Tiesa.com   |   2016-07-14

Lietuvos rinktinei rimto pasipriešinimo nėra

  
Lietuvos rinktinei rimto pasipriešinimo nėra J. Kazlauskas dar nežino, su kuo teks atsisveikinti po draugiškų rungtynių Lietuvoje.

Tarptautiniame vyrų krepšinio turnyre, kuriame dalyvauja keturios nacionalinės rinktinės, antradienį Alytuje buvo sužaistos dvejos rungtynės. Jei Venesuela turėjo vargo su baltarusiais, tai Lietuvai, žaidusiai prieš Nyderlandus, didesnių problemų nekilo.

Nepaisant to, lietuvių strategas Jonas Kazlauskas turėjo savo komandai pastabų dėl nusiteikimo. „Kai žaidi draugiškas rungtynes, apie taškus negalvoji. Bendrąja prasme rungtynės su Venesuela atnešė daugiau džiaugsmo nei šios. Pristigo nusiteikimo, o su tuo reikia kovoti, nes dar per anksti: daug darbo laukia. Be to, ir trenerių štabas per daug eksperimentavo – norėjome pasitikrinti“, – sakė J. Kazlauskas po pergalės prieš olandus 84:61 (24:19, 18:6, 24:22, 18:14).
Per šias rungtynes Lietuvos rinktinė žymiai pranoko varžovus kovodama dėl atšokusių kamuolių: šeimininkai atkovojo 46 kamuolius, o varžovai 31. Lietuviai taip pat pirmavo pagal rezultatyvius perdavimus (20 prieš 10).
 
Nepaisant akivaizdžios persvaros, Lietuvos rinktinės žaidėjai pabrėžė, jog rungtynės buvo naudingos. „Šlifuojame tuos derinius, kartojame viską. Tie žaidėjai, kurie nejaučia savo žaidimo, turi galimybę įsivažiuoti. Manau, kad bet kokios rungtynės yra geriau nei sunkiausia treniruotė“, – sakė Deividas Gailius, įmetęs 7 taškus ir pademonstravęs įspūdingą dėjimą.
 
Jam antrino ir veteranas Paulius Jankūnas, pelnęs 10 taškų. „Rungtynės yra rungtynės. Per treniruotes neišgausi to agresyvumo, kovos dėl kamuolių“, – sakė P. Jankūnas.
Daugiausia taškų Lietuvos rinktinei pelnė vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas. Jis per 15 min. įmetė 16 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.
 
Nyderlandų treneris Toonas van Helfterenas taip pat patenkintas rungtynėmis. „Šiuo momentu esu patenkintas rezultatu: turime jauną, nepatyrusią komandą, o žaidėme prieš galingą rinktinę, kuri važiuos į Olimpines žaidynes. Prisimenu, kai praėjusią vasarą žaidėme Atėnuose visos sudėties, tačiau skirtumas buvo panašus. Dabar tokį rezultatą pasiekėme su jauna komanda. Rungtynės prieš vieną stipriausių Europos komandų visada yra naudingos. Tikrai buvo ko išmokti“, – sakė olandų treneris. Rezultatyviausias Nyderlandų ekipoje buvo Jito Kokas – 14 taškų.
 
Prieš šią akistatą lietuviai sutriuškino Venesuelą, Tunisą ir Naująją Zelandiją. Po pirmųjų dvejų rungtynių J. Kazlauskas atsisveikino su puolėju Roku Giedraičiu.
  

Žymos: Krepšinis, Jonas Kazlauskas, Lietuvos rinktinė

Komentarai

Naujausi straipsniai