Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-09-06

Lenkai – viena koja ketvirtfinalyje: dramatiškame mūšyje parklupdė Rusiją

© FIBA
Lenkija - Rusija

Pirmą kartą po 52 metų pertraukos pasaulio krepšinio čempionate besivaržanti Lenkijos rinktinė atsidūrė per žingsnį nuo turnyro ketvirtfinalio.

Pirmosiose naujai sudarytos antrojo etapo I grupės rungtynėse lenkai dramatiškai 79:74 (16:22, 18:18, 19:17, 26:17) parklupdė Rusiją ir iškovoję ketvirtą pergalę iš eilės įsitaisė grupės viršūnėje.
Lenkijos krepšininkai vietą ketvirtfinalyje gali užsitikrinti dar šiandien, jei tik vėliau vyksiančiose rungtynėse Argentina nugalės Venesuelą. Savo ruožtu rusams reikia tikėtis ne tik pagalbos iš venesueliečių, bet ir laukti lenkų pergalės prieš argentiniečius pirmadienį.

Lenkai susitikime su rusais buvo atsilikę 11 taškų skirtumu (29:40), o pirmą kartą išsiveržė į priekį tik ketvirtajame kėlinyje, kai po spurto 14:1 pirmavo 64:58.

Rusai ginklų po nesėkmingos atkarpos nesudėjo ir pelnę šešis taškus iš eilės pavijo varžovus, tačiau lemiamu metu tikslesni buvo lenkai.

Tritaškį likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes pataikė Aaronas Celas, suteikęs savo komandai 4 taškų persvarą (72:68), o Michailui Kulaginui smeigus tritaškį, atgimusias rusų viltis panaikino Adamo Hrycaniuko ir A. Celo dvitaškiai, likus žaisti 17 sekundžių suteikę Lenkijai 6 taškų persvarą (77:71).

Lenkija: Adamas Waczynskis 18 (9/10 baud.), Mateuszas Ponitka 14 (9/9 baud., 9 atk. kam.), Damianas Kuligas 10 (8/9 baud., 7 atk. kam.), Aaronas Celas 9.

Rusija: Michailas Kulaginas 21 (5/12 trit.), Andrejus Voroncevičius (10 atk. kam.) ir Semionas Antonovas (8 atk. kam.) po 11, Vitalijus Fridzonas 9.

Žymos: Krepšinis, Lenkija, Rusija, Sportas, Pasaulio krepšinio čempionatas