Vaidas Indriliūnas   |   2018-04-30

Londone – vadovų dvikova, Wisbech'e – intriguojanys finalai

  
Londone – vadovų dvikova, Wisbech'e – intriguojanys finalai
© Sauliaus Čirbos nuotr.

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaistos septynerios rungtynės, o svarbiausios iš jų vyko Wisbech'e, kur prasidėjo „Thames Windows“ grupės finalinės kovos. Intrigų netrūko ir Londone, tad apie viską skaitykite tradicinėje turo apžvalgoje.

Londone
Penktadienio vakarą vyko ilgai laukta BLKL 35+ čempionato akistata, kurioje susitiko „Gintaro BC“ (2-2) ir „Anykščių BC“ (1-3) ekipos.
 
Papildomų prieskonių šioms rungtynėms suteikė faktas, jog vienas prieš kitą aikštėje susigrūmė BLKL Prezidentas Kęstutis Dobrovolskis ir BLKL varžybų direktorius Vaidas Indriliūnas.
 
Tiesa, valdžia nieko gera nenuveikė: abu krepšininkai pasižymėti nesugebėjo ir rungtynes baigė savo sąskaitose turėdami po -1 naudingumo balą.
 
O štai komandinėje įskaitoje geriau sekėsi „Gintaro BC“ klubo garbę ginantiems krepšininkams, kurie pademonstravo kiek kokybiškesnį žaidimą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 80:74.
Sekmadienio kovas taip pat pradėjo „Anykščių“ ekipa, kuriai teko mesti iššūkį ne kam kitam, o „Top Team 35+“ (3-0) krepšininkams.
 
Nors atrodė, jog tai bus Dovydo ir Galioto dvikova, tačiau jos pabaigoje vos nebuvo užfiksuota didžiulė staigmena.
 
Beveik visas rungtynes aukštą žaidimo ritmą bei gerą gynybą demonstravę anykštėnai laikė susitikimo vadžias savo rankose, o likus žaisti 47 sek. turėjo 5 taškų pranašumą (72:67).
 
Vis tik, viena po kitos sekusios kelios klaidos neleido „Anykščių“ atstovams išlaikyti pranašumo. Tad varžovų klaidomis pasinaudoję „Top Team“ veteranai pavijo varžovus, persvėrė rezultatą savo naudai ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 76:72.
Likusios trejos sekmadienio rungtynės priklausė dėl pirmą kartą organizuojamos „A13 Hire“ taurės kovojančioms mėgėjų komandoms.
 
Pirmosios į aikštę žengė „Vilkų“ (1-0) ir „Viesulo United“ (0-2) ekipos. Sužaidus 10 minučių komandos skyrė vos 2 taškai, tad atrodė, jog galima laukti intrigos.
 
Vis tik, vos šešis žaidėjus sudėtyje turėjusiai „Viesulo United“ ekipai netrukus ėmė „sėsti baterijos“, o tuo pasinaudoję „Vilkai“ perėmė iniciatyvą į savo rankas ir pamažu ėmė didinti savo pranašumą.
Nors „Viesulo“ kolektyvas nekėlė baltos vėliavos ir priešinosi kiek leido jėgos, tačiau ištiksėjus pagrindiniam rungtynių laikui lengvą pergalę rezultatu 75:58 šventė „Vilkų“ kolektyvas.
 
Mažiausiai intrigos buvo „Monday Team“ (1-1) ir „Baltų“ (0-1) komandų akistatoje, kurie net 26 taškų persvara rezultatu 67:41 laimėjo pirmoji ekipa.
 
Pirmadienius mėgstantys krepšininkai atitrūko dar pirmoje rungtynių dalyje, kurie laimėjo net 41:9. Nors po didžiosios pertraukos „Baltai“ kiek atkuto bei ėmė dažniau grasinti varžovų krepšiui, tačiau toks prašviesėjimas BLKL naujokams padėjo tik apkarpyti turėtą deficitą ir garbingai užbaigti rungtynes.
Didžiausią savaitgalio pergalę iškovojo „Žalia Balta“ (2-0) kolektyvas rezultatu 82:46 sutriuškinęs „Alytaus“ krepšininkus.
 
