Tiesa.com   |   2011-05-12

Paaiškėjo Arvydo Sabonio taurės finalininkai

© Tomas Leilys
Principinėje dvikovoje šį kartą pranašesnė buvo „Tiesa“.

Savaitgalį praūžęs krepšinio viesulas į Londoną pritraukė ir dvi lietuvių komandas iš Airijos. Pastarosios čia atvyko po grupės varžybų grumtis dėl A. Sabonio taurės. Tačiau svečiams kelią užkirto „Klevas“, abu kartus sutriuškinęs savo varžovus.

Ketvirtfinalio dvikova tarp „InfoZonos“ bei „Dungannon“ komandų klostėsi labai neįprastai. Svečiai iš Airijos kiek užtruko kelionėje, ir komandos apšilimas, kaip jie patys juokavo, vyko ne aikštelėje, o pakeliui į ją. Prasidėjus varžyboms tuo bėdos nesibaigė, nes „InfoZona“ juos užpuolė tarsi viesulas ir pirmojo kėlinio metu sugebėjo sau susikrauti solidų 16 taškų pranašumą. Komandoje taškus rinko beveik visi žaidėjai, o „Dungannon“ komandoje net 8 iš 13 komandos taškų pelnė V. Ignatavičius. Po pirmo ketvirčio rezultatas 29:13.
„InfoZona“ neišbrenda iš nesėkmių liūno

Tačiau svečių komanda net neketino nuleisti rankų ir antrą ketvirtį sugebėjo užkurti tikrą pirtį varžovams. Kitos 10 minučių jau klostėsi pagal jų sukurtą scenarijų. Jie ne tik sugebėjo panaikinti 16 taškų deficitą, bet prieš ilgąją pertrauką jau patys buvo priekyje 2 taškais. Verta paminėti, kad per antrą ketvirtį „Dungannon“ pataikė 5 tritaškius metimus, o „InfoZona“ nė vieno. Ilgoji pertrauka – ir rezultatas 43:45.

Trečias ketvirtis ir vėl priklausė svečiams iš Airijos. Jie dominavo aikštėje, o „InfoZonos“ bandymai po vieną pelnyti taškus dažniausiai baigdavosi nesėkmingai. Taip visiškai nesusitvarkyta su „Dungannon“ priekinės linijos žaidėjais, kurie lengvai rinko taškus baudos aikštelėje. Po trijų kėlinių – jau 14 taškų „Dungannon“ persvara (51:65).
Ketvirtasis kėlinys prasidėjo 7 iš eilės „InfoZonos“ taškais, ir jiems buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki vienaženklio, tačiau priešininkų 11 taškų spurtas viską atstatė į savas vietas.
Baigiantis varžyboms, kuomet jau nugalėtojas buvo aiškus, abiejų komandų treneriai į aikštelę išleido mažiau rungtyniaujančius žaidėjus. „Dungannon“pelnė pergalę rezultatu 81:66.
„InfoZona“: T. Janušauskas 17 (15 atk. kam.), D. Kalnutis 17, P. Striukas 13, T. Buivydas 9 (10 atk. kam.).

„Dungannon“: M. Tomušauskas 19 (10 atk. kam., 6/7 dvit.), A. Statkus 15 (12 atk. kam.), V. Ignatavičius 15, A. Dimičiukas 11.
„Klevas“ nesunkiai įveikė svečius iš Airijos

Svečiai iš Airijos dėl įvairių priežasčių atvyko tik šešiese, tad ketvirtfinalio dvikova su „Klevu“ nežadėjo nieko gera. Tačiau „Kilkeel-Knights“ gerai pradėjo rungtynes, ir pirmas kėlinys buvo apylygis, komandos kovojo taškas į tašką, nei vieniems nepavyko atitrūkti. Po pirmųjų 10 minučių – „Klevo“ 2 taškų persvara (26:24). Antrame ketvirtyje „Klevo“ komanda, kiek pagerinusi gynybą, sugebėjo atitrūkti nuo varžovų. Pastarieji nesugebėjo sustabdyti greitų „Klevo“ atakų, ir prieš ilgąją pertrauką „Knights“ komanda jau buvo atsilikusi 18 taškų (57:39).

Kiek atsikvėpę per ilgąją pertrauką „Knights“ žaidėjai trečiame kėlinyje neleido „Klevui“ siautėti ir leido jiems pelnyti tik 2 taškais daugiau nei patys įmetė (15:13), bet ir po trijų kėlinių išliko triuškinanti „Klevo“ persvara (72:52).

Tačiau šešiese kovoti visas rungtynes be galo sunku, tad ketvirtame ketvirtyje svečiams jau pristigo jėgų. Dažnai nespėdami gynyboje „Knights“ krepšininkai leido varžovams lengvai rinkti taškus ir atsikovoti kamuolius po netaiklių metimų. Klevo komandoje net 6 žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių, ir varžovai iš Airijos sutriuškinti rezultatu 107:76.

„Klevas“: I Bernotas 20 (7/8 dvit., 2/2 trit., 5 atk. kam.), K. Stepanavičius 19, T. Bagdonas 17 (16 atk. kam.), E. Virketis 16, A. Dirsė 14 (7/7 dvit.).
„Kilkeel-Knights“: R. Danys 25 (7 atk. kam.), E. Galdikas 16, T. Banys 13 (14 atk. kam.), A. Kisielius 9.
Triuškinanti pergalė pusfinalyje

„Klevas“ sekmadienio dvikovoje nepaliko jokių vilčių „Dungannon“ komandai ir sutriuškino juos rezultatu 115:62. Nuo pat pirmosios susitikimo minutės perėmęs iniciatyvą į savo rankas jis neleido varžovams nė karto išsiveržti į priekį, o po kiekvieno kėlinio skirtumas tarp komandų tik didėjo.
Varžybas geriau pradėjo „Klevo“ komanda, A. Sidagis „įsūdė“ tritaškį – taip pelnė pirmuosius komandos taškus. „Dungannon“ į tai atsakė dviem taškais. Aikštės šeimininkai, demonstruodami gerą gynybą, neleido varžovams lengvai pelnyti taškų, o ir „Dungannon“ žaidėjams nesisekė atakuoti krepšio, daug metimų skriejo pro šalį. Pats „Klevas“ rinko taškus gana lengvai ir po pirmųjų 10 minučių jau buvo priekyje dešimčia taškų (27:17).

