2010-01-28

„Tiesa“ vėl laimi

Praėjusį sekmadienį įvyko ilgai laukta BLKL dvikova tarp „Tiesos“ ir „Kailių“ komandų. Gausiai susirinkę žiūrovai išvydo labai atkaklias varžybas. Po labai permainingos kovos rezultatu 77:66 jas laimėjo „Tiesos“ krepšininkai.

Varžybos prasidėjo dideliu tempu – abi komandos stengėsi žaisti greitą krepšinį. Įpusėjus ketvirčiui priekyje buvo „Kailių“ krepšininkai, o rezultatas (8:5) rodė, kad nė viena komanda nesiruošia lengvai atiduoti pergalės. Visą pirmąjį ketvirtį virė atkakli kova dėl kiekvieno taško, nors lyg ir atrodė, kad pirmąjį kėlinuką laimės „Kailių“ krepšininkai. Tačiau bėgant paskutinėms sekundėms taiklus tolimas A. Jarmalavičiaus metimas išvedė „Tiesą“ į priekį (20:18).
Antrajame ketvirtyje aikštelėje karštis neslūgo. Abi komandos kovojo dėl kiekvieno kamuolio, aršiai grūmėsi dėl kiekvieno aikštės centimetro. Vis dėlto „Tiesos“ ekipa žaidė kiek ryškiau ir įpusėjus ketvirčiui pirmavo 32:25. Tačiau labiau atitrūkti komandai nepavyko, o „Kailiai“, šiek tiek sumažinę savo taškų deficitą, baigė ketvirtį atsilikę 4 taškais.

Trečiajame ketvirtyje „Tiesos“ ekipa pelnė 5 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį (4:37).
„Kailių“ vaikinai nesutriko, ir tai davė vaisių – jie ne tik sumažino konkurentų persvarą, bet ir įpusėjus ketvirčiui R. Zėkas išlygino rezultatą. Netrukus K. Vaidila persvėrė jį „Kailių“ naudai (52:50). Tačiau sezono lyderė „Tiesa“ nesiruošė taip lengvai atiduoti iniciatyvos į varžovų rankas. Daugiausia E. Janulevičiaus pastangų dėka „Tiesa“ vėl išsiveržė į priekį ir po trijų ketvirčių pirmavo 57:54.

Ketvirtąjį kėlinuką taikliu dvitaškiu pradėjo R. Klivickas, ir tai leido „Tiesai“ dar labiau atsiplėšti (59:54). Tačiau „Kailiai“ į tai atsakė taiklių metimų atkarpa 8:0 ir išsiveržė į priekį 59:62. „Tiesa“ netrukus persvėrė rezultatą savo naudai 63:62. Pirmaujanti ekipa keitėsi dar kelis kartus, o iki varžybų pabaigos likus žaisti mažiau nei dvi minutes rezultatas tapo lygus – 66:66. Nuo tos akimirkos „Kailiai“ niekaip nebesugebėjo rasti kelio priešininkų krepšio link, tuo tarpu „Tiesos“ krepšininkams šypsojosi sėkmė – jie pelnė 11 taškų ir laimėjo rungtynes rezultatu 77:66.

„Tiesa“: E. Janulevičius 28 taškai, A. Matušaitis 27 taškai.
„Kailiai“: R. Zėkas ir A. Petraitis – po 19 taškų.

Kitų varžybų rezultatai:
Sausio 22 d., penktadienis

„Infozona“–„Lituanica“ 90:81 (2:18; 2:25; 23:14; 25:24).
„Infozona“: Š. Šukutis 17 taškų, P. Striukas 15 taškų.
„Lituanica“: M. Rimkus ir B. Švalkūnas – po 23 taškus.
>>>Sekmadienis, sausio 24 d.
„Bomba-Triobet-Sala“–„Statyba“ 20:0
„Statybos“ komandai įskaitytas techninis pralaimėjimas už neatvykimą į varžybas.
„Klevas“–„Vector“ 83:85 (24:6; 21:30; 18:15; 20:34).
„Klevas“: E. Simonavičius 27 taškai, M. Eimantas 21 taškas.
„Vector“: J. Jasinevičius 20 taškų, T. Jasiūnas 15 taškų.
„Infozona“–„Tornado“ 86:62 (25:19; 13:21; 29:13; 19:8).
„Infozona“: Š. Šukutis ir P. Striukas – po 14 taškų.
„Tornado“: R. Alekna –18 taškų.