tiesa.com   |   2014-02-12

„Lituanica“ sutriuškino Barkingo komandą

„Lituanica“ sutriuškino Barkingo komandą Tomas Skardžius – vienas iš greitų atakų iniciatorių.

Londono lietuvių krepšinio komanda „Lituanica“ savo salėje 102:77 (25:16, 23:22, 20:19, 34:20) sutriuškino Barkingo „Abbey“ ekipą. Tai buvo grupės antro rato varžybos.

Varžybas „Lituanica“ pradėjo tokiu startiniu penketu: A. Šidagis, J. Visockas, E. Virketis, P. Adomaitis bei kapitonas P. Rašamavičius. Pirmasis, kaip ir dera kapitonui, taškų sąskaitą atidarė P. Rašamavičius. Po jo sekė J. Visockas bei P. Adomaitis – spurtas 6:0. Barkingo komanda atsakė iš karto 4 taškais.
Jauna „Abbey“ komanda aktyviai puolė ir intensyviai gynėsi, todėl lietuviai pirmąsias 5 kėlinio minutes šiek tiek „buksavo“ ir atsiplėšti nesugebėjo. Tai pavyko padaryti tik kėlinio pabaigoje po taiklių J. Visocko tritaškių bei kelių T. Skardžiaus prasiveržimų.

Antrajame kėlinyje Barkingo komanda kelis kartus buvo priartėjusi iki vienženklio skirtumo. Pataikė jų snaiperiai, įskraidinę kelis tolimus metimus. „Lituanicai“ sunkiai sekėsi sustabdyti varžovų įžaidėją Kimtu, kuris iš viso pelnė 22 taškus. Šeimininkai varžovų pastangas pakreipti rungtynių eigą kita linkme sėkmingai įveikė gera kova po krepšiais.

Trečiasis kėlinys buvo identiškas antrajam: „Lituanica“ vis pabėgdavo 12–15 taškų, tačiau „Abbey“ komanda priartėdavo iki 8–10 taškų. „Lituanicą“ pradėjo riboti pražangų limitai: E. Virketis turėjo atsisėsti ant atsarginių suolelio su 5 pražangom, J. Visockas žaidė taip pat su 4 asmeninėmis pražangomis, tačiau pamaina nuo suolelio nenuvylė.

Paskutiniame kėlinyje šeimininkai „pabudo“ ir ėmė traiškyti varžovų gynybą. Viena po kitos sekė greitos atakos, kurių smaigalyje atsidurdavo T. Skardžius bei J. Visockas. Tritaškius pataikė J. Visockas, L. Ališauskas ir P. Rašamavičius. Likus 1 minutei išliko tik viena intriga: įmes ar neįmes „Lituanica“ 100 taškų. Po kelių nesėkmingų bandymų, sirgaliams skanduojant ir aidint sirenai, tritaškį metimą pelnė J. Visockas. Londono „Lituanica“ įsirašė eilinę pergalę ir toliau pirmauja savo grupėje.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė P. Rašamavičius – 24 taškai, T. Skardžius pridėjo 20, J. Visockas – 17 taškų. L. Ališauskas įsirašė 14 taškų, E. Virketis – 11, o A. Šidagis – 10.

„Tiesa“ primena, kad lapkričio 9 dieną lietuviai buvo nugalėję varžovus jų aikštelėje rezultatu 102:64. Šį savaitgalį lietuvaičių laukia 2 varžybos: šeštadienį – išvyka į Eastleigh, o sekmadienį „Lituanica“ savo aikštelėje Dagenhame priims Plymouth „Marjon Canons“ komandą.

Žymos: Krepšinis Anglijoje, "Lituanica",