Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-09-03

Sensacija: Dominikos Respublikai nusileidę vokiečiai atsidūrė ant prarajos krašto

© FIBA
Dennisas Schroderis

Galimais Lietuvos rinktinės varžovais antrajame pasaulio čempionato etape turėję būti vokiečiai savo kelionę Kinijoje gali baigti kur kas anksčiau, nei galvojo.

Antrosiose G grupės rungtynėse Denniso Schroderio vedama Vokietijos rinktinė sensacingai 68:70 nusileido Dominikos Respublikai ir į kitą etapą gali prasmukti tik stebuklo pagalba.
Pirmajame ture prancūzams nusileidę vokiečiai dabar turi laukti itin menkai tikėtino scenarijaus: jiems ne tik paskutinėse rungtynėse reikia nugalėti Jordaniją, bet ir laukti šios komandos pergalės prieš Prancūziją šiandien bei Dominikos Respublikos rinktinės laimėjo prieš prancūzus ketvirtadienį.

Būtent G grupės komandos antrajame etape kausis su H grupės, kurioje žaidžia ir lietuviai, rinktinėmis. Iš viso iš abiejų grupių į ketvirtfinalį žengs tik dvi komandos.

Rungtynėse prieš Dominikos Respubliką vokiečiai ilgą laiką pirmavo ir turėjo 9 taškų pranašumą, tačiau paleido varžovus į priekį ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai atsiliko 52:60. Nors tuomet varžovai iš Amerikos žemyno taškų nepelnė beveik penkias minutes, o vokiečiai spurtavo 10:0 ir perėmė iniciatyvą (62:60), Dominikos Respublikos atstovai tiksliau žaidė rungtynių pabaigoje.

Vėl susigrąžinę persvarą (69:63), Amerikos atstovai likus žaisti minutę turėjo 2 taškų pranašumą - 70:68.

Nors patys Dominikos Respublikos krepšininkai pelnyti taškų nesugebėjo, netikslūs buvo ir vokiečių bandymai – kelis sykius prametė D. Schroderis, o lemiamo tritaškio aidint sirenai nepataikė Danilo Barthelis ir Dominikos Respublikos žaidėjai viduryje aikštės šoko pergalės šokį – jiems ši pergalė atvėrė kelią į kitą etapą.

Vokietija: Dennisas Schroderis 20 (5/18 metimai, 9/12 baud., 7 rez. perd.), Danielis Theisas 12 (6/16 metimai, 8 atk. kam., 5 per. kam.), Maodo Lo 10.

Dominikos Respublika: Victoras Lizas 17 (7/14 metimai), Eloy Vargasas 16 (7/10 dvit.), Ronaldas Robertsas 10.

Žymos: Krepšinis, Pasaulio krepšinio čempionatas