tiesa.com   |   2014-01-08

K.Stepanavičius vėl vedė „Lituanica“ komandą į pergalę

K.Stepanavičius vėl vedė „Lituanica“ komandą į pergalę „Lituanica“ komandos susitikimo su Cardiffo „Met Archerts“ akimirkos.

Po kalėdinių švenčių krepšinio kovos sugrįžo į sporto sales. Pirmą sausio savaitgalį Londono „Lituanica“ krepšininkai žaidė Anglijos trečiojo diviziono grupės varžybas savo salėje Dagenhame su Cardiffo„Met Archers“ komanda. Tai buvo komandų, esančių priešingose turnyrinės lentelės vietose, akistata: „Lituanica“ yra grupės pirmoje vietoje su 6 pergalėmis ir neturinti nė vieno pralaimėjimo, o tuo tarpu Cardiff „Met Archerts“ komanda yra lentelės dugne su 2 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais.

Rungtynes „Lituanica“ pradėjo jau tradiciniu startiniu penketu: A.Šidagis, L.Ališauskas, K.Stepanavičius, P. Adomaitis bei P.Rašamavičius. Pradžia abiems komandoms buvo labai nerezultatyvi. Niekam nesisekė pataikyti. Net keli metimai iš po krepšio tiesiog išsisuko. Pirmus taškus pelnė K.Stepanavičius. Verta paminėti, kad kad lietuvaičiai daug metė iš toli, tačiau tik L. Ališausko tritaškis pasiekė tikslą per pirmajį kėlinį. Visus taškus mūsiškiai praktiškai rinko greitose atakose. Pirmasis ketvirtis pasibaigė rezultatu 23:15 „Lituanica“ naudai.
Antrajame kėlinyje žaidimas nesikeitė. Lietuviai, dažnai naudodami spaudimą, perėmė nemažai kamuolių bei surinko daug lengvų taškų. Tačiau varžovai tai pat rinko taškus tolimais metimais, neleido lietuviams jų palaužti ir susikrauti didelės persvaros. Ypač gerai antrajame kėlinyje sužaidė J.Mejeras, kuris iš viso pelnė 14 taškų, bei buvo antras pagal rezultatyvumą. Prasidėjus ilgajai pertraukai rezultatas buvo 55:33.

Trečiajame kėlinyje rungtynių scenarijus nesikeitė. Žaidėjai daugiau atakavo, abi komandos mažai skyrė dėmesio gynybai. Įsisiautėjo K.Stepanavičius, vieną iš atakų pabaigęs triuškinančiu dėjimu bei įskraidinęs 3 tritaškius metimus. Jis į savo sąskaitą per rungtynes susikrovė 37 taškus. Rezultatas su kiekviena minute augo „Lituanicos“ naudai ir vienu metu net buvo pasiekęa 30 taškų. Po trečio kėlinio rezultatas buvo 77:51.

Tragiškas paskutini ketvirtis

Paskutiniame kėlinyje „Lituanica“ krepšininkai jau patikėjo pergale ir tarsi nustojo žaisti. Metimai skriejo pro šalį, o atakas sekė klaidos ir prarasti kamuoliai. Pirmas 4 minutes lietuvaičiai nesugebėjo pelnyti nei vieno taško, kai tuo tarpu Cardiffo komanda sviedė vieną tritaškį po kito. Pakrikus „Lituanica“ žaidimui, varžovai sugebėjo sumažinti pranašumą ir likus 4 minutėms skirtumas jau buvo tik 13 taškų. Laimei laikas nebuvo varžovų sajungininkas ir jie jau arčiau priartėti nesugebėjo.

Rungtynės baigėsi rezultatu 95:75. Londono „Lituanica“ iškovojo septintąją pergalę ir įsitvirtino pimoje grupės vietoje. Rezultayviausiai žaidė K.Stepanavičius – 37 taškai, M. Jordanas pridėjo – 14, L. Ališauskas – 11, T. Skardžius – 10, P.Rašamavičius – 9 taškus.

Ateinantį savaitgalį „Lituanica“ sužais dvejas rungtynes: šeštadienį išvykoje su Southampton „Team Solent Suns“, o sekmadienį taip pat varžovų aikštelėje su Oxford „Hoops“ komanda.

Žymos: Krepšinis Anglijoje, "Lituanica",