Tiesa.com   |   2010-09-20

Pergales iškovojo svečiai

© V.Knyzelio/LFF.lt nuotr.
„Sūduvos“ džiaugsmas.

Lietuvos futbolo federacijos A lygos čempionate 26-ajame ture visas pergales iškovojo svečiuose žaidusios komandos. Įtikinamais rezultatais nugalėjo pirmenybių lyderiai Panevėžio „Ekranas“, Marijampolės „Sūduva“ ir Vilniaus „Žalgiris“, o dvikovoje dėl penktos vietos „Šiauliai“ pranoko Gargždų „Bangą“.

Lemtingas „Šiaulių“ įvartis pradžioje
„Bangos“ ir „Šiaulių“ dvikova buvo svarbi ne tik kovojant dėl penktosios, bet ir norint išsaugoti viltis pakovoti dėl ketvirtosios vietos.

Buvusių komandos draugų, dabar trenerių Armino Narbekovo ir Valdo Ivanausko akistatoje lemtinga buvo trečioji minutė, kai po Manto Kuklio baudos smūgio kamuolys atsimušęs į žemę baudos aikštelėje įskriejo į vartus. Rezultatas 1:0 „Šiaulių“ naudai taip ir nepasikeitė, nors progų turėjo abi komandos.

„Tai buvo rungtynės dėl šešių taškų. Ši pergalė labai svarbi. Įmuštas greitas įvartis padėjo nuimti psichologinę naštą“, - teigė „Šiaulių“ treneris V.Ivanauskas.

„Įvartis pradžioje buvo didžiulis smūgis. Šiandien buvo mažai futbolo ir daug kovos. Šis pralaimėjimas vienas skaudžiausių, nes pralaimėjome visą dvikovą. Kadangi žaidėjai aikštėje kovoje nepakankamai, jiems teks daugiau treniruotis“, - sakė „Bangos“ strategas Arminas Narbekovas.

„Sūduva“ palaužė autsaiderį tik pabaigoje

Kovoje dėl medalių spalvos padėtis nepasikeitė, nes pergales iškovojo visi trys čempionato lyderiai. Nepaisant rezultato 4:1, sunkiausiai sekėsi Marijampolės „Sūduvai“, kuriai ilgai priešinosi autsaideris Kauno „Atletas“.

„Sūduva“ pirmavo po legionieriaus iš Kinijos Liu Chao individualaus reido 39 minutę, bet antrajame kėlinyje „Atletas“ kibo favoritams į atlapus ir 73-ąją minutę Erikui Rūškiui pavyko rezultatą išlyginti. Vis tik kauniečiai džiaugėsi neilgai ir Nerijaus Radžiaus, Ričardo Beniušio bei Audriaus Broko įvarčiai per trumpą laiko tarpą užtikrino pergalę marijampoliečiams.

„Rungtynės buvo kovingos ir įdomios. „Atletas“ šiandien žaidė neblogai, kovojo iki galo ir įmušė dėsningą įvartį. Gerai, kad viskas gerai baigėsi - pavyko įmušti greitą atsakomąjį įvartį“, - teigė „Sūduvos" vyriausiasis treneris Donatas Vencevičius.

„Iki 75 minutės atrodė, kad žaidžiame geriausias sezono rungtynes. Mus palaužė antrasis praleistas įvartis, o jo neturėjome teisės praleisti“, - sakė „Atleto“ treneris Saulius Širmelis.

„Ekranui“ pergalę įtvirtino D.Galkevičiaus dublis

„Sūduvą“ vienu tašku toliau lenkia „Ekranas“. Nugalėtojų titulą ginantys panevėžiečiai 3:0 svečiuose nugalėjo „Mažeikius“. „Ekranas“ po pirmojo kėlinio turėjo kanadiečio Stepheno Ademolu pelnyto įvarčio persvarą, o po pertraukos dviem gražiais smūgiais iš toli Panevėžio klubo pranašumą įtvirtino Lietuvos rinktinės saugas Dominykas Galkevičius.

„Iškovojome pelnytą pergalę. Džiugina ne tik rungtynių rezultatas - iškovoti trys taškai - bet ir vyrų nusiteikimas, kova, dvikovų laimėjimas, noras“, - sakė „Ekrano“ treneris Valdas Urbonas.

„Kad ir kaip kruopščiai ruošėmės rungtynėms, jų eiga parodė, kad žaidė skirtingo meistriškumo ekipos. Kol kas tik kuriamės kaip komanda“,- kalbėjo „Mažeikių“ treneris Nerijus Gudaitis.

„Žalgiris“ pranoko „Klaipėdą“

Nuo pirmaujančių dviejų ekipų neatsilieka ir „Žalgiris“. Vilniaus klubas uostamiestyje 4:0 įveikė „Klaipėdą“. Pirmajame kėlinyje du įvarčius sostinės ekipai pelnė puolėjas Nerijus Astrauskas, o po pertraukos pasižymėjo gynėjai Algis Jankauskas ir Egidijus Vaitkūnas.

Antradienį du šalies klubai – „Sūduva“ ir „Šiauliai“ stos į kovą naujo Baltijos lygos sezono pirmo etapo rungtynėse Estijoje, o kitas A lygos turas bus žaidžiamas rugpjūčio 25-26 dienomis.

LFF A lygos 26 turo statistika

„Atletas“ (Kaunas) – „Sūduva“ (Marijampolė) 1:4 (0:1)
Teisėjas: D.Petraška (Ukmergė), 100 žiūrovų
Įvarčiai: 73 min. E.Rūškys („Atletas“); 39 min. L.Chao, 75 min. N.Radžius, 76 min. R.Beniušis, 78 min. A.Brokas („Sūduva“); 87 min. P.Lukšys („Sūduva“) neįmušė 11m. baudinio
Įspėjimai: 60 min. M.Žukovas, 87 min. A.Bražinskas („Atletas“); 89 min. V.Slavickas („Sūduva“)

„Banga“ (Gargždai) – „Šiauliai“ (Šiauliai) 0:1 (0:1)
Teisėjas: E.Gaigalas (Klaipėda), 500 žiūrovų
Įvarčiai: 3 min. M.Kuklys („Šiauliai“)
Įspėjimai: 25 min. A.Jokšas, 42 min. A.Ostap, 47 min. D.Padaigis („Banga“); 44 min. R.Vėževičius, 59 min. M.Kuklys („Šiauliai“)

„Mažeikiai“ (Mažeikiai) – „Ekranas“ (Panevėžys) 0:3 (0:1)
Teisėjas: S.Atmanavičius (Klaipėda), 180 žiūrovų
Įvarčiai: 22 min. S.Ademolu, 57 min. ir 60 min. D.Galkevičius („Ekranas“)
Įspėjimai: 75 min. A.Bulošas („Mažeikiai“); 85 min. N.Sasnauskas („Ekranas“)

„Klaipėda“ (Klaipėda) – „Žalgiris“ (Vilnius) 0:4 (0:2)
Teisėjas: G.Mažeika (Kaunas), 350 žiūrovų
Įvarčiai: 19 min. ir 32 min. N.Astrauskas, 52 min. A.Jankauskas, 87 min. E.Vaitkūnas („Žalgiris")
Įspėjimai: 72 min. B.Biskys, 82 min. P.Šarūnas („Klaipėda"); 1 min. K.Gnedojus, 36 min. A.Jeršovas, 85 min. N.Astrauskas („Žalgiris")