BLKL   |   2010-04-23

Pasitraukė iš A. Sabonio taurės

Praėjusį penktadienį vyko A. Sabonio taurės turnyro ketvirtfinalio varžybos tarp „Tiesos“ ir „Klevo“ komandų. Po jų paaiškėjo, kad A. Sabonio taurė turės naują savininką. „Klevo“ krepšininkai įveikė praėjusio sezono A. Sabonio taurės turnyro nugalėtojus „Tiesos“ krepšininkus 88:100.

="line-height: 150%">Nors rungtynes „Tiesos“ ekipa pradėjo labai įnirtingai ir sužaidusi šešias minutes jau pirmavo 19:5, „Klevo“ krepšininkai nebuvo linkę pasiduoti ir sugebėjo rezultatą išlyginti. Negana to, tikslus tolimas E. Simonavičiaus metimas išvedė „Klevą“ į priekį 21:24.

Antrajame ketvirtyje aikštelėje vyko labai atkakli kova. Abi ekipos tiksliai užbaigdavo savo atakas, o pirmaujanti ekipa keitėsi penkis kartus. Vis dėlto ketvirtį užbaigė tikslus A. Matušaičio tritaškis metimas, kuris leido „Tiesos“ komandai vėl išsiveržti į priekį 48:47.
Trečiajame ketvirtyje varžybos ir toliau vyko apylygiai, nė vienai komandai nepavykdavo atitrūkti didesniu taškų skirtumu. Tačiau netrukus „Klevas“ jau galėjo džiaugtis penkių taškų persvara 62:67. Iniciatyvą jie išlaikė iki ketvirčio pabaigos, ir po trijų kėlinukų „Klevas“ pirmavo 74:70.

Viskas sprendėsi ketvirtajame ketvirtyje, kurį geriau pradėjo „Klevo“ ekipa. Sužaidus tris minutes, jie jau buvo priekyje 72:80. „Tiesa“ nebuvo nusiteikusi pasiduoti ir, iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei dviem minutėms, rezultatas sumažėjo iki 86:88. Bet „Klevas“ tiksliau sužaidė rungtynių pabaigą, o galingas M. Staškaus dėjimas aidint finalinei sirenai įtvirtino „Klevo“ pergalę 88:100.

„Klevas“: E. Simonavičius ir T. Bagdonas po 27 taškus, M. Eimantas 19 taškų.
„Tiesa“: A. Matušaitis 34 taškai, E. Virbalas 20 taškų.

Pirmoji sekmadienio dvikova -  tarp „Tiesos“ ir  „Smiltės“

Tai buvo pirmosios BLKL ketvirtfinalio rungtynės, kurias nesunkiai laimėjo „Tiesa“ 83:69 (19:12; 16:12; 24:17; 24:28). „Tiesos“ ekipa jau pirmajame ketvirtyje sugebėjo susikrauti nedidelę persvarą 19:12. „Tiesa“ rungtyniavo tarsi atsipalaidavusi, kontroliavo rungtynių eigą, bet išsiveržti dideliu taškų skirtumu, kuris leistų jaustis ramiau antrosiose varžybose, jiems nepavyko.

Po nerezultatyvaus antrojo ketvirčio ir toliau priekyje buvo „Tiesa“ 35:24. Prasidėjus trečiajam ketvirčiui, „Tiesa“ iškart surengė spurtą 9:0, po kurio jų persvara išaugo iki 44:24. Bet netrukus „Smiltės“ krepšininkai atsakė tokiu pat spurtu 9:0, ir skirtumas tarp komandų vėl ištirpo iki 11 taškų – 44:33. Tai šiek tiek „suerzino“ „Tiesos“ komandą, ir ji iškart atsakė spurtu 13:0, tad skirtumas tarp ekipų šoktelėjo iki 57:33. „Smiltė“ ketvirčiui besibaigiant dar šiek tiek sumažino taškų deficitą, ir po trijų kėlinukų rezultatas buvo 59:41.

Nors atrodė, kad šiose varžybose jau viskas aišku, „Smiltė“ dar sumažino atsilikimą iki 66:61. Bet labiau priartėti jiems nepavyko – „Tiesa“ užtikrintai sužaidė rungtynių pabaigą ir šventė pergalę 83:69.

