Tiesa.com   |   2018-07-24

Rinktinę paliko dėl rasizmo

  
Rinktinę paliko dėl rasizmo
© Joshjdss/Flickr nuotr.
M. Ozilas iš rinktinės traukiasi pačiame jėgų žydėjime.
Kai laimime – aš vokietis, kai pralaimime – aš imigrantas iš Turkijos

Skandalingai iš pasaulio futbolo čempionato pasitraukusios Vokietijos rinktinės ilgametis žaidėjas Mesutas Ozilas baigė karjerą nacionalinėje komandoje neapsikentęs, kaip jis pats sako, rasizmo.

rkijos kilęs 29 metų saugas rinktinei atstovavo nuo 2009 metų ir su ja tapo pasaulio čempione 2014 metais, tačiau šiemet itin anksti pasitraukė iš kovos dėl stipriausios planetos komandos vardo – Rusijoje vykusiame čempionate vokiečiai neįveikė grupės barjero.
Tai buvo prasčiausias Vokietijos rinktinės pasirodymas per pastaruosius 80 metų.
 
M. Ozilas tikina, kad po pirmenybių, kaip ir prieš jas, sulaukė ne tik kritikos dėl savo žaidimo, bet ir rasistinių užgauliojimų dėl savo turkiškos kilmės – jais esą svaidėsi ne tik sirgaliai, bet ir Vokietijos futbolo federacijos vadovybės atstovai.
 
„Kai laimime – aš vokietis, kai pralaimime – aš imigrantas iš Turkijos“, – tokią frazę M. Ozilas įrašė ilgame savo pareiškime apie neįprastai ankstyvą savo pasitraukimą iš nacionalinės rinktinės.
 
Londono „Arsenal“ klubui atstovaujantis futbolininkas šiuo metu yra pačiame jėgų žydėjime ir vienas iš geriausių saugo pozicijos žaidėjų, todėl jo pasitraukimas bus didelė netektis Vokietijos rinktinei.
Jis dar iki čempionato sulaukė kritikos po to, kai viename renginyje Londone susitiko su prieštaringai Vakarų pasaulyje vertinamu Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu ir jam padovanojo savo marškinėlius. Toks jo elgesys sukėlė reakcijų audrą Vokietijoje, mat dėl savo valdžios metodų Turkijos vadovas Vakaruose vadinamas šių laikų diktatoriumi, kuris naudoja kontroliuojamas valstybės galias susidorojimui su politiniams oponentais ir kritikais.
 
M. Ozilas laiške dėl pasitraukimo tikino, kad su prezidentu susitiko gerbdamas savo šeimos narius, kurie gyvena Turkijoje.
 
CITATA: Kai laimime – aš vokietis, kai pralaimime – aš imigrantas
 
  

Žymos: Vokietija, Futbolas, Turkija, Rasizmas, mesut ozil

Komentarai

Naujausi straipsniai