Tiesa.com   |   2011-02-17

„Nervų karai“ krepšinio aikštelėje

  
„Nervų karai“ krepšinio aikštelėje „Infozona“ palaužė „Prienus“.

Penktadienio vakarą susirinkę krepšinio gerbėjai nekantriai laukė dvikovos tarp „Klevo“ ir „Kailių“ ekipų, kadangi varžybos žadėjo būti atkaklios kaip niekada. Visiems buvo smalsu pamatyti, kaip „Klevo“ žaidimą paveiks tai, kad dėl sužeistos kojos komandos lyderis negali padėti draugams kovoti.

="text-align: left">Nuo pat pirmos minutės aikštelėje užvirė atkakli kova, ir nors abi komandos bandė žaisti greitą krepšinį ir taip atitrūkti nuo varžovų, tačiau sutrukdė klaidos ir iš po krepšio pramesti metimai. Kova taškas į tašką, nervų karas aikštelėje – ir kėlinio viduryje „Klevo“ žaidėjas L. Ališauskas už ginčą su teisėjais užsidirba techninę pražangą. Pirmasis kėlinys pasibaigia minimalia „Klevo“ persvara 20:19.
 
Antrąjį kėlinį abi komandos vėl pradeda susikaupusios: kova dėl kiekvieno aikštės centimetro ir bandymai atitrūkti nuo varžovų. „Kailiai“ pirmieji pelno 2 taškus ir išsiveržia į priekį, tačiau varžovai į tai atsako 7 taškais iš eilės. Po dviejų kėlinių komandos išeina ilsėtis esant rezultatui 49:31 – „Klevas“ varžovams parodo, kad komanda gali žaisti ir be lyderio.

Trečiajame kėlinyje aikštelėje toliau virė nervų karas, o „Kailiai“ žaidė agresyviai ir sumažino taškų deficitą iki 14, tačiau tai buvo viskas. Po trijų kėlinių „Klevas“ pirmauja 71:53.
Ketvirtasis kėlinys staigmenos nepateikė, ir nuskambėjus finalinei sirenai „Klevas“ šventė pergalę rezultatu 90:69.

„Klevas“: I. Bernotas 25 taškai, (4/6 tritaškiai); T. Bagdonas 20 taškų, 14 atk. kam.; A. Sidagis 18 taškų, (4/4 tritaškiai).
„Kailiai“: A. Petraitis 15 taškų, 13 atk. kam.; R. Zekas 13 taškų, 12 atk. kam.; T. Jurgelis ir T. Samoška po 12 taškų.
 
„Kyborgai“ neįkando „Rovac“

Sekmadienį pirmosios į kovą stojo „Rovac“ ir „Kyborgų“ komandos. Varžybas po atkaklios kovos laimėjo „Rovac“.

Nuo pat pirmosios sekundės aikštelėje užvirė atkakli kova, atrodė, kad „Kyborgai“ jau nebenusiteikę pralaiminėti. Kova vyko taškas į tašką, ir tik po pirmųjų dešimties minučių vieno taško persvarą turėjo „Kyborgai“ 24:25.

Antrasis ketvirtis prasidėjo keliais abiejų komandų apsišaudymais iš dvitaškių,o sužaidus tris kėlinio minutes „Rovac“ vyrai spurtuoja: laimi atkarpą 12:2 ir taip įgyja 11 taškų pranašumą. Atsiliekantys „Kyborgai“ niekaip nesugeba atrasti savojo žaidimo, kurį demonstravo pirmame kėlinyje, ir leidžia varžovams pelnyti dar daugiau taškų. Prieš ilgąją pertrauką rezultatas 49:36 „Rovac“ naudai.

Trečiąjį ketvirtį toliau ryškėjo „Rovac“ vyrų pranašumas – jie lengvai rinko taškus, o jų gynybos gniaužtuose dažnai „duso“ varžovai, per trečią kėlinį tepelnę 12 taškų, kai tuo tarpu „Rovac“ surinko 21.

