Tiesa.com   |   2015-06-19

Pralaimi ir pagrindinė, ir jaunimo rinktinės

Pralaimi ir pagrindinė, ir jaunimo rinktinės Lietuvos pagrindinė rinktinė nusileido šveicarams rezultatu 1:2.

2017 metų Europos futbolo čempionato atrankos turnyro antros grupės rungtynėse Lietuvos jaunimo (iki 21 metų, U-21) rinktinė antradienį susitiko su rytinėje Pirėnų kalnų pusėje esančios nykštukinės Andoros kunigaikštystės nacionaline komanda. Armino Narbekovo treniruojama ekipa pralaimėjo varžovams 0:1 (0:0) ir patyrė pirmą nesėkmę turnyre.

Vienintelį ir pergalingą įvartį Aaronas Sanchezas pelnė 51-ą minutę iš 11 metrų baudinio. Lietuviai mačą baigė devyniese, nes iš aikštės buvo pašalinti sekmadienį vyrų rinktinei atstovavę Gratas Sirgėdas (85-ąją min.) ir Donatas Kazlauskas (90+3' min.).
Sekmadienį pagrindinė šalies rinktinė atrankoje į 2016 metų Europos čempionatą namuose 1:2 pralaimėjo Šveicarijos ekipai.

Lietuvos U-21 komandai tai buvo pirmos rungtynės naujame atrankos cikle. Geriausią ataką pirmame kėlinyje lietuviai surengė 15-ąją minutę. Po Rolando Baravyko reido ir perdavimo iš dešiniojo krašto D. Kazlauskas smūgiavo į vartus, tačiau Andoros ekipos vartininkas kamuolį puikiai atrėmė. Lietuvos komandai pirmajame kėlinyje nepavyko primesti savo žaidimo varžovams, atakos dažnai strigdavo klampioje varžovų gynyboje. 42 min. šansą turėjo Darius Kazubovičius, tačiau spaudžiamas gynėjo jis smūgiavo nestipriai, ir kamuolį nesunkiai sugavo vartininkas.

Baudinys – po nepavojingo epizodo

Antras kėlinys lietuviams prasidėjo itin apmaudžiai. 50 min. nepavojingoje situacijoje teisėjas užfiksavo Domanto Šimkaus pražangą baudos aikštelės krašte ir skyrė 11 metrų baudinį.

Jį realizavo A. Sanchezas. 63 min. arti tikslo buvo Donatas Šėgžda: po tolimo perdavimo iš aštraus kampo jis smūgiavo į vartus, tačiau kamuolį nuo vartų linijos išmušė gynėjas. Po 8 minučių galimybę smūgiui baudos aikštelėje susikūrė D. Kazlauskas, tačiau jo spirtas kamuolys skriejo pro šalį.

Šturmą nugesino raudonos kortelės

Lietuviai rungtynių pabaigoje pakilo į varžovų vartų šturmą ir daugiausia buvo stabdomi tik pražangomis. 78 min. po baudos smūgio ir perdavimo į baudos aikštelę puikų šansą turėjo Edvardas Tamulevičius, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas, o dvikovoje dėl atšokusio kamuolio šeimininkams šiaip ne taip pavyko apsiginti.

Likus žaisti penkias minutes mūsiškių padėtis dar labiau komplikavosi. Po pražangos prieš vartininką arbitras parodė antrą geltoną kortelę G. Sirgėdui. Negana to, rungtynių pabaigoje už nesportišką elgesį pašalintas D. Kazlauskas. Vienoje paskutinių atakų lietuviai galėjo išlyginti rezultatą, tačiau vartininkui nesugavus kamuolio dvikovoje su E. Tamulevičiumi gynėjai spėjo likviduoti pavojų.

Žymos: Futbolas