Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2014-04-18

Rinktinėje – daugiau jaunimo

  
Rinktinėje – daugiau jaunimo D. Sabonio tėvas Arvydas mano, kad jo sūnui dar per anksti žaisti vyrų rinktinėje.

Nė vienas pernai Lietuvos rinktinės garbę gynęs krepšininkas neištarė „ne“, bet komandos sudėtyje šią vasarą greičiausiai bus priverstinių pokyčių. Apie tai užsiminė jos vairininkas Jonas Kazlauskas. Tiesa, treneris kol kas vengia minėti konkrečias pavardes, nes nacionalinės ekipos kandidatų sąrašą planuoja paskelbti tik gegužės viduryje, rašė Delfi.lt.

 „Pagal turimas žinias, sudėtis gali pasikeisti, reikės prijungti jaunų žaidėjų. Nenoriu dabar kalbėti apie pavardes, bet yra keletas blogų signalų iš gydytojų, jie sako: vargu. Vis dėlto didesnė dalis pernykščio branduolio bus rikiuotėje“, – sakė J. Kazlauskas. Pasak jo, tiek Linas Kleiza, tiek Martynas Pocius, anksčiau užsiminę apie poilsį vasarą, bendraujant tiesiogiai išreiškė norą žaisti rinktinėje, jei tik sveikata leis. „Daug kas turbūt nori pailsėti, bet pareiga šaukia“, – pažymėjo treneris.
Paklaustas, kokius jaunus žaidėjus pirmiausia mato kaip galimą pamainą, J. Kazlauskas išskyrė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento Arvydo Sabonio sūnų Domantą, rungtyniaujantį Malagos „Unicaja“ (Ispanija) klube. „Vienas iš jaunųjų – Arvydo sūnus, kuris šiemet labai užsirekomendavo. Jam tik 17 metų, o jis jau žaidžia Eurolygoje – labai šaunu. Kažkiek drąsiau pastaruoju metu pasireiškia ir jo bendraklubis Mindaugas Kuzminskas. Gyvendamas Kinijoje mačiau labai daug Donato Motiejūno žaidimo, ir jis mane džiugino. Jonas Valančiūnas po paskutinių įvykių, tikiuosi, padarė teisingas išvadas. Jo žaidimas dabar stabilesnis. Jam buvo ir geresnių, ir prastesnių mėnesių, bet sakyti, kad jis visai netobulėja, negaliu. Aišku, visada norisi daugiau“, – dėstė J. Kazlauskas.
 
Tuo metu įžaidėjų stygius treneriui tebėra didžiausias galvos skausmas. „Deja, įžaidėjo pozicijoje kol kas tyla. Tai labiausiai liūdina, ir tam reikės skirti didžiausią dėmesį“, – teigė specialistas, išsisukęs nuo klausimo, ar dar turi planų kviesti į nacionalinę komandą veteraną Šarūną Jasikevičių.
 
Į pirmą treniruočių stovyklą jis žadėjo kviesti 15 kandidatų ar kiek daugiau – priklausomai nuo žaidėjų sveikatos būklės. Pasiruošimą rinktinė pradės liepos 7 d. Palangoje, vėliau stovyklaus Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Vilniuje ir Klaipėdoje. J. Kazlausko auklėtinių taip pat laukia išvykos į Suomiją ir Slovėniją, o paskutinė stovykla prieš planetos pirmenybių startą rugpjūčio 24–27 dienomis bus surengta Kroatijoje.
 
Primename, kad planetos pirmenybes lietuviai pradės Gran Kanarijoje. D grupėje taip pat varžysis Angolos, Pietų Korėjos, Slovėnijos, Meksikos ir Australijos krepšininkai. Čempionatas Ispanijoje vyks rugpjūčio 30–rugsėjo 14 dienomis.
Prieš ketverius metus Turkijoje surengtame pasaulio čempionate Kęstučio Kemzūros treniruojama Lietuvos rinktinė laimėjo bronzos medalius.
 
 
  

Žymos: Krepšinis, Rinktinė,

Komentarai

Naujausi straipsniai