Tiesa.com   |   2013-04-17

Londono „Lituanica“ – Trečio diviziono antros vietos laimėtojai

Londono „Lituanica“ – Trečio diviziono antros vietos laimėtojai Lituanica komanda

„Lituanica“ sekmadienį Leeds mieste žaidė Anglijos Trečiojo Diviziono finale su Plymouth “Marjon” komanda. Kad patektų į finalą,lietuvių krepšininkams teko atkrintamosiose varžybose nugalėti tokius stiprius varžovus kaip Derby „Trail Blazers“ ir Worcester „Wolves“.

Lietuvaičiai su visa palaikymo komanda autobusu į Leeds miestą išvyko dar šeštadienį, kad galėtų ramiai pasiruošti finalui.
Rungtynes „Lituanica“ pradėjo jau įprastu startiniu penketu: A.Šidagis, I.Bernotas, L.Ališauskas (kap.), P.P.Rašamavičius bei T.Bagdonas. Jau teisėjui išmetus ginčo kamuolį, mūsiškiai surengė kelias rezultatyvias atakas. Taškų sąskaitą savo tritaškiu atidarėkapitonas Laimonas Ališauskas. Po 2 minučių „Lituanica” pirmavo 9:0. Varžovųtreneris iš karto paėmė minutės pertraukėlę, ko pasekoje lietuvių varžovai pradėjo gerinti savo žaidimą. Plymouth krepšininkai labai kibiai pradėjo gintis, kas padėjo perimti kelis lietuvių kamuolius ir pelnyti lengvus taškus. Mūsiškiams taškus rinko A.Šidagis bei T.Bagdonas. Pirmasis ketvirtis pasibaigė rezultatu 15:13 lietuvių naudai.

Antrasis kėlinys buvo tiesiog tragiškas “Lituanica”komandai. Varžovai pataikė visus savo metimus, tuo tarpu mūsiškiams krepšys tarsi buvo užrištas. Plymouth krepšininkai labai kibiai, ant pražangos ribos, dengėsi. O teisėjų švilpukai tylėdavo. Rezultatas prieš ilgąją pertrauką buvo 21:35 varžovų naudai.

Trečiasis kėlinys vėl nieko gero nežadėjo. Nors lietuviams krepšys pagaliau atsirišo, tačiau varžovai taip pat nesnaudė ir skirtumas nemažėjo, o vienu metu siekė net 18 taškų. Mūsiškius tempė taiklūs T.Bagdono metimai ir E.Virkečio prasiveržimai. Rezultatas po trečio kėlinio buvo 35:53 Plymouth naudai.

Ketvirtajame kėlinyje „Lituanica” krepšininkai stojo į lemiamą šturmą. Mūsų komanos žaidėjus labai užvedė ir vietiniai lietuviai, atėję pažiūrėti varžybų. Visa arena skambėjo: “Lietuva, Lietuva!”. Sėkmingai ketvirtą kėlinį sužaidė A.Šidagis bei M.Kukulskis, padėję priartėti prie Plymouth komandos. Likus 2 minutės skirtumas jau tebuvo 5. Tačiau I.Bernotas prametė iš po krepšio, sekančioje atakoje nepavyko įmesti L.Ališauskui, kas būtų leidęsumažinti skirtumą iki 1 taško. Likus mažiau kaip minutei, mūsiškiai bandėvaržovus stabdyti pražandgomis. Tačiau jas Plymouth krepšininkia realizavo sėkmingai. Stebuklas neįvyko ir „Lituanica” turėjo pripažinti varžovų pranašumąrezultatu 53:62.

Žymos: Krepšinis, Lituanica, Krepšinis Anglijoje