Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2016-04-16

Lietuva šalinama iš Europos krepšinio čempionato (atnaujinta)

  
Lietuva šalinama iš Europos krepšinio čempionato (atnaujinta)
© LKF nuotr.
FIBA kirto į skaudžiausią vietą Lietuvai.

Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) nutarė Lietuvą pamokyti griežčiausiu būdu – uždraudė šalies rinktinei dalyvauti kitų metų Europos vyrų čempionate.

Tokių priemonių imtąsi po to, kai Lietuvos klubai nutarė ir toliau žaisti Eurolygos turnyruose. FIBA, siekdama nukonkuruoti komercinį turnyrą organizuoja savo Čempionų lygą. Vieni į naujas varžybas buvo suvilioti pinigais, kiti – geranoriškai, tačiau dalis garsių klubų, tarp kurių yra ir Kauno „Žalgiris“ bei Vilniaus „Lietuvos rytas“ kvietimus atmetė ir nusprendė likti Eurolygoje.
Tuomet sporto funkcionieriai ėmė grasinti įvairiomis sankcijomis. Kai LIetuvos klubų neišgąsdino ir tai, FIBA valdininkai nutarė taikyti griežčiausią priemonę ir šalina Lietuvą iš 2017 metų Europos vyrų krepšinio čempionato.
 
Lietuvai dar palikta teisė nuginčyti šį sprendimą iki trečiadienio, balandžio 20-osios. Lietuvos krepšinio federacija (LKF) kol kas savo komentaro nepateikė. Vėliau nuramino, kad Lietuva nebus pašalinta iš čempionato.
 
„Norėčiau šiek tiek nuraminti krepšinio visuomenę – niekas rinktinės iš 2017 m. Europos čempionato nepašalino. Iš esmės FIBA atsiųstame laiške nėra nieko naujo, ko „FIBA Europe“ nebuvo skelbusi anksčiau. Vienintelis skirtumas, kad laiške pateiktoje formuluotėje nebėra teiginio, apie tai, kad sankcijos gali būti taikomos tik tuo atveju, jei bet kuris klubas žais ir Eurolygos organizuojamame „Eurocup“ turnyre, ir savo šalies nacionaliniame čempionate.
 
Mūsų pozicija lieka tokia pati – LKF, būdama FIBA narė, rekomenduoja visiems klubams rinktis FIBA organizuojamas varžybas. Tačiau reikia suprasti svarbų dalyką – krepšinio klubai yra privačios bendrovės, todėl federacijos vadovybė viena pati teisiškai negali nurodinėti ar diktuoti jiems, kokiose varžybose jie privalo žaisti arba privalo nežaisti“, – komentavo laišką LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.
FIBA tokiu būdu grasina pašalinti iš savo organizuojamų čempionatų dar daugiau giliomis krepšinio tradicijomis garsėjančių šalių, tarp kurių – Ispanija, Italija, Graikija, Kroatija, Serbija, Rusija, Turkija, Juodkalnija, Makedonija, Bosnija ir Hercegovina, Slovėnija, Lenkija ir Izraelis.
  

Žymos: FIBA, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė

Komentarai

Naujausi straipsniai