Finale „Tiesa“ ir „Klevas“

Antrame ketvirtyje įjungę aukštesnę pavarą „Klevo“ žaidėjai sugebėjo dar labiau nutolti nuo varžovų. Pastarieji per likusias 3 kėlinio minutes nesugebėjo pelnyti nė vieno taško, o „Klevas“ įmetė 13, tad rezultatas prieš ilgąją pertrauką jau buvo triuškinantis – „Dungannon“ atsilikimas pasiekė 29 taškus (58:29).

Kiek atsikvėpę svečiai iš Airijos po ilgosios pertraukos trečiame kėlinyje stengėsi bent prilygti savo oponentams ir visą kėlinį kovojo su jais apylygiai. Pataikę 4 tritaškius, trečiame ketvirtyje neleido „Klevui“ jų trypti ir ketvirtį pralaimėjo tik 3 taškais. Prieš lemiamą ketvirtį rezultatas 82:50 „Klevo“ naudai.

Paskutinis kėlinys jau tebuvo formalumas. Taip ir neatgavę jėgų po vakarykštės dvikovos „Dungannon“ vyrai leido „Klevui“ lengvai rinkti taškus ir peržengti 100 taškų ribą. „Dungannon“ pusfinalyje buvo sutriuškintas 53 taškų skirtumu, rezultatas 115:62.
Pašalinęs iš savo kelio komandą iš Airijos, „Klevas“ atvėrė sau vartus į A. Sabonio taurės finalą, kuriame susigrums su „Tiesa“.

„Klevas“: T. Bagdonas 28 (15 atk. k., 13/16 dvit., 46 naud. b.), K. Stepanavičius 24, I. Bernotas 13.
„Dungannon“: V. Ignatavičius 17, M. Tomušauskas 11, po 10 taškų pelnė A. Dimičiukas ir M. Cepeliauskas.

Principinėje dvikovoje šį kartą pranašesnė buvo „Tiesa“

Principinė sekmadienio dvikova, kurioje susigrūmė „Tiesa“ ir „Kailiai“ dėl galimybės kovoti A.Sabonio taurės finale, kartu buvo ir gera repeticija šioms komandoms prieš būsimą BLKL finalą, kuriame šios komandos kovos. Ekipos gali pasigirti ir tuo, kad turi bene daugiausia ir bene rėksmingiausių gerbėjų, kurie negaili savo balso stygų ir karštai palaiko savas komandas per visas varžybas.

Į aikštelę „Kailiai“ žengė stipriai „nukraujavę“, nebuvo net kelių pagrindinių žaidėjų, tad startinėje ekipos sudėtyje buvo ir vyriausiasis ekipos treneris Tomas Varnalis. Beje, jis puikiai atliko savo darbą ir žaidė be keitimų beveik 35 minutes. Tuo tarpu „Tiesa“ šiai dvikovai buvo gerai pasiruošusi.
Pirmą kėlinį geriau pradėjo „Kailiai“. Jie išsiveržė į priekį ir visą kėlinį vertė varžovus juos vytis. Po pirmo ketvirčio rezultatas lygus (17:17).

Antro ketvirčio pradžioje kiek geriau sekėsi „Tiesai“. Ji trumpam įgijo 4 taškų persvarą, tačiau kėlinio viduryje „Kailiams“ pavyko ją panaikinti ir po spurto patiems įgyti 7 taškų pranašumą. Bet, kaip ir pirmame ketvirtyje, kiek atsipalaiduota prieš antrojo ketvirčio pabaigą, ir „Tiesa“ „Kailius“ prisivijo. Prieš ilgąją pertrauką – minimali „mėlynųjų“ persvara (38:37).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė, kova taškas į tašką, daug emocijų, ir techninė, o kartu ir penktoji „Kailių“ lyderio A. Petraičio pražanga pasodino jį visam laikui ant suolelio. Atrodė, kad „Kailiai“ dabar jau palūš, tačiau tai ne ta komanda, kuri pasiduotų be kovos. Petraičio netektį kompensavo visų žaidėjų susitelkimas, o po trečio kėlinio 2 taškų persvara vis dar priklausė mėlyniesiems (60:58).

Bet paskutinio, lemiamojo ketvirčio pabaigoje „Kailiams“ jau pritrūko jėgų ir sportinės sėkmės. „Tiesos“ žaidėjai keletą kartų lengvai perėmė iš jų kamuolius ir pelnė greitus taškus – ir šiek tiek atitrūko nuo varžovų. „Kailiai“ dar bandė gelbėtis tritaškiais metimais, tačiau visi bandymai buvo netikslūs, ir teko pripažinti varžovų pranašumą. „Tiesos“ pergalė rezultatu (83:75) – ir bilietas į finalą.

„Tiesa“: E. Janulevičius 29, S. Antanavičius 18, E. Virbalas 11, R. Kidykas 9.
„Kailiai“: R. Zekas 27 (21 atk. kam.), T. Jurgelis 13, T. Varnalis 12, A. Petraitis 9 (16 atk. kam.).