Tiesa.com   |   2016-01-07

Lietuvių taktika Dakaro starte – skirtinga

  
Lietuvių taktika Dakaro starte – skirtinga B. Vanagas, vengdamas susidūrimo su karve, išlėkė iš trasos ir gerokai apgadino automobilį.

Trečiąją legendinių lenktynių dieną Lietuvos ekipažai liūtį, išskalbusią dalį Dakaro ralio trasos, sureagavo skirtingai. Po išvakarėse patirtos avarijos reabilituotis siekęs Benediktas Vanagas nekreipė dėmesio net į neveikiantį valytuvą ir jį pakeitė savadarbiu rankiniu „mechanizmu“. O rizikuoti vengęs Antanas Juknevičius sąmoningai nukėlė koją nuo akceleratoriaus.

Trečiame Dakaro ralio etape B. Vanagas buvo greičiausias tarp lietuvių ir užėmė 31-ą vietą, nors po praėjusiame greičio ruože pusvalandį kainavusio incidento startavo tik 65-as ir dėl sudegusio varikliuko negalėjo naudotis valytuvais. O pastarųjų labai reikėjo – lietus vietomis pylė taip, jog dėl didelio kritulių kiekio ir nuošliaužų organizatoriai anksčiau laiko sustabdė paskutinių startavusių sunkvežimių lenktynes, įvertinę, kad sunkiasvoriai Dakaro banginiai neįveiks apgriautos trasos. Bet nėra padėties be išeities: kol lėkė pro lėtesnius konkurentus, valytuvą B. Vanagas judino rankomis.
Tuo metu dar prieš startą žadėjęs tausoti automobilį ir važiuoti atsargiai, A. Juknevičius laikėsi savo plano. Bent jau tose trasos dalyse, kurios buvo labiausiai sugadintos oro sąlygų. Pradėjęs lenktynes 45-as, jis jau pirmoje atkarpoje prarado 20 pozicijų. Vėliau įsibėgėjęs lenktynininkas pakilo iki 49-os vietos, bet tuomet vėl pristabdė ir baigė etapą 52-as. Trečioji lietuviška komanda su Vaidotu Žala prie vairo finišavo 45-a – dviem laipteliais žemiau nei jos starto pozicija.
 
Nuo antrą etapą iš eilės laimėjusio prancūzo Sebastiano Loebo B. Vanagas atsiliko 17 min. 50 sek., V. Žala – 25 min. 21 sek., A. Juknevičius – 28 min. 14 sek.
 
Dakaro pradžią lydi itin stiprus lietus. Sinoptikai teigė, kad permirkusiomis trasomis reikės lėkti visą pirmą savaitę. Sausų ruožų galima tikėtis tik kalnuose.
 
  

Žymos: B. Vanagas, Dakaras

Komentarai

Naujausi straipsniai