Tiesa.com   |   2015-05-01

Pasaulio lietuvių čempionų taurė liko čempionų rankose

  
Pasaulio lietuvių čempionų taurė liko čempionų rankose „Lituanicai“ pergalę atnešė spurtas ketvirtajame kėlinyje.

Londone įvyko ketvirtasis „Pasaulio lietuvių čempionų taurės“ turnyras, kuriame varžėsi šešios ekipos iš keturių šalių – Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Airijos ir Švedijos. Taurę savo rankose išlaikė Londono „Lituanicos“ žaidėjai.

Renginyje dalyvavo Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė-Liauškienė, legendinis krepšininkas Algimantas Baziukas, praeityje atstovavęs Kauno „Žalgiriui“ ir Vilniaus „Statybai“, bei kone didžiausi šalies krepšinio gerbėjai – broliai Nauris ir Normundas Maciai.
Prieš išvyką į Londoną vienas „SK Ferimsta“ lyderių Darius Kibildis kalbėjo užtikrintai: „Esam nusiteikę kovingai ir sieksime tik paties aukščiausio tikslo – pirmos vietos.“ Iki tikslo geriausiai Plasta-Sostinės A lygos reguliariojo sezono komandai pritrūko labai nedaug. Pasaulio lietuvių čempionų taurės finale „ferimstiečiai“ 51:58 nusileido čempionų vardus apgynusiems Londono „Lituanicos“ žaidėjams, kurie rungtyniauja Anglijos nacionalinės lygos trečiajame divizione.
 
Taškas į tašką vykusiose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi ne kartą. Lemiamajame ketvirtyje likus žaisti tris minutes rezultatas buvo lygus: 51:51. Tačiau per likusį laiką vilniečiai nepelnė nė taško, o atkarpą 7:0 laimėję Anglijos lietuviai šoko šampano pursluose.
 
Nugalėtojų gretose galingu dvigubu dubliu pasižymėjo Aušridas Petraitis – 16 taškų ir net 20 atkovotų kamuolių. „SK Ferimstai“ 15 taškų pelnė D. Kibildis, po 11 – Liudvikas Rukšėnas ir Tomas Grybauskas.
Bronzos medaliais pasidabino Kauno „United“ ekipa. Vos septyniese į Anglijos sostinę atvykę krepšininkai mažajame finale 56:41 nepaliko vilčių Dublino „Inter“ komandai. Rezultatyviausias su 22 taškais buvo Andrius Gedminas. 17 taškų prie pergalės pridėjo Tautvydas Žioba. Airijos lietuvių gretose išsiskyrė 17 taškų surinkęs Mažvydas Čepliauskas.
 
Turnyrą ekipos pradėjo padalytos į A ir B grupes, kuriose tarpusavyje sužaidė po vieną mačą (keturi kėliniai po 8 min. nestabdant laiko).
A grupėje „SK Ferimsta“ 59:45 įveikė „Anykščiai BC“ ir 50:44 – „Inter“ komandas bei užėmė pirmą vietą ir iškovojo vietą finale. Kovoje dėl antros vietos ir kelialapio į mažąjį finalą „Inter“ 35:28 įrodė pranašumą prieš „anykštėnus“.
 
„Lituanica“ B grupėje 34:29 palaužė Švedijos „Vikingus“ ir po įspūdingo spurto 24:8 parbloškė „United“ žaidėjus – 43:30. Kauniečiai lemiame mūšyje dėl galimybės pasidabinti medaliais tik po pratęsimo 39:35 nukovė Švedijoje gyvenančius lietuvius.
 
Tai buvo jau antras Londono „Lituanicos“ titulas šiame turnyre. Tokiu pat pasiekimu komanda džiaugėsi ir pernai. Tuo tarpu pirmus du turnyrus laimėjo Plasta-Sostinės krepšinio lygoje žaidžiančios ekipos: „Medea-VU“ (2012 m.) ir VGTU (2013 m.).
 
  

Žymos: Krepšinis Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai