tiesa.com   |   2013-09-25

Londono „Lituanica“ krito prieš Readingo „Rockets“

Londono „Lituanica“ krito prieš Readingo „Rockets“ Varžybas pradėję su užsidegimu ir atsiplėšę nuo varžovų, \"Lituanicos\" vyrai galiausiai pasidavė.

Sekmadienį startavo naujas Londono „Lituanicos“ krepšinio komandos sezonas. „Lituanica“ susitiko su Readingo „Rockets“ komanda. Tai buvo „National Cup“ turnyro pirmasis etapas. Šiemet lietuvaičiams jau pirmajame etape teko labai galingas varžovas – Reading „Rockets“, kuri yra pirmojo diviziono komanda, buvusi šio diviziono nugalėtoja.

Lietuvaičiai pradėjo uraganiniu spurtu ir praėjus 4 minutėms jau pirmavo 10:1. Varžovų treneris iš karto paėmė minutės pertraukėlę, kad nuramintų savo žaidėjus po tokio lietuvių šalto dušo, ir po pertraukėlės jie ėmė vytis mūsiškius. Pirmasis kėlinys pasibaigė rezultatu 23:21 „Lituanica“ naudai.
Varžovai pranoko ūgiu

Antrajame ketvirtyje vėl užvirė arši kova. Lietuviai visą kėlinį keliais taškais pirmavo, tačiau daugiau nei 4 taškais atsiplėšti nepavykdavo. Negano to, antro kėlinio pradžioje trečią pražangą gavo 2 tritaškius įskraidinęs Paulius Adomaitis, kurį treneris Domas Solo turėjo pataupyti ant suoliuko. Po krepšiu prieš daug aukštesnius varžovus galingai žaidė Aušridas Petraitis bei Paulius Rašamavičius. „Rockets“ komandai tik kėlinio pabaigoje pavyko persverti rezultatą savo naudai. Komandos į ilgąją pertrauką išėjo rezultatui esant 38:37, lietuvaičiams atsiliekant vienu tašku.

Trečiasis kėlinys „Lituanicos“ vyrukams buvo pats prasčiausias. Žaidėjai padarė kelias klaidas, o tuo pasidaudojusi Readingo komanda pelnė seriją lengvų taškų. Jie laimėjo atkarpą 12:0 ir stipriai atsiplėšė nuo mūsiškių. Tolimi metimai nekrito snaiperiui A. Šidagiui. Po trečio kėlinio komandas jau skyrė jau 11 taškų.

Paskutiniame kėlinyje „Rockets“ komanda jau diktavo savo sąlygas. Skirtumas buvo šoktelėjęs iki 18 taškų. Lietuvaičiams sunkai sekėsi stabdyti varžovų gynėją amerikietį Carterį, kuris tiesiog šokiravo savo prasiveržimais bei tolimais metimais. Rungtynės pasibaigė 75:60 Reading „Rockets“ naudai. Rezultatyviausiai žaliai geltonųjų gretose žaidė A. Petraitis, surinkęs 13 taškų ir atkovojęs 12 kamuolių, po jo sekė L. Ališauskas – 12 ir P. Rašamavičius – 11 taškų.

Krepšinio šventė su garsiaisiais latvių fanais

Kitas rungtynes „Lituanica“ žais rugsėjo 29 dieną, sekmadienį, 13 val. su „Medelyno“ komanda. Rungtynės vyks Leytone (Leyton Youth Centre). Tai bus „National Shield“ taurės varžybos.
Pirmosios „Lituanica“ namų rungtynės įvyks spalio 13 dieną, sekmadienį. Lietuvaičiai žais su „Team Solent“ komanda iš Eastleighto. Varžybos prasidės 14:15 val. Visų žiūrovų laukia puiki krepšinio šventė. Rungtynių svečiais bus specialiai iš Rygos atskrendantys broliai Normundas bei Nauris Maciai – „Braliukai“, kurie mielai bendraus su žiūrovais. Per pertraukas gros DJ, o vaikams netrūks dovanų.

Šiame 2013–2014 metų sezone komanda žais trijuose turnyruose: Anglijos krepšinio lygos trečiajame divizione, „National Cup“ bei „National Shield“ taurių turnyruose. Lietuvaičiai, kaip ir pernai, visas namų varžybas žais Dagenhame, Sydney Russell Leisure centre. Visos namų rungtynės bus žaidžiamos sekmadieniais 14:15 val.

Primename, kad „Natioal Cup“ – pajėgių komandų taurė, kurioje kovoja visos ekipos nuo ketvirtojo iki pirmojo diviziono. Turnyro varžovai renkami burtų keliu.

Startinis lietuvių penketas: A. Šidagis, L. Ališauskas, P. Adomaitis, P. Rašamavičius bei A. Petraitis.

Žymos: Lituanica, Krepšinis Anglijoje