Linas Bridickas   |   2014-03-13

Londono „Lituanica“ įsiveržė į antrąjį divizioną

Londono „Lituanica“ įsiveržė į antrąjį divizioną I. Bernotas sunkiu momentu ėmėsi iniciatyvos ir „Lituanicai“ nulėmė pergalę.

Paskutinėje reguliariojo sezono dvikovoje Londono „Lituanicos“ krepšininkai surėmė ginklus su „Phoenicians“ komanda iš Vakarų Londono. Lietuviai nepasigailėjo varžovų ir nugalėjo rezultatu 83:74 (17:18, 25:19, 16:18, 35:19).

„Lituanicos“ ekipa šį sezoną nepralaimėjo nei vienerių varžybų.
„Lituanica“ rungtynes pradėjo labai neįprastu penketu: J. Mejeras, J. Visockas, R. Jonkus, I. Bernotas bei P. Rašamavičius. Treneris Domas Solo šiose varžybose leido pailsėti K. Stepanavičiui, A. Šidagiui, L. Ališauskui bei P. Adomaičiui, kadangi Vakarų Londono komanda buvo viena iš grupės autsaiderių.
Pirmajame kėlinyje žaidimas vyko taškas į tašką. Be lyderių žaidusioje lietuvių ekipoje iniciatyvos ėmėsi J. Mejeras bei J. Visockas. Pirmasis tiesiog nardė po varžovų krepšiu. „Lituanica“ stengėsi išnaudoti savo snaiperius, nes varžovai dažnai dengdavosi labai susispaudę po krepšiu.

Šiek tiek atsiplėšti „Lituanicai“ pavyko antrajame kėlinyje. Įsižaidė I. Bernotas – 6 iš eilės jo taškai bei J. Visocko tritaškis sukūrė apčiuopiamą persvarą. Prieš ilgąją pertrauką rezultatas buvo 42:37 lietuvių naudai.

Trečiasis kėlinys prasidėjo lietuvių klaidomis bei „Phoenicians“ komandos spurtu. Varžovai vidury kėlinio pradėjo alsuoti mūsiškiams į nugaras – skirtumas ištirpo iki 2 taškų. Sunkiu momentu „Lituanica“ atrado lyderį – I. Bernotą. Jis vien per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius pelnė 15 taškų.

„Lituanica“ pasiekė 20-ąją pergalę ir tvirtai žengė į antrąjį divizioną. Rezultatyviausiai žaidė I. Bernotas – 26 taškai, J. Mejeras – 21, J. Visockas – 18 taškų. Verta paminėti, kad „Lituanica“ pakartojo 10 metų senumo rekordą, kada komanda baigė reguliarųjį sezoną be pralaimėjimų.
Kovo 23 dieną, sekmadienį, „Lituanica“ savo aikštelėje Dagenhame žais ketvirtfinalio varžybas su Seftono „ Stars“ komanda. Varžybų pradžia 14 val.

Žymos: Krepšinis Anglijoje, "Lituanica",