Tiesa.com   |   2015-02-18

Legendinėse lenktynėse – pirmas lietuvis

  
Legendinėse lenktynėse – pirmas lietuvis D. Matijošaitis tikisi sudalyvauti ir Dakaro maratone.

„Gavęs pasiūlymą, kurio negalėjau atsisakyti, aš pradedu nuo bandymo patekti į „Le Mans 24H“ varžybas ir taip perrašyti Lietuvos autosporto istoriją“, – tikina lenktynininkas Dainius Matijošaitis, pasirašęs sutartį su „Speed Factory“ komanda, ir priduria, kad vien jau dalyvavimas „Le Mans Series“ yra vertas ne vieno tos istorijos puslapio.

Dainius įsitikinęs: tereikia garsiai išsakyti savo norus, ir visata tuo pasirūpins. Dar prieš Kalėdas su Benediktu Vanagu dalindamiesi 2015 metų lenktynių planais abu sutarė, kad kiekvieno lenktynininko siekiamybė turi būti arba Dakaras, arba Le Mano lenktynės.
Po šio pokalbio Dainius sulaukė vieno iš labai nedaugelio tokią patirtį turinčių autosporto vilkų – ispanų „Speed Factory“ komandos vadovo Daliaus Steponavičiaus skambučio: „Turiu tau labai įdomų pasiūlymą ateinančiam sezonui.“
 
„Dakaro svajonė niekur nedingsta, tik ją atidėsiu tolimesniems metams. Dabar laukia Prancūzija, – šypsosi Dainius ir patikina, jog tai – tikrai ne avantiūra. – Visų pirma, man jau 30 metų, tad į kartingus grįžti dabar būtų nelogiška. Visų antra, aš pakankamai nemažai lenktyniavęs Baltijos šalių varžybose, vien Palangos 1000 km lenktynių esu važiavęs jau 7 iš eilės, tad ieškoti kažkokių tarpinių stotelių tarp vietinio lygio varžybų ir aukščiausio lygio – „Le Mans series“, nebematau prasmės. Juolab tikiu, kad asmeninio tobulėjimo prasme šiemet žengsiu milžiniškais šuoliais vien dėl to, kad virsiu bendrame katile su geriausiais pasaulio vairuotojais ir stipriausiomis komandomis.“
 
Europos „Le Mans series“ čempionatą, kuriame dalyvaus D. Matijošaitis, rengia ta pati organizacija, kuri organizuoja ir „Le Mans 24H“ lenktynes. Pastarosiose intensyvi kova tarp aukščiausio lygio komandų ir vairuotojų vykstą visa parą, o „European Le Mans series“ susideda iš 5-erių varžybų, trunkančių po 4 valandas. Tik gerai pasirodžius 2015 metų „Le Mans Series“ čempionate Dainiui atsivertų teorinės galimybės tapti „Le Mans 24H“ varžybų komandos dalimi.
 
  

Žymos: Automobiliai, Lenktynės

Komentarai

Naujausi straipsniai