Tiesa.com   |   2010-09-25

Startavo ketvirtasis BLKL sezonas

  
Startavo ketvirtasis BLKL sezonas
© Tomas Leilys
\\\"Tiesos\\\" krepšininkai neketina užleisti čempionų pakylos.

Naująjį Britanijos Lietuvių Krepšinio Lygos (BLKL) sezoną pradėjo praėjusio BLKL sezono čempionai „Tiesos“ krepšininkai bei trečiosios vietos laimėtojai iš „Infozonos“ komandos.

r buvo galima tikėtis, rungtynės vyko gana atkakliai, nors nuo pirmųjų minučių išsiveržę į priekį „Tiesos“ krepšininkai kontroliavo rungtynių eigą. „Infozonos“ krepšininkai nenuleido rankų, kelis kartus jiems buvo pavykę sumažinti taškų deficitą iki 6 taškų, tačiau persverti rungtynių rezultato jiems nepavyko. 

 

Puikiai žaidę „Tiesos“ krepšininkai E. Janulevičius ir A. Matušaitis atvedė savo ekipą į pirmąją pergalę naujajame BLKL sezone ir taip tarsi patvirtino čempionų vardą. 

Puikiai sužaidusi pirmąjį ketvirtį „Tiesos“ komanda įveikė varžovus 86:76 (19:10; 21:21; 19:20; 27:25).

 

„Tiesa“: E. Janulevičius 28 taškai, A. Matušaitis 22 taškai.

„Infozona“: T. Buivydas 20 taškų, P. Striukas 13 taškų.

 

Įnirtingas pasipriešinimas

 

Sekmadienio rungtynių maratoną pradėjo dvikova tarp „Rovac“ ir „Daumantų BC“. BLKL vicečempionai „Rovac“ tikriausiai nesitikėjo tokio pasipriešinimo iš varžovų. Dvikova klostėsi labai apylygiai, abi ekipos daugiau dėmesio skyrė puolimui, šiek tiek pamiršdamos gynybą. Įpusėjus rungtynėms, nežymia persvara 44:42 priekyje buvo „Rovac“. Antroje rungtynių dalyje užvirė dar įnirtingesnė kova. Verta pažymėti, kad šioje dvikovoje pirmaujanti komanda keitėsi net 24 kartus, tad kas bus rungtynių nugalėtojas, buvo sprendžiama paskutinę dvikovos minutę. Ją tiksliau sužaidė „Daumantų BC“ krepšininkai, ir tai lėmė, kad lygos naujokai iškovojo sunkią pergalę rezultatu 83:85 (21:22; 23:20; 18:17; 21:26).

 

„Rovac“: L. Gelažauskas 26 taškai, V. Gelažauskas 20 taškų, J. Mejeras ir V. Rakickas po 13 taškų.

„Daumantų BC“: M. Bausys 26 taškai, N. Papreckis 18 taškų, T. Bendorius 12 taškų.

 

Komandos klydo

 

Antrose sekmadienio rungtynėse jėgas išmėgino „Tornado“ ir „Prienų“ krepšininkai. Kaip ir pirmoje dienos dvikovoje, aikštelėje netrūko atkaklios kovos, tačiau abiejų komandų žaidime galėjai įžvelgti daug broko, trūko susižaidimo. 

Pirmoje rungtynių dalyje žaidimas vyko apylygiai, ir tik antrojo ketvirčio pabaigoje ėmė ryškėti „Tornado“ krepšininkų pranašumas, po dviejų ketvirčių jie pirmavo 33:23. Trečiojo ketvirčio pradžioje, laimėję atkarpą 8:0, „Tornado“ padidino savo persvarą iki 41:23, tačiau „Prienai“ nenuleido rankų ir atsakė spurtu 12:0, tad po trijų kėlinukų rezultatu 41:35 vis dar pirmavo „Tornado“. Paskutiniame ketvirtyje „Prienai“ išlygino rezultatą 48:48, tačiau persverti rezultato savo naudai jiems nepavyko. Rungtynių pabaigą užtikrintai sužaidusi „Tornado“ iškovojo pergalę 60:54 (16:11; 17:12; 8:12; 19:19).

 

„Tornado“: G. Simanavičius 14 taškų, D. Sidaravičius 11 taškų.

„Prienai“: T. Kazlauskas 20 taškų, R. Marčiulionis 16 taškų.

 

Jauniausia komanda

 

Trečiojoje sekmadienio dvikovoje susitiko „Bomba–Triobet“ ir „Statybos“ komandos. „Bombos“ komanda, tikriausiai jauniausia komanda lygoje, savo greitu žaidimu bandė įveikti „Statybą“. Nors po pirmojo ketvirčio švieslentė skelbė visišką lygybę 20:20, antrajame ketvirtyje „Bomba“ tiesiog privertė savo varžovus pasijusti bejėgiais. „Statyba“ pelnė vos 2 taškus, tad po pirmosios rungtynių dalies 34:32 pirmavo „Bomba“. Nors atrodė, kad „Bomba“ turėtų pasiekti lengvą pergalę, „Statyba“ spurtavo ir sumažino atsilikimą iki minimumo (40:39). Netrukus „Statyba“ sugebėjo išlyginti rezultatą 41:41, bet persverti jo savo naudai jiems taip ir nepavyko, ir po trijų kėlinių priekyje buvo „Bomba–Triobet“ (45:44). Jau per pirmąsias ketvirtojo kėlinio minutes „Bomba“ padidino savo pranašumą iki 56:48. Bet ir vėl „Statyba“ stebuklingai atsitiesė ir sumažino deficitą iki minimumo 56:55. Vis dėlto „Statybai“ nebeužteko jėgų, ir jie turėjo pripažinti „Bombos“ pergalę rezultatu 68:57 (20:20; 14:2; 11:22; 23:13).

