Tiesa.com   |   2013-04-12

Londono „Lituanica“ pateko į Trečiojo Diviziono finalą

  
 Londono „Lituanica“ pateko į Trečiojo Diviziono finalą

Šeštadienį, balandžio 6 dieną, „Lituanica“ krepšinio komanda važiavo į Worcesterį žaisti Anglijos Trečiojo diviziono pusfinalio varžybų su vietos „Wolves II“ komanda.

Primename, kad pagal taisykles yra žaidžiamos tik vienos atkrintamųjų varžybų rungtynės. Pralaimėjus atsakomojo mačo nėra, todėl varžybos yra ypač atkaklios ir atsakingos.
Worcesterio „Wolves II“ komanda buvo mūsiškių grupėje reguliariajame sezone, ir „Lituanica“ buvo jiems jau du kartus pralaimėjusi: 78:73 išvykoje ir 89:88 namuose. Todėl lietuvaičiai šioms varžyboms ruošėsi ypač atsakingai.
 
Rungtynes lietuvių komanda pradėjo tokiu startiniu penketu: Artūras Šidagis, Irmantas Bernotas, Laimonas Ališauskas, Paulius Povilas Rašamavičius bei Tadas Bagdonas. „Lituanica“ iš karto griebė jautį už ragų.
 
Savo taškų sąskaitas greitai atidarė I. Bernotas bei P. P. Rašamavičius. Pirmasis kėlinys buvo ypač rezultatyvus, jis baigėsi rezultatu 26:19 mūsiškių naudai. Gynyboje pasiaukojamai žaidė I. Bernotas bei P. P. Rašamavičius, jie gerai „uždarė“ varžovų lyderius.
 
Spaudimas be rezultato
 
Antrajame kėlinyje rezultatyvumas šiek tiek sumažėjo, nes ir viena, ir kita komanda bandė naudoti spaudimą gynyboje. Lietuviai su priešininkais jau buvo žaidę, todėl tikėjosi jų spaudimo ir per treniruotes tam ruošėsi. Worcesterio komanda nieko nepešė iš savo spaudimo, mūsiškiams vis pavykdavo išlaikyti nedidelį skirtumą. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo ilsėtis pasiekę rezultatą 40:31, pirmaujant lietuviams.
 
Trečiasis kėlinys „Lituanica“ vyrukams buvo pats nesėkmingiausias. Žaidėjai padarė kelias klaidas, ir varžovai jau pradėjo alsuoti lietuviams į nugaras. Jie labai sėkmingai atakavo iš tolimų distancijų. Vienu metu Worcesterio komanda buvo priartėjusi iki 2 taškų, ir jau atrodė, kad varžovai pagaliau perlauš žaidimą savo naudai. Po trečiojo ketvirčio „Lituanica“ pirmavo vos 4 taškais – 52:48.
 
Papildoma pavara
 
Supratę, kad pergalė gali išsprūsti iš rankų, lietuvaičiai ketvirtajame kėlinyje tarsi įjungė papildomą pavarą ir varžovus tiesiog žudė savo snaiperiškais metimais. Per paskutinį kėlinį „Lituanica“ pelnė net 32 taškus, ir varžovams teliko tik pasvajoti apie pergalę. Priešininkai pavargo, o lietuvaičiai apsukų nemažino. Pasiteisino mūsiškių sunkus darbas per fizinės ištvermės lavinimo treniruotes. Rungtynes, o kartu ir kelialapį į finalą laimėjo „Lituanica“ rezultatu 84:72. P. P. Rašamavičius pelnė 16 taškų, A. Šidagis pridėjo 12, o I. Bernotas – 11 taškų.
Treneris Domas Solo buvo labai patenkintas pergale ir akcentavo visų komandos žaidėjų psichologinį nusiteikimą prieš varžybas. Žaidėjai tiesiog degė noru laimėti varžybas ir išeiti į finalą, kuris vyks balandžio 14 dieną Leedso mieste. „Lituanica“ komandos priešininkai bus arba Ipswicho „Tomcats“, arba Plymouth’o „Marjon“ komandos.
 
Ar pavyks lietuvaičiams tapti Trečiojo diviziono čempionais – sužinosime ateinantį savaitgalį.
 
 
  

Žymos: Krepšinis, Krepšinis Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai