tiesa.com   |   2013-12-19

Londono „Lituanica“ žengė į „National Shield“ pusfinalį

Londono „Lituanica“ žengė į „National Shield“ pusfinalį Londono „Lituanica“ išvykoje susitiko su Bracknellio „Cobras“ komanda.

Londono krepšinio komanda „Lituanica“ išvykoje žaidė su Bracknellio „Cobras“ komanda. Tai buvo „National Shield“ ketvirtfinalio varžybos, kurių kaina – bilietas į taurės pusfinalį. Po labai įtemptos kovos pergalę pasiekė „Lituanicos“ krepšininkai rezultatu 86:54 (18:19, 12:11, 32:9, 24:15).

Pradžia buvo labai nerezultatyvi, abi komandas slėgė įtampa, nes pralaimėjusi komanda iškrinta iš tolesnės kovos dėl taurės. Pirmus taškus pelnė Karolis Stepanavičius. Galingai žaidė Bracknellio komandos aukštaūgiai – jie rinko beveik visus taškus iš po krepšio arba baudų metimais. Visą pirmą kėlinį „Lituanica“ buvo besivejančiųjų pozicijoje. Labai juoda diena pasitaikė mūsiškių snaiperiams P. Adomaičiui ir A. Šidagiui. Jie abu prametė net 12 tritaškių metimų. Po pirmojo kėlinio priekyje buvo Bracknellio „Cobras“ (19:18).
Antrasis ketvirtis buvo identiškas pirmajam. Abi komandos sunkiai rinko taškus, žaidėjai buvo dažni svečiai ant baudų linijos. Greitai 4 asmenines pražangas susirinko E. Virketis bei L. Ališauskas. Tai buvo patys nerezultatyviausi Lituanicos du ketvirčiai šiame sezone – per juos komanda tesukrapštė 30 taškų. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo esant lygiam rezultatui 30:30.

Techninės pražangos bei rungtynių lūžis

Trečiasis kėlinys prasidėjo K. Stepanavičiaus bei varžovų aukštaūgio MacCauley susistumdymu. Karolis buvo nubaustas nesportine pražanga, o į aikštelę įbėgę E. Virketis bei A. Šidagis buvo nubausti techninėmis pražangomis ir išvaryti iš salės. Šis incidentas kaip reikiant „užvedė“ kitus „Lituanicos“ krepšininkus, ir jie, tarsi įjungę papildomą pavarą, sugebėjo atsiplėšti nuo varžovų. A. Ališauskas smeigė 2 tritaškius, dar 2 pridėjo K. Stepanavičius. Lietuvaičiai visą trečiąjį kėlinį spaudė varžovus nuo centro linijos, „Cobras“ krepšininkai ėmė klysti ir prarasti kamuolius. Net 3 kamuolius per šį ketvirtį „pavogė“ T. Skardžius. Po trečio kėlinio rezultatas buvo 52:39 „Lituanicos“ naudai. Varžovai teįmetė 9 taškus.

Paskutiniajame kėlinyje pasijuto geresnis „Lituanicos“ fizinis pasirengimas. Visą trečiąjį kėlinį kentę lietuvaičių spaudimą, ketvirtajame kėlinyje varžovai pradėjo pritrūkti parako. Londono „Lituanica“ žaidimą tvirtai perėmė į savo rankas ir šventė įtikinamą pergalę rezultatu 86:54. Kaip jau įprasta, rezultatyviausiai sužaidė K. Stepanavičius – 33 taškai. Labai gerai rungtynes sužaidė L. Ališauskas – jis įmetė 17 taškų. P. Rašamavičius pelnė 16, T. Skardžius 8, I. Bernotas – 7 taškus.

Londono „Lituanica“ žengė į „National Shield“ pusfinalį ir sausio 26 d. savo namų salėje Dagenhame susikaus su Newcastle Under Lyme College „Knights“ komanda.

„Lituanica“ starto penketas: T. Skardžius, I. Bernotas, L. Ališauskas, P. Pašamavičius bei K. Stepanavičius.

Žymos: Krepšinis Anglijoje, "Lituanica",