 

„Bomba–Triobet“: A. Dedela 22 taškai, K. Danso 19 taškų.

„Statyba“: D. Punis 15 taškų, A. Misiūnas 12 taškų, M. Dainius 10 taškų.

 

Intriga – rungtynių pabaigoje 

 

Sekmadienio varžybų maratoną užbaigė rungtynės tarp „Lituanicos“ ir „Kailių“ komandų. Galingą sudėtį šiame sezone subūrusi „Lituanica“ vis dėlto turėjo pripažinti lygos senbuvių „Kailių“ persvarą. „Kailiai“, antroje rungtynių dalyje įgiję solidžią 16 taškų persvarą, rungtynių pabaigoje vos nebuvo nubausti – iš jų solidaus pranašumo tebuvo likę tik 3 taškai. Vis dėlto „Lituanica“ rungtynių pabaigoje buvo nubausta nesportine pražanga, ir po šio epizodo tapo aišku, kad pergalę iškovos jų priešininkai. Taigi „Kailiai“ iškovojo sunkią pergalę 64:71 (8:15; 13:19; 16:17; 27:20), nors rungtynių pabaigoje realizavo ir ne visus baudos metimus.

 

„Lituanica“: R. Jonkus 16 taškų, T. Klimas ir A. Jakumavičius po 11 taškų.

„Kailiai“: T. Samoška 15 taškų, T. Jurgelis 14 taškų, A. Petraitis 11 taškų.

 

 

Po varžybų tarp „Rovac“ ir „Daumantų BC“ komandų, kurias 83:85 laimėjo „Daumantų BC“, BLKL pakalbino „Rovac“ komandos žaidžiantįjį trenerį bei kapitoną Gedą Giržadą.

 

Kaip vertinate savo komandos pasirodymą šios dienos varžybose?

 

Vertinu gerai, nebuvo daug problemų rungtynių metu, turint omenyje, kad tai tik pirmosios varžybos po vasaros atostogų. Mes, kaip ir praėjusį sezoną, treniruočių neturime, tad manau, kad buvo geras apšilimas. Jeigu prisimintume praėjusio sezono pradžią, tai pirmąsias rungtynes pralaimėjome 50 taškų skirtumu „Lituanica“ komandai, tačiau po Naujų metų įsibėgėjome ir laimėjome trylika pergalių iš eilės, tad tikimės, kad šiais metais irgi taip bus. 

 

Kas lėmė pralaimėjimą?

 

Manau, gal pritrūko tikslių tolimų metimų, pataikėme vos 2 tritaškius iš 15.

 

Gal tam turėjo įtakos nauji aikštelės matmenys?

 

Galbūt keliose situacijose ir taip, tačiau metėme daug neparuoštų metimų.

 

Varžovus privertėte suklysti 19 kartų, kodėl tuo nepasinaudojote?

 

Patys padarėme 13 klaidų, žinoma, turėjome išnaudoti varžovų klaidas, tačiau pritrūko tikslumo. Šiaip norėčiau išskirti mūsų aukštaūgio V. Rakicko sėkmingą žaidimą po krepšiu – jis mane nustebino labiausiai, džiaugiuosi jo žaidimu.

 

Ar dar ketinate stiprinti „Rovac“ ekipą?

 

Taip, dairomės naujų žaidėjų. Trūksta vidurio puolėjo, kadangi tikro „centro“ neturime, mūsų komanda, palyginti su kitomis ekipomis, yra gana žema, aukščiausias žaidėjas gal 197 cm. Turime jauną 2 metrų ūgio žaidėją, tačiau jam dar šiek tiek reikės sutvirtėti, kad papultų į komandos penketą.

 

Jūsų komandoje nebėra praėjusio sezono ekipos lyderio Giedriaus Čeginsko. Kodėl?

 

Giedrius gyvena Braitone, iš ten kelias į Londoną tolimas, jis paprasčiausiai pasakė, kad nebeatstovaus mūsų ekipai dėl didelio atstumo.

 

Praėjusiame sezone iškovojote A. Sabonio taurę, BLKL likote antri. Kokius tikslus keliate sau šį sezoną?

 

Mano tikslas yra dalyvauti. Visiems bandau įdiegti mintį, kad čia tėra mūsų hobis.

 

Šį sezoną BLKL yra naujovių: pradėta vesti rungtynių statistiką, bandoma didinti teisėjų rotaciją, lyga žengia koja kojon su FIBA pakeitimais. Ką apie visa tai manote?

 

Teisėjavimo lygis BLKL, lyginant su kitomis Anglijos lygomis, yra labai aukštas. Šiandienos mūsų varžybose teisėjai teisėjavo be priekaištų, nors, be abejo, visko būna, tačiau lygis tikrai geras. Dėl FIBA pakeitimų, tritaškio linijos atitraukimas nuo krepšio suteikė daugiau vietos aukštaūgiams. Kadangi šiuo metu aukštų vyrų neturime, mums tai ne į naudą, tačiau tikiuosi, kad ateityje „prisišaudysime“.


  

Komentarai

Naujausi straipsniai