Tiesa.com   |   2015-04-17

R. Berankiui – pirmasis ATP titulas per visą karjerą

  
R. Berankiui – pirmasis ATP titulas per visą karjerą R. Berankis sako, kad svarbiausia jam išlieka individualios kovos.

Ričardas Berankis tapo pirmu Lietuvos atstovu, iškovojusiu Teniso profesionalų asociacijos (ATP) rengiamo turnyro čempiono titulą. Lietuvis dvejetų turnyre „Fayez Sarofim & Co. U.S. Men's Clay Court Championship“ Hjustone poroje su Teimurazu Gabašviliu 6:4, 6:4 nugalėjo filipiniečio Treato Huey‘aus ir amerikiečio Scotto Lipsky‘io porą.

Gruzijoje gimęs, tačiau Rusijai atstovaujantis T. Gabašvilis kartu su R. Berankiu įspūdingai užbaigė sensacingą žygį turnyre Hjustone. Jie pirmame rate po dramatiškos kovos ir įspūdingo pratęsimo 4:6, 6:2, 19:17 (ilgiausias pratęsimas šį sezoną) palaužė argentiniečio Federico Delbonio ir serbo Dušano Lajovičiaus porą.
Jau pačioje susitikimo pradžioje R. Berankis ir T. Gabašvilis laimėjo oponentų padavimų seriją ir išsiveržė į priekį 2:0. Lietuvos ir Rusijos atstovų duetas išsaugojo iniciatyvą ir laimėjo pirmą setą.
 
Antrame sete T. Huey‘us ir S. Lipsky‘is pirmavo 2:0, tačiau jų oponentai nesutriko, laimėjo keturis geimus iš eilės ir persvėrė rezultatą savo naudai 4:2. R. Berankis ir T. Gabašvilis lemiamomis akimirkomis žaidė šaltakraujiškai ir abu pirmą kartą tapo dvejetų varžybų čempionais. Mačas truko 65-ias minutes.
 
Ketvirtfinalyje jie nugalėjo visų laikų tituluočiausią teniso porą – Bobą ir Mike‘ą Bryanus. Pusfinalyje įveikė pripažintus dvejetų meistrus, „Didžiojo kirčio“ čempionus, trečią pagal skirstymą turnyre duetą -¢ Robertą Lindstedtą ir Jurgeną Melzerį.
 
Dar sensacingiau R. Berankio ir T. Gabašvilio žygis šių metų varžybose Hjustone atrodo pažvelgus į jų reitingus dvejetų klasifikacijoje – R. Berankis 544-as, o T. Gabašvilis 162-as.
 
Turnyro čempionams atiteko po 250 ATP dvejetų reitingo taškų. R. Berankis ir T. Gabašvilis pasidalys ir 27-ių tūkstančių dolerių premiją. Lietuvis neatmetagalimybės, kad su Rusijos atstovu dažniau dalyvaus dvejetų turnyruose, nors prioritetu lieka mūšiai vienetų kortuose.
 
  

Žymos: Tenisas, Ričardas Berankis

Komentarai

Naujausi straipsniai