Linas Bridickas   |   2014-03-26

Londono „Lituanica“ – pusfinalyje

Londono „Lituanica“ – pusfinalyje Daugiausiai taškų pelnė K. Stepanavičius – jo sąskaitoje jų 30.

Sekmadienį Londono „Lituanicos“ krepšininkai žaidė trečiojo diviziono ketvirtfinalio varžybas su Seftono „Stars“ komanda. Į pusfinalį žengė lietuvių komanda, nugalėjusi priešininkus rezultatu 92:72 (19:14, 24:17, 13:21, 36:20).

„Lituanica“ savo pietinėje grupėje buvo užėmusi pirmąją vietą, o Seftono komanda buvo ketvirta šiaurinėje grupėje.
Šeimininkai rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: T. Skardžius, E. Virketis, P. Adomaitis, K. Stepanavičius bei P. Rašamavičius. Pirmieji taškų sąskaitą atidarė Seftono „Stars“, įskraidinę tritaškį. Į varžovų metimą atsakė L. Ališauskas, taip pat pataikęs tritaškį. Pirmas penkias minutes „Lituanicos“ puolimo mašina šiek tiek buksavo. Nesisekė pataikyti K. Stepanavičiui, P. Adomaičiui, bet mūsiškius gelbėjo L. Ališauskas, pataikęs tris tolimus metimus per pirmąjį kėlinį. Pirmasis kėlinys baigėsi „Lituanicos“ naudai 19:14.

Antrajame ketvirtyje lietuviai, kaip jau įprasta šiame sezone, kartkartėmis paspausdavo varžovus nuo pat galinės linijos: T. Skardžius, J. Visockas perėmė kelis kamuolius ir pelnė lengvus taškus. Krepšys pagaliau „atsirišo“ K. Stepanavičiui, kuris iš viso tą dieną surinko 30 taškų. Reikia paminėti, kad pirmoje rungtynių pusėje kamuoliai labai nekrito „kalašnikovui“ J. Visockui. Jis per pirmąjį ir antrąjį kėlinius prametė visus 5 tritaškius. Tačiau netaiklius metimus kompensavo greitos atakos, kurių smaigalyje dažniausiai atsidurdavo T. Skardžius arba K. Stepanavičius. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo rezultatui esant 43:31.

Duobė trečiajame kėlinyje

Trečiasis kėlinys prasidėjo „Lituanicos“ klaidomis. Varžovai spurtavo 6:0. Seftono komanda atkakliai priešinosi ir vienu metu jau buvo priartėjusi prie šeimininkų per 3 taškų atstumą. Bet pagaliau išmušė J. Visocko valanda. Jis per šį kėlinį smeigė net 3 tritaškius. Rezultatas prieš paskutinį kėlinį buvo 56:53.
Nusprendusi, kad su varžovais juokauti negalima, „Lituanica“ įjungė aukštesnę pavarą ir jau per pirmas ketvirtojo kėlinio minutes atstatė dviženklę persvarą. Varžovai palūžo, ir rungtynių nugalėtojas jau buvo aiškus. Varžybos baigėsi 92:72.
Daugiausiai taškų pelnė K. Stepanavičius – 30, J. Visockas bei T. Skardžius pridėjo po 14, L. Ališauskas – 11, P. Rašamavičius bei P.Adomaitis – po 8 taškus.
Kitą sekmadienį 14 val. „Lituanica“ savo salėje Dagenhame žais pusfinalio varžybas su Solento „Kestrels“ komanda.

Žymos: Krepšinis Anglijoje, "Lituanica",