Tiesa.com   |   2010-09-09

Rinktinė keliais eis dėl pergalės

  
Rinktinė keliais eis dėl pergalės
© Archyvo.
Robertas Kuncaitis.

Trečiadienį po treniruotės Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiojo trenerio asistentas Robertas Kuncaitis su Delfi.lt žurnalistais pasidalijo savo mintimis apie artimiausius varžovus. Šiandien lietuviai susikaus su Argentinos krepšininkais.

mal"> Treneri, kokios Argentinos rinktinės stipriosios pusės?

– Pirmiausia, tai 6-7 žaidėjai, kurie daugiausiai būna aikštelėje, yra verti dėmesio. Jie žaidžia geruose klubuose ir yra žinomi. Kitas dalykas – argentiniečių patirtis. Jie kartu žaidžia jau daug laiko, šis branduolys drauge yra daug pasiekęs. Dažnai iškovoja svarbių turnyrų medalius ar būna arti jų. Jie žino pergalės skonį ir žino, kaip ją pasiekti.

– Argentinos žaidimas laikosi ant trijų banginių Luiso Scola, Pablo Prigioni ir Carloso Delfino žaidimo?

– Tikriausiai, kad taip. P. Prigioni su L. Scola yra tie žmonės, kurių dėka renkamas didžiausias taškų kraitis. P. Prigioni pats nėra itin rezultatyvus, bet perdavimais žudo bet kokią gynybą. Jei pavyks išardyti šitą vieną kūną, sudarytą iš šių dviejų žaidėjų, mums pavyks ir iškovoti pergalę.

 Kas nepatinka Argentinai, kokio žaidimo jie nemėgsta?

– Jai nėra parankus toks greitesnis žaidimas ir intensyvesnis krepšinis. Jokiu būdu aš jų nenuvertinu, argentiniečiai nėra pavargę ar labai lėti. Tiesiog jie žino savo stiprias vietas ir būtent specialiai stabdosi.

– Ką daryti, kad nebuksuotume rungtynių pradžiose?

– Galime buksuoti pirmame kėlinyje, svarbu, jog pabaiga būtų gera. Jei tradicija bus tokia – aš sutinku.

– Kai žaisdavo Lietuvos rinktinė, jos aistruoliai dominuodavo. Argentiną palaiko labai daug gerbėjų. Pirmą kartą čempionate žaisite „išvykoje“?

– Mūsų sirgaliams pagaliau bus tikras varžovas – Argentinos aistruoliai. Susikaus abi grupės ir už aikštelės ribų. Bus ir čia įdomu pažiūrėti.

– Rytinė treniruotė vyko atskiroms krepšininkų grupėms. Kodėl?

– Treniruotę (krepšinio salėje) darėme tiem žaidėjams, kurie norėjo pamėtyti, kurie mažiau žaidė ir kurie neturi tų mikrotraumelių. Naudingai pasportavome. Kita komandos dalis ėjo į treniruoklių salę viešbutyje. Traumuoti krepšininkai atliko procedūras. Niekas nemiegojo, negulėjo ir nesiilsėjo.

– Ketvirtfinalio kaina didžiulė. Jauni mūsiškiai neperdegs?

– Atsakysiu tik po rungtynių, ar mes ten „sudegėme“ ar „perdegėme“. Mes suprantame šių rungtynių kainą, bet neperdedame. Prieš mačą su Kinija buvome laikomi favoritais, mes, treneriai, išgyvenome, kad priešininkas neužkluptų mūsų tokioje būsenoje. Dabar visi dirba gerai ir visi supranta, kokia kaina tai yra. Eisime keliais...“.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai