Linas Bridickas   |   2014-03-06

„Lituanica“ nepaliko vilčių Solento „Kestrels“ komandai

„Lituanica“ nepaliko vilčių Solento „Kestrels“ komandai Daugiausiai taškų lietuviams pelnė K. Stepanavičius – 23.

Londono „Lituanica“ krepšininkai savo aikštelėje surėmė ginklus su Solent „Kestrels“ komanda. Lietuvaičiai užtikrintai pelnė pergalę, nugalėję priešininkus rezultatu 101:58 (24:13, 16:14, 26:8, 35:23). Mūsiškiai šį sezoną iškovojo jau 18-ą pergalę ir išlieka pirmoje grupės vietoje su nuliu pralaimėjimų.

„Lituanica“ rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: A. Šidagis, E. Virketis, P. Adomaitis, K. Stepanavičius bei P. Rašamavičius. Komandos lygiai žaidė tik pirmąsias penkias minutes, o po jų jau aiškiai pranašesni atrodė lietuvaičiai. Kaip visada varžovus skriaudė K. Stepanavičius. Jam gerai talkino pastaruoju metu ypač gerą sportinę formą demonstruojantis E. Virketis. Jo buvo visur – jis gerai kovojo kamuolius, kelis jų perėmė ir baudė Solento krepšininkus savo taikliais metimais.
Antrajame kėlinyje žaidimas šiek tiek išsilygino. Varžovai taip pat pradėjo geriau pataikyti. Būdami neaukšti jie metė labai daug tolimų metimų, tačiau „Lituanica“, kaip jau įprasta šiame sezone, nors ir pirmaudama solidžia persvara, tačiau dažnai spaudžia varžovus nuo pat galinės linijos. Tas pasiteisindavo anksčiau, pasiteisino ir šiose varžybose. Mūsiškiai perėmė nemažai kamuolių, ir jie virsdavo lengvais taškais iš po krepšio.

Trečiasis ir ketvirtasis kėliniai jau nebekėlė intrigos. „Lituanica“ susikrovė daugiau nei trisdešimties taškų skirtumą, todėl žiūrovai tik laukė, įmes ar neįmes mūsiškiai 100 taškų. Ta intriga atsirado likus žaisti mažiau nei 1 minutei.

Po E. Virkečio įmesto eilinio dvitaškio švieslentėje degė 98 „Lituanicos“ taškai. Varžovai surengė taip pat rezultatyvią ataką ir paliko lietuviams 8 sekundes pasiekti 100 taškų. Po gana chaotiškos atakos dvitaškį su bauda pelnė R. Jonkus. „Lituanica“ šventė eilinę pergalę.

Daugiausiai taškų lietuviams pelnė K. Stepanavičius – 23, E. Virketis pridėjo 22 taškus. Po jų rikiavosi A. Šidagis – 16, R. Jonkus – 11, P. Adomaitis – 7 taškai. Labai nesėkmingai rungtynės susiklostė L. Ališauskui – jis pataikė tik vieną tritaškį metimą iš 12 bandymų.
Su šia pergale Londono „Lituanica“ užsitikrino pirmą vietą reguliariajame sezone ir kelialapį į antrąjį divizioną. Ateinantį savaitgalį lietuvaičiai sužais dvi paskutines reguliariojo sezono rungtynes: šeštadienį komanda važiuoja į Plimutą, o sekmadienį 14:00 val. savo salėje Dagenhame susitiks su Londono „Phoenicians“ komanda.

Žymos: Krepšinis Anglijoje, "Lituanica",