Paulius Valatkevičius   |   2011-05-29

Londonas svetingai priėmė futbolo aistruolius iš Barselonos ir Mančesterio

  
Londonas svetingai priėmė futbolo aistruolius iš Barselonos ir Mančesterio
© P.Valatkevičius
Suvenyrų krautuvėlėse buvo apstu futbolo atributikos.

Šeštadienio vakare Londono centrinėse gatvėse, kaip įprasta, buvo daugybė žmonių. Tačiau šįkart bent du dalykai tą vakarą pavertė išskirtiniu. Didžiausios minios būriavosi ne tik prie populiariausių klubų, bet ir prie sporto kavinių bei pub\'ų. Be to, bent kas trečias praeivis vilkėjo “Barcelona” arba “Manchester United” marškinėlius.

nų lygos finalas į Londoną sutraukė daugybę Anglijos ir Ispanijos čempionų gerbėjų. Prestižiškiausio klubinio turnyro finale 3:1 triumfavo “Barcelona” ekipa.

Kol viena aistruolių dalis stebėjo kvapą gniaužiantį finalą “Wembley” stadione, kita įvykius sekė kavinėse arba rungtynes žiūrėjo tiesiog gatvėje. Nors prieš susitikimą “Manchester United” gerbėjų gatvėse buvo pastebimai daugiau, tačiau prasidėjus finalui jėgų santykis pasikeitė. Nemažai ispanų tiesiog nepateko į kavines ir pub'us, todėl mūšį stebėjo prlipę prie stiklo. “Galvojome, kad rasime kavinę, tačiau vietas tikriausiai reikėjo užsiimti jau nuo pietų”, - juokėsi Maria, į Londoną iš Barselonos atvykusi su dviem draugais.

Tačiau jie nebuvo nusivylę. Fantastišką “Barcelona” komandos pasirodymą kataloniečiai stebėjo su minia žmonių prie suvenyrų parduotuvės. Šios vadovai išskleidė didžiulį projektorių ir pakabino taip, kad praeiviai galėtų matyti kiekvieną susitikimo detalę. Dauguma žiūrovų rankose laikė alaus skardines ir sirgo už “Barseloną”. “Mes juk iš Londono, tai kaip galime palaikyti “Manchester United”? Nors “Barcelona” komandos pergalės jau nusibodo. Jie visada viską laimi”, - šypsodamasis kalbėjo Chrisu prisitatęs vyras.

Po Pedro tikslaus smūgio 27 minutę “raudonųjų velnių” sirgaliai neteko žado, o “Barcelona” aistruoliai įvartį palydėjo džiaugsmo šūksniais. Tačiau dauguma žiūrovų net nespėjo išgerti alaus bokalo (arba skardinės) ir visose gatvėse pasigirdo “Rooney, Rooney” - “Manchester United” puolėjas W.Rooney 34 minutę išlygino rezultatą.

Katalonų klubo sirgaliai sukėlė milžinišką triukšmo bangą, kai įvartį pelnė jų dievukas argentinietis Lionelis Messi ir išvedė savo komandą į priekį 2:1. Davidas Villa 69 minutę padidino Ispanijos čempionų persvarą iki dviejų įvarčių (3:1) ir dauguma “Manchester United” gerbėjų nuleidę galvas pasuko link metro stočių ir autobusų stotelių.

Policija pranešė užfiksavusi palyginti nedaug incidentų. Po rungtynių prie populiarios kavinės “Sports Cafe” kilo susitumdymas. Tačiau rimtesnis konfliktas neįsižiebė, nes smarkuolių minią sutramdė mažiausiai 20 policininkų būrys. Po kelių akimirkų avažiavo dar vienas pareigūnų autobusiuskas ir gerbėjai išsiskirstė. Londono policijai šeštadienio naktį talkino kolegos iš Mančesterio ir Barselonos.

Policija pranešė, kad iki 1 val. nakties buvo sulaikyti 44 asmenys. Daugiausia – už viešosios tvarkos pažeidimus, tačiau pasitaikė ir apsivogusių. Londono centre buvo sutelktos itin didelės pareigūnų pajėgos.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai