Tiesa.com   |   2015-10-07

Lyderių pergalės – po netikėtų iššūkių

Rungtynėmis esame labai patenkinti, nes jos parodė didelį žaidėjų norą kovoti ir stengtis nugalėti kaip tikriems spartiečiams.

Praėjusį savaitgalį įvyko dar penkerios D. Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) rungtynės, kuriose lyderiai sulaukė netikėtų iššūkių.

Bene sunkiausią pergalę šventė vieni lygos favoritų „Seciro“ (1–0) vyrai – jie tik pačioje susitikimo pabaigoje įrodė savo pranašumą prieš „Sparta BC“ (1–1) atstovus. Susitikimą kiek netikėtai geriau pradėjo „spartiečiai“; jie demonstravo kokybiškesnį krepšinį, tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose ir didžiąją rungtynių dalį pirmavo.
Įdomiausi įvykiai prasidėjo iškart po didžiosios pertraukos, kai „Seciro“ spurtavo ir galiausiai išsiveržė į priekį (40:39). Bet net varžovų užnugaryje atsidūrę „spartiečiai“ nekėlė baltos vėliavos ir iki pat lemiamo kėlinuko pabaigos žengė koja kojon su varžovais.

Vis dėlto sensacijos „spartiečiams“ šįkart sukurti nepavyko. Spurtavę, kai to labiausiai reikėjo, „Seciro“ vyrai pademonstravo tikrą savo galią, pabėgo nuo varžovų ir galiausiai šventė dramatišką pergalę rezultatu 78:67.

„Sparta BC“ komandos vadovas Ruslanas Vristiuk didžiavosi savo ekipa: „Rungtynės tikrai buvo vertos dėmesio, labai norėjosi nugalėti „Seciro“ ekipą, su kuria visad tenka susitikti atrankos varžybose. Deja, pritrūkome jėgos ir potencialaus keitimo nuo atsarginių suoliuko, kuris šįkart buvo nepilnas. Tuo tarpu varžovai galėjo naudotis visais 12 žaidėjų, ir tai jiems labai padėjo lemiamo ketvirčio pabaigoje panaikinti skirtumą, mūsų įgytą per pirmus tris kėlinukus, ir net įgyti pranašumą. Rungtynėmis esame labai patenkinti, nes jos parodė didelį žaidėjų norą kovoti ir stengtis nugalėti kaip tikriems spartiečiams.“

Kova dėl garbės

Nedidelę staigmeną pateikė „Žalia balta“ (0–1) ekipa; ji tik po atkaklios kovos turėjo pripažinti „Kyborgų“ (1–0) pranašumą. Ambicingoji „žaliai baltų“ komanda puikiai pradėjo rungtynes, tačiau antroje dalyje pritrūko jėgų ir atidavė iniciatyvą į varžovų rankas. Gavę progą atitrūkti „Kyborgai“ ja pasinaudojo ir greitai įgijo triuškinamą 17 taškų persvarą (54:37). Nors „Žalia balta“ krepšininkai dar pakovojo dėl garbės, tačiau to pergalei buvo maža. Galutinis rezultatas – 69:60 „Kyborgų“ ekipos naudai.

Nepaisant nesėkmės, „Žalia balta“ komandos treneris Šarūnas Dabkevičius didžiavosi vyrais: „Gerai pradėję rungtynes, vėliau paleidome varžybų vadeles, o po trijų kėlinukų buvome atsilikę 21 taško persvara. Visgi likus žaisti dvi minutes iki rungtynių pabaigos sugebėjome atkurti intrigą ir buvome priartėję iki 5 taškų. Gaila, nebeužteko nei jėgų, nei laiko. Didžiuojuosi vyrais, kad nepasidavė ir kovojo iki pat susitikimo pabaigos.“
Galingas debiutas

Itin skambiai BLKL pirmenybėse debiutavo vos šiame sezone susikūrusi „Iron Wolf“ (1–0) komanda, rezultatu 56:39 sutriuškinusi „Radviliškio“ (0–1) atstovus.

Naujokai jau susitikimo pradžioje pasiuntė varžovus į lengvą nokdauną (6:0), o pirmąjį kėlinuką baigė į savo krepšį praleidę vos 2 taškus (10:2). Nors radviliškiečių puolimas vėliau kiek įsivažiavo, tačiau „geležiniai vilkai“ žaidė nemažindami apsukų ir galiausiai šventė užtikrintą pergalę.

Gauta pamoka

Įdomių akcentų netrūko ir kitoje BLKL akistatoje, kurioje „Volfas“ (1–0) rezultatu 65:57 palaužė „Artistų“ (0–2) atstovus. Sužaidus trisdešimt minučių „Volfas“ pirmavo net 17 taškų persvara (52:35), tačiau ketvirtojo kėlinuko pradžioje viskas apsivertė aukštyn kojom. Į lemiamą šturmą pakilę „Artistai“ sugebėjo ženkliai apkarpyti varžovų pranašumą bei dvikovoje atkurti intrigą (47:53).
Dvikovos pabaigoje aikštėje jau vyko tikras nervų karas, kuriame pralaimėjusiųjų nebuvo. Didelį žygdarbį padarę „Artistai“ galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą, tačiau aikštę paliko aukštai iškelta galva. Tuo tarpu „Volfo“ ekipai beliko pasidžiaugti iškovotu tašku ir įsisavinti dar vieną krepšinio pamoką.

Be didesnio vargo

Ramiausiai klostėsi „Medelyno“ (2–0) ir „Viesulo“ (0–2) akistata; ją be didesnio vargo rezultatu 90:49 laimėjo favoritai. „Medelyno“ krepšininkai greitai atitrūko nuo varžovų ir nemažindami apsukų vis labiau didino savo pranašumą; galiausiai jis tapo triuškinamas. Tai buvo jau antroji šios ekipos pergalė, kuri beveik garantavo bilietą į Didžiosios taurės turnyrą.

Savaitės MVP

Naudingiausiu savaitės žaidėju šįkart tapo Benas Svalkūnas, ginantis „Medelyno“ garbę. Jis dvikovoje su „Viesulo“ komanda pelnė 26 taškus, atkovojo 15 atšokusių kamuolių ir surinko net 39 naudingumo balus.

Žymos: Krepšinis, BLKL