Paskutinis lemiamas kėlinukas prasidėjo „Rovac“ pirmaujant 70:48. Tačiau ir per paskutinį ketvirtį „Kyborgams“ nepavyko sukurti intrigos. Nors ir laimėję ketvirtąjį kėlinuką 32:27 „Kyborgai“ varžybas pralaimėjo bendru rezultatu 97:80.

„Rovac“: J. Majeras 25 taškai; G. Dikis 18 taškų; L. Gelažauskas 14 taškų.
„Kyborgai“: M. Bausys 31 taškas ir 32 naudingumo balai; V. Jegelevičius 17 taškų; T. Jonušauskas 12 taškų.
 
Intriga baigėsi neprasidėjusi

„Bomba“ antroje sekmadienio dvikovoje egzaminavo iš nesėkmių liūno niekaip neišbrendančius „Tornado“ žaidėjus. Prieš varžybas atrodė, kad sulauksime atkaklios kovos, nes visos šių komandų dvikovos iki šiol tokios ir buvo. Tačiau padrikas „Tornado“ puolimas, dažnas nežinojimas kam perduoti kamuolį – tai klaidos, už kurias jie brangiai sumokėjo jau pirmajame kėlinyje: rezultatas 24:12 „Bombos“ naudai.

Prasidėjus antrajam ketvirčiui atrodo, kad „Tornado“ žaidėjai per pertraukėlę susiėmė. Bet netrukus „Bombos“ vaikinai pelnė 11 taškų be atsako ir atitrūko nuo varžovų dar labiau. Po dviejų kėlinių komandas skiria jau 22 taškai, 51:29.

Trečiame kėlinyje vėl išvydome „Tornado“ kovingumą. Dažnai taškus rinkdami pavieniais veiksmais jie baigiantis kėliniui atsilikę jau tik 16 taškų. Tačiau ketvirtame kėlinyje kovoje prieš „Bombą“ jiems intrigos sukurti nebepavyko. „Tornado“ šiose varžybose nepavyko sulaikyti naujo „Bombos“ žaidėjo Aivaro Sakurovo, kuris pelnė24 taškus ir atkovojo 10 kamuolių bei buvo rezultatyviausias komandoje. Galutiniu rezultatu 87:63 laimi „Bomba“.

„Bomba“: A. Sakurovas 24 taškai ir 10 atk. kam.; M. Vitkauskas 20 taškų; A. Dedėla 15 taškų ir 12 atk. kam.
„Tornado“: E. Mula 24 taškai, 9 atk. kam.; R. Stadalninkas 16 taškų, 7 atk. kam.

„Londonobaldai.com“ sutrypė „Statybą“

Jau nuo pat pirmųjų minučių aikštėje pradėjo dominuoti baldininkai. Jie, išnaudodami savo ūgio ir fizinės jėgos pranašumą, lengvai rinko taškus ir puolime po savo netaiklių metimų atsikovoję kamuolius kartodavo metimus, kol pataikydavo. Pirmajam kėliniui pasibaigus „Londonobaldai.com“ pirmauja 23:12.

Antroje antrojo kėlinio pusėje situacija aikštėje kiek pasikeitė, ir pergalių vis dar neturintys „Statybos“ žaidėjai pradėjo demonstruoti, kad ir jie gali žaisti gražiai. Likus paskutinėms sekundėms, kamuolį perima „Statybos“ žaidėjai, tačiau „Londonobaldai.com“ žaidėjas Algis Jaras efektingai blokuoja varžovų metimą. „Statybos“ bandymas užbaigti antrą kėlinį tolimu metimu nesėkmingas. Rezultatas 39:23.

Trečiajame kėlinyje vaizdas išlieka panašus, dominuoja „Londonobaldai.com“ žaidėjai. Įpusėjus kėliniui, rezultatas 49:28 – pakvimpa „Statybos“ sutriuškinimu. Tiesa, nors ir atsilikdami solidžiu skirtumu, „Statybos“ krepšininkai sugeba pademonstruoti pavyzdinę gynybą ir vienoje atakoje „išrašo“ du blokus varžovams. Bet nuskubėję į puolimą patys apmaudžiai suklysta – sužingsniuoja. Po trijų kėlinių „Londonobaldų.com“ pranašumas jau 30 taškų: 62:32.

