Tiesa.com   |   2010-09-03

Lygiosios su Danija

  
Lygiosios su Danija
© A.Gimžausko/sportas.info nuotr.
Lietuvos U-21 rinktinės treniruotės akimirka.

Lietuvos jaunimo (U-21) futbolo rinktinei kontrolinis testas Danijoje prieš paskutines atrankos ciklo rungtynes su Anglija pavyko visapusiškai – lietuviai ne tik parepetavo būsimai dvikovai, bet ir iškovojo pelnytas lygiąsias 1:1.

Svečiai net pirmavo po antrojo kėlinio vidurio, tačiau praleido išlyginamąjį įvartį likus žaisti penkias minutes.
 
Susidomėjimas rungtynėmis didelis
 
Rungtynes Aarhuso mieste su Danijos jaunimo rinktine stebėjo beveik 8 tūkstančiai žiūrovų. „Danijoje buvo sudarytos geros sąlygos, o susirinko daug žiūrovų. Kadangi šalyje planuojamas rengti Europos jaunimo čempionatas, susidomėjimas šiomis rungtynėmis buvo didelis“, - pasakojo Lietuvos U-21 rinktinės vyriausiasis treneris Vitalijus Stankevičius.
 
Dvikovos pradžioje danai galėjo išsiveržti į priekį, tačiau po smūgio galva trečią minutę kamuolys pataikė į skersinį. Vėliau žaidimas išsilygino, iniciatyvą turėjo tai viena, tai kita komanda. Lietuviai taip pat turėjo progų – 28 min. varžovų žaidėjas galva vos nepermetė kamuolio per savo vartininką, o 40 min. kontratakoje trise prieš tris Arvydas Novikovas smūgiavo virš vartų.
 
Pergalė išsprūdo
 
Antrajame kėlinyje Lietuvos komandoje buvo atlikti keli keitimai, tačiau žaidimo tai nesutrikdė. „Antrajame kėlinyje rungtyniavome ramiai ir kėlinio viduryje pavyko pasižymėti – kontrataką tiksliai užbaigė Tadas Eliošius. Po įvarčio varžovai suaktyvėjo, bet neleidome jiems prispausti mus prie vartų. Deja, rungtynėms artėjant į pabaigą varžovai įmušė po rikošeto. Baigiantis susitikimui pavojingai veržėsi A.Novikovas, bet jam pritrūko jėgų“, - teigė V.Stankevičius.
 
Trenerio teigimu, varžovų komanda buvo vyresnė ir turėjo futbolininkų žaidžiančių Prancūzijoje, Olandijoje, Ispanijoje. „Jų komandoje buvo tik du 1990 metų gimimo ir jaunesni futbolininkai, mūsų gretose – tik penki vyresni. Todėl amžių skirtumas nemažas. Bet žaisti su aukšto lygio varžovu naudinga. Labai džiugu, kad komanda pasiekė rezultatą ne tik gindamasi, o žaidė kombinacinį futbolą. Viliamės, kad garbingai pavyks sužaisti ir Anglijoje“, - kalbėjo U-21 rinktinės strategas.
 
Su Anglijos futbolininkais lietuviai susitiks rugsėjo 7 dieną Kolčesterio mieste.
 
Preliminari rungtynių statistika
 
Danija U-21 – Lietuva U-21 1:1 (0:0)
Įvarčiai: 85 min. Emil Lygn (Danija), 68 min. Tadas Eliošius (Lietuva)
 
Lietuvos U-21 rinktinės sudėtis: Vytautas Černiauskas, Vytautas Andriuškevičius, Linas Klimavičius (Ernestas Biskys), Mantas Fridrikas, Egidijus Vaitkūnas, Arvydas Novikovas (Gytis Gailius), Karolis Chvedukas, Artūras Žulpa (Karolis Urbaitis), Fedor Černych (Audrius Brokas), Arminas Vaskela (Edgaras Mastianica).
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai