Tiesa.com   |   2013-03-28

„Lituanica“ trečiojo diviziono pusfinalyje!

„Lituanica“ krepšinio komanda sužaidė EBL trečio diviziono ketvirtfinalio varžybas išvykoje su „Derby Trail Blazers“ II komanda. Primename, kad atkrintamosiose varžybose žaidžiamos tik vienerios varžybos, todėl šios rungtynės ypač sudėtingos ir atkaklios, nes atsakomųjų mačų nebūna.

„Lituanica“ sniegingąjį ir šaltą sekmadienio rytą iš Londono išvažiavo autobusu su krūva sirgalių. Tautiečių palaikymas šiame sezono etape labai reikalingas. Nors salėje lietuvių sirgalių buvo mažiau nei anglų, tačiau jie savo balsais ir dainomis nustelbė Derby komandos aistruolius.
Varžybas sėkmingiau pradėjo Derby komanda. Jie mėtė tiesiog neįtikėtinus tritaškius. Mūsiškius užpuolusi tikra tritaškių „kruša“ „Trail Blazers“ komanda jau pirmajame kėlinyje buvo atsiplėšusi 10 taškų. Tuo tarpu mūsų snaiperiams niekaip nepavyko pataikyti tolimų metimų. Pirmasis ketvirtis baigėsi 28:24 šeimininkams pirmaujant.

Atsigavę po varžovų „tritaškių lietaus“ lietuvaičiai pamažu prisivijo priešininkus ir pradėjo diktuosi savo sąlygas. Irmantas Bernotas per antrą kėlinį smeigė 3 tritaškius, Artūras Šidagis ir Laimonas Ališauskas – po vieną, ir „Lituanica“ šiek tiek atsiplėšė nuo savo varžovų. Po krepšiu Derby žaidėjai niekaip nesustabdė Tado Bagdono, kuris gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir pelnydavo taškus baudos metimais ar iš po krepšio. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo rezultatui esant 50:56 lietuvaičių naudai.

Trečiasis kėlinys vėl buvo labai įtemptas. „Lituanica“ visą laiką pirmavo 6–10 taškų, tačiau daugiau atsiplėšti niekaip nepavykdavo. Varžovai vis „bombardavo“ lietuvius savo fantastiškais tritaškiais. Po trečio kėlinio rezultatas buvo 74:81, vis dar mūsiškiams esant priekyje.

Paskutiniame kėlinyje, kaip ir reikėjo tikėtis, „Trail Blazers“ komanda surengė tikrą šturmą. Jie iš paskutiniųjų stengėsi išlyginti rezultatą ir laimėti rungtynes. „Lituanica“ komandą pradėjo retinti pražangos. Su 5 pražangomis ant suoliuko visam laikui turėjo atsisėsti P. P. Rašamavičius bei V. Pavilionis. Dar 4 žaidėjai tęsė žaidimą su keturiomis asmeninėmis pražangomis. Likus žaisti 2 minutes Derby krepšininkai išlygino ir vienu tašku persvėrė rezultatą savo naudai. T. Bagdonas dvitaškiu su bauda vėl grąžino lietuviams persvarą. Varžovai likus 25 sekundėms išlygino rezultatą 92:92. „Lituanica“ turėjo galimybę kontroliuoti kamuolį iki rungtynių pabaigos ir surengti ataką. Lemiamas metimas buvo patikėtas Artūrui Šidagiui, tačiau jo mestas metimas tikslo nepasiekė. Kamuolys iššoko į užribį nuo varžovų ir mūsiškiai dar gavo 0,8 sekundės lemiamam metimui. Mantas Kukulskis sudėtingai bandė mesti, tačiau jo metimas neskrodė tinklelio ir komandoms teko žaisti pratesimą.

Pridėtą laiką „Lituanica“ žaidėjai žaidė pavyzdinį krepšinį. Jie iš karto spurtavo 8:0 ir susikrovė apčiuopiamą persvarą. „Deby Trail Blazers“ krepšininkai pratęsime akivaizdžiai pritrūko jėgų ir likus 1 minutei nugalėtojas jau buvo aiškus. Pratesimą „Lituanica“ laimėjo 5:21, o visas rungtynes rezultatu 99:115. Sezono naudingumo rekordą pasiekė T. Bagdonas, kurio naudingumo koeficientas buvo 60, jis pelnė net 38 taškus, atkovojo 18 kamuolių (5 po varžovų krepšiu), pataikė 12 baudų iš 13. Po 22 taškus surinko A. Šidagis bei I. Bernotas.

Lietuvių komanda žengė į pusfinalį, kuriame balandžio 6 dieną susitiks su jau pažįstama „Worcester Wolves“ II komanda. Varžybos vyks Worcester mieste.

Žymos: Krepšinis, Anglija