Tiesa.com   |   2016-01-20

R. Berankis Australijoje nesužibėjo

  
R. Berankis Australijoje nesužibėjo Lietuvis iki šiol nenugalėjo A. Dolgopolovo.

Australijoje prasidėjo pirmas šio sezono „Didžiojo kirčio“ serijos („Grand Slam“) teniso turnyras – Australijos atvirasis čempionatas. Pajėgiausias Lietuvos tenisininkas 25-erių metų Ričardas Berankis (ATP-85) Melburno korte pirmame rate susitiko su 27-erių metų Aleksandru Dolgopolovu (ATP-36) iš Ukrainos, pralaimėjo varžovui po keturių setų kovos 1:6, 6:3, 4:6, 2:6 ir iš tolesnių varžybų pasitraukė.

Dvikova truko dvi valandas ir 8 minutes. R. Berankis prastai pradėjo mačą ir pralaimėjo pirmąjį setą 1:6. Tačiau antrajame lietuvis susiėmė ir įrodė savo pranašumą prieš ukrainietį 6:3.
Trečiajame sete mūsiškis pirmavo 4:2, bet perleido iniciatyvą priešininkui. A. Dolgopolovas laimėjo net 9 geimus iš eilės ir negrįžtamai pabėgo nuo varžovo 6:4, 5:0. Nors R. Berankis kiek atsitiesė ketvirto seto pabaigoje ir pats laimėjo du geimus iš eilės 2:5, galutinę pergalę šventė A. Dolgopolovas (6:2).
 
R. Berankis pagrindinėse „Australian Open“ varžybose dalyvavo ketvirtą kartą iš eilės ir penktą sykį per pastaruosius šešerius metus (jis kvalifikacijos neįveikė tik 2012-aisiais).
 
Geriausiai iki šiol lietuvis kol kas pasirodė 2011 ir 2013 metais, kai nužygiavo iki trečiojo rato, šešioliktfinalio, tačiau jame susitiko su pirmojo dešimtuko žaidėjais – atitinkamai ispanu Davidu Ferreru (tuo metu ATP-7) ir škotu Andy Murray‘umi (tuo metu ATP-3) – ir pralaimėjo jiems per tris setus.
 
Praėjusiais metais lietuvis pasiekė antrą ratą, kuriame 2:6, 2:6, 6:7 (3:7) nusileido PAR atstovui Kevinui Andersonui.
  

Žymos: Sportas, Tenisas, R. Berankis

Komentarai

Naujausi straipsniai