Linas Bridickas   |   2014-04-03

Londono „Lituanica“ prasimušė į finalą

Londono „Lituanica“ prasimušė į finalą Tarp rezultatyviausių žaidėjų pateko ir Paulius Rašamavičius.

Sekmadienį Sydney Russell Leisure centre buvo tikra krepšinio šventė. Londono „Lituanicos“ krepšininkai žaidė pusfinalio varžybas su Solento „Kestrels“ komanda ir pilnos salės nenuvylė – po atkaklios kovos šventė pergalę rezultatu 83:69 (23:12, 32:20, 17:19, 21:18) bei gavo kelialapį į Trečiojo diviziono finalą, kuris vyks balandžio 12 dieną Leedso mieste.

Rungtynes pradėjo toks mūsiškių startinis penketas: T. Skardžius, J. Visockas, P. Adomaitis, K. Stepanavičius bei kapitonas P. Rašamavičius. „Lituanica“ iš karto spurtavo 8:2. „Kestrels“ komanda negalėjo sustabdyti greitų T. Skardžiaus bei J. Visocko atakų. Kiek nesėkmingai rungtynes pradėjo K. Stepanavičius. Jo keli pirmieji metimai tikslo nepasiekė, ir per pirmąjį kėlinį jis tepelnė 6 taškus. Du tritaškius metimus smeigė P. Rašamavičius. Taigi po pirmo ketvirčio „Lituanica“ jau pirmavo 11 taškų skirtumu.
Antrajame kėlinyje savo žaidimą po truputį atrado K. Stepanavičius. Jo, P. Adomaičio bei J. Visocko pastangomis rezultatas tik augo, skirtumas jau siekė per 20 taškų. Tomas Skardžius porą kartų net pakabino kamuolį K. Stepanavičiui, o šiam teliko tik dėjimais pabaigti atakas. Prieš ilgąją pertrauką rezultatas buvo 55:32, ir atrodė, kad varžovai jau kapituliuos.

Eilinė duobė trečiajame kėlinyje

Kaip jau tapo įprasta šiame sezone, trečiajame kėlinyje „Lituanica“ įkrinta į nesėkmingą duobę. To priežastis šį kartą – aktyvi varžovų gynyba. Tai mūsiškius labai išmušė iš vėžių ir privertė praradinėti kamuolius. Trečiojo ketvirčio viduryje skirtumas liko tik 9 taškai. Suskambo pavojaus varpai, kad nugalėtojas dar toli gražu neaiškus.

Treneris Domas Solo turėjo net 2 kartus imti minutės pertraukėles, kad nuramintų žaidėjus ir suderintų subyrėjusį žaidimą. Kėlinio pabaigoje išlyginti žaidimo tempą ir numušti varžovų emocijas vis dėlto pavyko. Prieš paskutinį kėlinį rezultatas buvo 72:51.

Paskutiniajame kėlinyje Solento komanda pirmas penkias minutes dar kabinosi į žaidimą, bet kuo toliau, tuo labiau ėmė suprasti, kad lietuviai yra stipresni ir labiau verti finalo. Rungtynės baigėsi 83:69.
Daugiausiai taškų „Lituanicos“ komandai pelnė K. Stepanavičius – 24, P. Adomaitis įmetė 10, o P. Rašamavičius 8 taškus.

Balandžio 12 dieną Londono „Lituanica“ važiuoja į Leedsą žaisti finalo rungtynių.

Žymos: Krepšinis Anglijoje, "Lituanica",