Paskutinį ketvirtį abi komandos toliau žaidžia negailėdamos jėgų, tačiau varžybos baigiasi rezultatu 84:40. „Londonobaldai.com“ komandai tai buvo trečioji iš eilės pergalė A. Sabonio taurėje.

Net 4 „Statybos“ žaidėjai šiose varžybose surinko neigiamus naudingumo balus, o visos komandos naudingumas lygus 0. „Londonobaldai.com“ komandos naudingumas 88 balai. „Statybai“ tik vienas žaidėjas pelnė daugiau nei 10 taškų. Beveik dvigubai pralaimėta ir kova dėl atšokusių kamuolių 55:30.

„Londonobaldai.com“: N. Eimantas 17 taškų; M. Eimantas 14 taškų, 8 atk. kam.; R. Alekna ir V. Borovikovas po 8 taškus.
„Statyba“: Z. Buvarskis 13 taškų; D. Punis 8 taškai; D. Gedvilas 6 taškai.
 
„Infozona“ palaužė „Prienus“

Pirmieji du taškus iš po krepšio pelno „Infozonos“ krepšininkai. „PrienaiAutoGas” nieko nelaukia ir į tai atsako tritaškiu. Tačiau varžovų žaidėjas Tadas Buivydas drasko „Prienų“ gynybą ir išveda savo ekipą į priekį 6:3. Tuomet darbo imasi vienas „Prienų“ lyderių Tomas Versutis. Jis įsūdo tris iš eilės tritaškes „bombas“ „Infozonai“, taip sukraudamas savo komandai 6 taškų pranašumą. Per likusias penkias pirmojo kėlinio minutes „Infozonai“ pavyksta sumažinti atsilikimą, ir pirmą kėlinį „Prienų“ komanda laimi tik dviem taškais 15:17.

Varžybos gražios, daug emocijų aikštėje ir antrajame kėlinyje. Įpusėjus kėlinukui „Infozonos“ žaidėjai pelno 8 taškus iš eilės ir įgyja 10 taškų pranašumą 39:29.

Po ilgosios pertraukos „PrienaiAutoGas“ komandoje žaidžia net 9 žaidėjai, kai tuo tarpu per paskutiniąsias kelerias varžybas tesusirinkdavo 6. Atrodo, komandai vėl tenka iš naujo pratintis vieniems prie kitų. Trečiame kėlinyje išryškėja „Infozonos“ pranašumas prieš varžovus, ir kėlinys baigiasi 66:43.

Į lemiamą ketvirtąjį kėlinį abi komandos žengė rimtai nusiteikusios, tačiau „PrienaAutoGas“ ekipos žaidėjui T. Kazlauskui renkant taškus trūko aktyvesnės komandos draugų pagalbos. Jis vienas per kėlinį įmetė 14 taškų, o likusieji žaidėjai tik 4. Pelnyta ketvirtoji „Infozonos“ pergalė iš penkių galimų, 80:61.

„InfoZona“ : T. Buivydas 19 taškų ir 8 atk. kam.; D. Kalnutis 19 taškų; T. Janušauskas 13 taškų ir 14 atk. kam.
„PrienaiAutoGas“: T. Kazlauskas 19 taškų, 9 atk. kam.; T. Versutis 19 taškų (5/10 tritaškiai); M. Sliumpa 14 taškų.

Artimiausios ASTT varžybos
 
Penktadienis, 2011 m. vasario 18 d.
20.10 „Tiesa“–„Lituanica“

Sekmadienis, 2011 m. vasario 20 d.
15.45 „Rovaci“–„PrienaiAutoGas“
17.30 „Kailiai“–„Tornado
19.00 „Daumantų BC“–„Kyborgai“
 
Artimiausios BLKL varžybos
Sekmadienis, 2011 m. vasario 20 d.
14.00 „Lituanica“–„Lonbaldai.com“
  

Komentarai

Naujausi straipsniai