sužaidė mačą: „Jis tikrai nusipelnė laimėti. Jis tikrai buvo per geras“, – įvardijo savo pralaimėjimo priežastį serbas.
Teniso ekspertai tvirtina, kad gydydamasis traumą ir rengdamasis sugrįžti į kortus R. Nadalis gerokai patobulino savo žaidimo techniką. Jis pradėjo žaisti agresyviau – stovi arčiau galinės linijos, kamuoliuką muša arčiau linijų, paduoda staigiai ir juda arčiau varžovo, kad greičiau iškovotų taškus prie tinklo. Atrodo, kad šie pasikeitimai pasiteisino.
 
„US Open“ moterų čempione tapo Serena Williams, kuri apgynė čempionės titulą. Atvirojo JAV teniso čempionato finale ji 7:5, 6:7 (6:8), 6:1 įveikė baltarusę Viktoriją Azarenką ir penktąkart iškovojo pergalę Niujorke. Mačas paprastas nebuvo, o kovojo tenisininkės 2 val. ir 45 min.
 
„US Open“ vyrų finalo statistika:
 
N. Djokovičius – R. Nadalis
 
Neatremiami padavimai („Ace'ai”): 6 – 1
 
Pirmų padavimų pataikymo procentas: 69/102 (68 proc.) – 78/121 (64 proc.)
„Break points“ realizacija: 3/11 (27 proc.) – 7/12 (58 proc.)
 
„Winners“ (taškai, laimėti sėkmingai užbaigus atakas): 46 – 27
 
„Net points“ (laimėti taškai žaidžiant prie tinklo):
 
„Unforced errors“ (neišprovokuotos klaidos): 53 – 20
 
Iš viso laimėti taškai: 102 – 121
  

Žymos: Sportas, Tenisas

Komentarai

Naujausi straipsniai