Parengė Paulius Valatkevičius   |   2011-05-31

Korupcijos skandalas drasko futbolo įvaizdį

  
Korupcijos skandalas drasko futbolo įvaizdį FIFA teigia, kad jos vadovas S.Blatterris nėra įsivėlęs į korupcijos skandalą.

Pasaulio futbolui diriguojančią FIFA apraizgė korupcijos voratinklis. Kaltinimai kyšininkavimu ir slaptais susitarimais pastarąją savaitę pasipylė kaip iš gausybės rago. Šią savaitę FIFA generalinis sekretorius Jerome\'as Valcke\'as patvirtino, kad paviešintas jo laiškas apie „nupirktą“ 2022 metų pasaulio futbolo čempionatą buvo tikras.

Tačiau jis pridūrė, kad visuomenei buvo atskleistos tik atskiros „privataus laiško“, siųsto vykdomojo komiteto nariui Jackui Warneriui, detalės. Pranešimai apie korupciją aukščiausiuose futbolo sluoksniuose pasipylė prieš pat FIFA prezidento rinkimus. Po kaltinimų lavinos ir pradėtų tyrimų rinkimuose liko vienintelis kandidatas – dabartinis prezidentas Seppas Blatterris.
 
Buvęs pretendentas į FIFA vadovo kėdę Mohamedas Bin Hammamas atsiėmė savo paraišką, muotyvuodamas noru apsaugoti FIFA vardą ir paneigti jam mestus kaltinimus. FIFA etikos komisijos sprendimu, M.Bin Hammamas ir J.Warneris nušaltinti nuo bet kokios su futbolu susijusios veiklos, kol bus ištirti kaltinimai korupcija.
 
J.Warneris atskirto išplatindamas jam siųstą J.Walcke'o laišką, kuriame teigiama: „Nesuprantu, kodėl MBH (Mohamedas Bin Hammamas) kandidatuoja. Negi jis mano, jog turi galimybių laimėti, o gal tik bando taip parodyti, kad nebepritaria JSB (Blatteriui). O gal jis mano, kad gali nupirkti FIFA taip, kaip nusipirko pasaulio čempionatą“. Po laiško paviešinimo jo autorius J.Valcke'as pareiškė, jog tai buvo privatus susirašinėjimas, tačiau savo žodžių neatsiima ir juos nagrinės su kolegomis iš FIFA.
 
J.Warneris ir M.Bin Hammamas yra kaltinami bandymu papirkti Karibų regiono futbolo vadovus. Teigiama, kad du įtakingi FIFA nariai jiems siūlė 40 tūkst. JAV dolerių už M.Bin Hammamo palaikymą prezidento rinkimuose. Abu vyrai neigia kaltinimus. M.Bin Hammamas atsiėmė savo kandidatūra pareiškęs, kad nenori, jog FIFA vardas būtų suteptas purvu dėl jam mestų kaltinimų.
Savo ruožtu, M.Bin Hammamo gimtinės Kataro futbolo vadovai pareiškė, kad kategoriškai neigia kaltinimus dėl kyšininkavimo kovojant dėl teisės rengti 2022 metų pasaulio futbolo čempionatą ir laukia paaiškino iš FIFA dėl generalinio sekretoriaus žodžių.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai