Linas Bridickas   |   2014-09-24

Londono „Lituanica“ sezoną pradėjo pergalingai

Londono „Lituanica“ sezoną pradėjo pergalingai J. Visockas pelnė 20 taškų.

Londono „Lituanica“ klubas pradėjo savo naująjį sezoną Anglijos nacionalinės lygos antrajame divizione. Šeštadienį lietuviai varžovų aikštėje po atkaklios kovos nugalėjo Londono „Eastside Eagles“ rezultatu 69:62 (16:18, 15:14, 24:14, 14:19). Nesulaikomas tądien buvo Julius Visockas – 20 taškų, A. Petraitis pridėjo 14, o P. Rašamavičius – 11 taškų.

O jau sekmadienį „Lituanica“ oficialiai atidarė sezoną savo naujoje namų aikštelėje Plaistow‘e. Buvo tikra krepšinio šventė – daugiau kaip dviejų šimtų susirinkusių sirgalių laukė net kelerios krepšinio varžybos: pirmieji žaidė „Baltic Stars Lituanica Academy“ U-13 vaikinai, po jų sekė U-8 komandų dvikova, o galiausiai mūsų vyrų komanda testavo Londono „Brunel University“ komandą. „Lituanica“ vyrukai pamokė varžovus ir šventė pergalę rezultatu 107:78 (24:27, 24:18, 29:19, 30:14).
Varžybos prasidėjo aktyvesniu varžovų žaidimu. „Brunel University“ komanda labai sėkmingai atakavo iš tolimų pozicijų. Šeimininkai visą pirmąjį kėlinį buvo besivejančiųjų vaidmenyje. Komandą traukė sėkmingas Aušrido Petraičio žaidimas – jam niekas neprilygo pagal atkovotus kamuolius. Vieną tolimą metimą pataikė snaiperis Julius Visockas.

Antrajame ketvirtyje „Lituanica“ vaikinai prabudo iš miego ir įjungė greitesnę pavarą. Prabilo ir lietuvių tolimoji artilerija: du tritaškius pataikė P. Rašamavičius, dar vieną per iškeltas varžovų rankas pataikė J. Visockas. Antrose varžybose iš eilės „Lituanica“ demonstravo itin gerą gynybą, todėl varžovams belikdavo atakuoti iš labai sudėtingų situacijų. Nesisekė uždengti vienintelio priešininkų snaiperio Bennetto, jis iš viso pelnė 31 tašką. Po dviejų kėlinių komandas skyrė 3 taškai.

Trečiajame kėlinyje „Lituanica“ surengė spurtą. Kelios greitos atakos, kurių viena pasibaigė galingu A. Petraičio dėjimu, bei keli tolimi metimai – ir lietuvaičiai jau buvo priekyje 15 taškų skirtumu. Antroje žaidimo dalyje pagaliau krepšys atsirišo P. Adomaičiui: jis visus savo taškus pelnė trečiajame bei ketvirtajame ketvirčiuose. Dar vieną dėjimą pademonstravo Vincas Vainauskas – jis pakėlė ant kojų visus žiūrovus! Nors varžovai dar buvo sumažinę persvarą iki 7 taškų, bet sėkmingai E. Virkečio sužaista kėlinio pabaiga leido susigrąžinti dviženklę persvarą.

Paskutiniame kėlinyje „Brunel“ komandai baigėsi parakas, ir „Lituanica“ jau pradėjo tiesiog nepadoriai triuškinti varžovus. Rezultatas tik augo ir perkopė 100 taškų. Rungtynės baigėsi 107:78. Daugiausiai taškų pelnė A. Petraitis – 26, P. Adomaitis bei J. Visockas pridėjo po 13.
Kitas rungtynes Londono „Lituanica“ žais rugsėjo 28 dieną, sekmadienį, 15 valandą, su Brixtono „Top Cats“ komanda.

Žymos: Krepšinis Anglijoje, Lituanica,