Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-09-03

Lietuva – antrame pasaulio čempionato etape: po „žaliąja mašina“ krito ir Kanada

© FIBA
Edgaras Ulanovas

Užsienio krepšinio sirgalių „žaliąja mašina“ vadinama Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate kol kas važiuoja aukščiausia pavara.

Antrajame H grupės mače lietuviai užtikrintai 92:69 nugalėjo Kanadą ir užsitikrino mažiausiai antrąją vietą ir bilietą kitame etape, tuo pačiu eliminuodami ir kanadiečius.
Visas rungtynes, kaip ir prieš Senegalą, pirmavę lietuviai su dviem pergalėmis pavijo Australiją, su kuria ketvirtadienį varžysis dėl pirmosios vietos.

Pergalė trečiosiose rungtynėse suteiktų lietuviams puikią starto poziciją prieš kito etapo pradžią, kuriame jie varžysis su dviem komandomis iš G grupės. Iš jos į kitą etapą kiek netikėtai jau pateko Dominikos Respublika, o dėl likusios vietos varžosi Prancūzija, Jordanija ir Vokietija.

Rungtynėse prieš Kanadą lietuviai jau pirmajame kėlinyje žengė svarų žingsnį link pergalės, kai užbaigė jį pirmaudami dviženkliu skirtumu – 24:14.

Antrajame ketvirtyje lietuvių persvara pasiekė 16 taškų (39:23) ir nors kanadiečiai sugebėjo suvaldyti tolesnį Lietuvos rinktinės bėgimą į priekį, Dainiaus Adomaičio auklėtiniai per likusį rungtynių laiką varžovų neprisileido arčiau, nei 9 taškai.

Triuškinamą persvarą užsivedusiai žaidę lietuviai pasiekė pačioje susitikimo pabaigoje, kai užbaigė mačą atkarpą 13:2.

Lietuva: Edgaras Ulanovas 15 (7/8 dvit.), Jonas Valančiūnas 13 (5/6 dvit., 8 atk. kam.), Mantas Kalnietis (5 rez. perd.) ir Lukas Lekavičius po 11, Domantas Sabonis 10 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Mindaugas Kuzminskas 9, Marius Grigonis 8.

Kanada: Kyle'as Wiltjeras 24 (3/3 trit., 7/7 baud.), Cory Josephas 15 (6/16 metimai), Khemas Birchas 12, ..., Kevinas Pangosas 3 (1/6 metimai, 8 rez. perd.).

Rungtynių eiga:

1 min. Susitikimą taikliais dvitaškiais pradeda abiejų komandų įžaidėjai – Mantas Kalnietis ir Cory Josephas (2:2).

3 min. 4 iš eilės Jono Mačiulio taškai (6:2).

5 min. Po krepšiu dominuojantis Jonas Valančiūnas didina persvarą iki 5 taškų, o Kevinas Pangosas sėda ant suolo su dviem pražangomis (10:5).
7 min. Po keitimo pasirodęs Edgaras Ulanovas pelno 4 taškus iš eilės (14:10).

8 min. E. Ulanovas tampa neišsprendžiama mįsle varžovams (19:10).

10 min. E. Ulanovas kėlinį užbaigia su 8 taškais, o po Domanto Sabonio baudos metimo lietuvių persvara dviženklė – 24:14.

12 min. Kyle'as Wiltjeras antrąjį ketvirtį pradeda jau antru savo tritaškiu, bet tolimu metimu atsako ir Marius Grigonis (27:17).

14 min. M. Kalnietis smeigia tritaškį su 24 sekundžių sirena (30:18).xx 16 min. E. Ulanovas grįžo į aikštę ir pelnė jau 10-ąjį savo tašką (34:22).
17 min. Mindaugo Kuzminsko tritaškis, dar vienas E. Ulanovo metimas ir skirtumas nenustoja augti (39:23).

18 min. Kanadiečių spurtas, kurį vainikuoja jau trečias K. Wiltjero tritaškis (39:30).

19 min. J. Mačiulio tritaškis vėl atitolina lietuvius (43:30).

20 min. Po dviejų kėlinių lietuviai išsaugo dviženklį pranašumą – 46:36.

22 min. Antrąją rungtynių pusę taškais pradeda M. Grigonis ir J. Valančiūnas, o kanadiečiai pasižymėti kol kas nesugeba (50:36).

24 min. Lietuvius ima kamuoti pražangą problema – keturias turi J. Mačiulis, o po tris – J. Valančiūnas ir M. Kuzminskas (53:40).

26 min. Lietuvos rinktinė dominuoja po varžovų krepšiu, tačiau kanadiečių gyvybę palaiko jau 20 taškų pelnęs K. Wiltjeras (59:47).

27 min. Brady Heslipo tritaškis vėl grąžina vienženklį skirtumą tarp komandų (59:50).

28 min. Į kilusį nedidelį gaisrą lietuviai sureaguoja trimis sėkmingomis atakomis iš eilės (65:52).

29 min. M. Kuzminskas grąžina Lietuvos rinktinei didžiausią persvarą šiose rungtynėse (68:52).

30 min. Po trijų kėlinių lietuviai turi daugiau nei solidžią persvarą – 70:54.

32 min. Lemiamą ketvirtį lietuviai pradeda su nauja rekordine persvara (74:56).

34 min. Kanada kyla į galbūt paskutinį šturmą (74:62).

35 min. M. Grigonio tritaškis nutraukia tris minutes trukusią taškų sausrą (77:62).

37 min. Puikiai veikiantis J. Valančiūno ir D. Sabonio duetas, panašu, tvirtina pergalingą Lietuvos rinktinės persvarą (83:67).

38 min. M. Kalnietis apvalina lietuvių persvarą (87:67).

Žymos: Krepšinis, Kanada, Lietuva, rungtynės