Įkvėpti „Žalgirio“ pergalės jų gerbėjai puikiai pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių jau mėgavosi dviženkle persvara (20:6).
 
Nors vėliau „žaliai balti“ kiek sumažino apsukas, tačiau tai nesutrukdė jiems sulig kiekviena minute didinti savo pranašumo, kuris pagrindinio laiko pabaigoje pasiekė įspūdingą 36 taškų ribą.
 
Wisbech'e
 
O štai Wisbech'o grupėje prasidėjo ilgai lauktos finalinės kovos, ankstų sekmadienio rytą pirmosios į aikštę žengė Peterborough „BC Tauro“ (2) ir Bostono „Fighters“ (5) ekipos.
 
Nors dvikovą geriau pradėjo „Tauro“ krepšininkai, tačiau antrojo kėlinuko viduryje „kovotojai“ perėmė iniciatyvą į savo rankas ir po kelių minučių susikrovė didžiausią rungtynėse 10 taškų pranašumą (36:26).
Šaltą dušą gavę Peterborough krepšininkai atsigavo, tad beveik iki pat pagrindinio laiko pabaigos abi komandos žengė koja kojon, o skirtumas svyravo ties trapia 5-7 taškų riba.
 
Likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes „Fighters“ vyrai vis dar turėjo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (80:73). Tačiau tuomet „Tauro“ krepšininkai iniciavo galingą spurtą bei rungtynes pabaigę atkarpa 18:3 sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir išplėšti dramatišką pergalę rezultatu 91:86.
 
Serijoje iki dviejų pergalių „Tauro“ ekipa pirmauja rezultatu 1-0. Antrosios ir, galbūt, lemiamos rungtynės bus žaidžiamos po dviejų savaičių, t.y. gegužės 13 d.
 
Įdomu tai, jog šiame sezone „Tauro“ krepšininkai su „Fighters“ atstovais žaidė jau tris kartus ir visuomet šventė tik pergales.
 
Įspūdingas rungtynes sužaidęs Eivydas Aleksa BLKL-Thames Windows grupės finale surinko 48 naudingumo balus, tačiau to nepakako, kad South Lincs „Dragons“ krepšininkai iškovotų pergalę.
Susitikimą geriau pradėjo „Dragons“ atstovai, kurie per pirmąsias trisdešimt rungtynių minučių kontroliavo padėtį, o vienu metu net buvo įgiję apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (22:13).
 
Vis tik, savojo šanso ilgai laukę „burtininkai“ lemiamame kėlinuke sugebėjo sukurti mažą stebuklą, kuomet po galingo spurto 19:5 be didesnių ceremonijų paguldė varžovus „ant menčių“ ir likus žaisti kiek mažiau nei penkias minutes susikrovė triuškinamą 15 taškų pranašumą (75:60).
 
Per likusį dvikovos laiką „Dragons“ krepšininkai dar bandė spardytis, visgi pavyzdingą žaidimą demonstravę „Wizards“ krepšininkai išlaikė saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 90:82.
 
Verta pažymėti, jog tai – jau trečiasis iš eilės „Dragons“ finalas. Prieš tai „drakonai“ su sezonus iš eilės pripažino „Kubus United“ krepšininkų pranašumą, o dabar trūksta nedaug, jog auksas būtų atiduotas „Wizards“ krepšininkams.
 
Trauktis „Dragons“ ekipa jau nebeturi kur, tad po dviejų savaičių, gegužės 13 d. vyksianti atsakomoji šių komandų akistata žada tikrai didžiulę intrigą!
  

Žymos: BLKL, anglijos lietuvių krepšinis

Komentarai

Naujausi straipsniai