Tiesa“: A. Matušaitis 28 taškai, E. Janulevičius 18 taškų.
„Smiltė“: K. Petkus 27 taškai, R. Jonkus 16 taškų.

Paaiškėjo paskutinė turnyro pusfinalio dalyvė

Ja tapo „Kailių“ ekipa, be didesnio vargo įveikusi „Lituanicos“ krepšininkus 86:102 (19:23; 16:29; 22:27; 29:23).

Nors po pirmojo ketvirčio nežymia persvara 19:23 pirmavo „Kailiai“, savo pranašumą jie ėmė įrodinėti tik antrajame ketvirtyje – jie jau buvo priekyje 26:42. Šiose rungtynėse visus 12 žaidėjų išnaudoję „Kailiai“ iniciatyvą turėjo savo rankose.

Trečiajame ketvirtyje jų persvara buvo išaugusi iki 77:54, ir rungtynių nugalėtojas susirinkusiems žiūrovams jau buvo aiškus. Tiesa, ketvirtajame ketvirtyje „Lituanica“ dar bandė grąžinti intrigą, tačiau sumažinti taškų deficitą jiems pavyko tik iki 16 taškų. Būtent tokia persvara „Kailiai“ laimėjo rungtynes – 86:102. Ši pergalė garantavo „Kailiams“ vietą ASTT pusfinalyje, kuriame jie savo jėgas išmėgins su „Rovac“ krepšininkais.

„Kailiai-Asorti“: A. Petraitis 23 taškai, K. Vaidila 20 taškų.
„Lituanica“: T. Janušauskas 18 taškų, G. Varanauskas 16 taškų.

Paskutinėse dienos varžybose buvo karštos

Po labai atkaklios kovos rungtynes laimėjo „Rovac“ krepšininkai 75:78 (15:20; 14:20; 28:19; 18:19). Ši pergalė lėmė, kad prieš lemiamą antrąją dvikovą „Rovac“ krepšininkai turės 3 taškų persvarą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Rovac“ – įpusėjus ketvirčiui jie jau buvo priekyje 4:12. Nors „Klevo“ ekipai pavyko sumažinti taškų deficitą 15:17, ketvirčio pabaigoje pelnytas J. Mejero tritaškis padidino „Rovac“ persvarą iki 15:20.

Antrajame ketvirtyje „Klevo“ ekipa persvėrė rezultatą savo naudai ir net buvo įgijusi penkių taškų persvarą 29:25, tačiau „Rovac“ ekipai suaktyvinus gynybą, „Klevas“ vis sunkiau rasdavo kelius varžovų krepšio link. Būtent gera gynyba leido „Rovac“ ekipai išlyginti rezultatą, netrukus jį persverti savo naudai ir persvarą padidinti iki 29:40.

Trečiajame ketvirtyje „Klevas“ stengėsi sumažinti taškų deficitą, bet „Rovac“ nebuvo linkusi padovanoti rungtynių iniciatyvos varžovams ir išlaikydavo saugią 7–8 taškų persvarą. „Klevui“ pavyko atsigriebti tik pačioje ketvirčio pabaigoje, kai jie sumažino atsilikimą iki 57:59. Tad gausiai susirinkusiems komandų gerbėjams teliko spėlioti, kas vyks ketvirtame ketvirtyje.

Paskutiniame kėlinyje varžybos vyko labai atkakliai. „Rovac“ ekipai buvo pavykę padidinti savo taškų persvarą iki 60:68, tačiau „Klevas“ ir vėl sumažino atsilikimą iki 68:70. Po L. Gelažausko tritaškio metimo „Rovac“ vėl padidino savo taškų kraitį iki 70:76, bet „Klevo“ krepšininkai vėl sumažino atsilikimą iki minimumo 75:76. Tačiau „Rovac“ per kelias sekundes dar sugebėjo pelnyti taškų iš po krepšio, ir jie įtvirtino „Rovac“ pergalę 75:78.

„Rovac“: G. Čeginskas 30 taškų, J. Mejeras 17 taškų.
„Klevas“: M. Staškus 18 taškų, E. Simonavičius 16 taškų.