Tiesa.com   |   2014-09-29

Kauno „Žalgiris” laimėjo klubo jubiliejui skirtą turnyrą

Kauno „Žalgiris” laimėjo klubo jubiliejui skirtą turnyrą A. Gudaitis po krepšiu žaidė galingai.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo septyniasdešimtmečio proga surengtą Kauno „Akropolio“ taurės turnyrą. Beveik idealią gynybą pademonstravę žalgiriečiai nugalėjo Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandą 65:49 (10:23, 23:9, 11:7, 21:10) ir buvo apdovanoti gražuole taure.

Pirmųjų finalo taškų žiūrovams teko laukti beveik dvi minutes, kol galiausiai sėkmingą reidą link krepšio atliko Vaidas Kariniauskas – 2:0. Po rezultatyvaus V.Kariniausko perdavimo pasižymėjo Robertas Javtokas, o Tomas Dimša greičiu pranokęs savo varžovus pridėjo rezultatyvų prasiveržimą. Tiesa, svečiai iš Rusijos nesnaudė bei įpusėjus ketvirčiui buvo priekyje (11:6). Po Gintaro Krapiko paprašytos minutės pertraukėlės dukart agresyviai sužaidė Paulius Jankūnas. Aukštaūgis realizavo keturis baudos metimus iš eilės, tačiau efektingai žaidę Krasnodaro krepšininkai išlaikė susikrautą pranašumą – 13:10.
Neapdairiai žaidę kauniečiai pirmajame kėlinyje suklydo net 9 kartus, per paskutines 4 minutes nepelnė taškų ir atsilikinėjo – 10:23.

Kauno komandos nesėkmių virtinę nutraukė puikiai po krepšiu rungtyniavę jaunieji žalgiriečiai. Artūras Gudaitis dvitaškiu pelnė pirmuosius savo taškus, kiek vėliau pridėjo ir taiklų baudos metimą, o Edgaras Ulanovas surinko tris taškus po taiklaus metimo su pražanga – 16:25. Sunerimti varžovų trenerių štabą privertė du taiklūs „Žalgirio“ metimai iš vidutinio nuotolio. Vieną realizavo Jamesas Andersonas, o A.Gudaitis apdovanojęs varžovą įspūdingu bloku, kitoje atakoje atliko tą patį – 20:25.

Gynyboje nepasikuklino ir J.Andersonas, po kurio bloko kamuolys nuskriejo į trečią tribūnų eilę. Sėkmingą atkarpą pratęsė po du baudų metimus pataikę E.Ulanovas bei Artūras Milaknis, o į priekį Lietuvos čempionus išvedė iš po krepšio įmetęs R.Javtokas – 26:25. Nuo suolo pakilęs Siimas-Sanderis Vene taisė komandos draugo metimą, A.Gudaitį svečiai pajėgė stabdyti tik pražangomis, tad po pirmosios rungtynių pusės vieno taško skirtumu priekyje buvo žalgiriečiai – 33:32.

Trečiasis kėlinys sėkmingiau prasidėjo „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkams, be atsako surinkusiems septynis taškus (33:39), o žalgiriečiai keturis kartus apmaudžiai prametė iš dėkingų situacijų. Tris minutes užsitęsusią tylą nutraukė R.Javtoko dvitaškis, greitoje atakoje Vytenis Lipkevičius pridėjo du taškus su pražanga ir atsilikimas ištirpo iki minimumo – 38:39. J.Andersonas dviejų taškų vertės metimu vėl išvedė „Žalgirį“ į priekį, o A.Gudaitis žibėjo abejose aikštės pusėse. Jis įmetė vieną baudą, o gynyboje blokavęs oponento metimą pratęsė svečių taškų badą (41:39). Darius Songaila ketvirčio pabaigoje atidarė savo taškų kraitį, taiklų baudos metimą pridėjo A.Milaknis ir septynias minutes varžovams taškų pelnyti neleidę žalgiriečiai turėjo 5 taškų persvarą – 44:39.

Lemiamą ketvirtį tritaškiu pradėjo J.Andersonas. Gražų slalomą pademonstravęs Lukas Lekavičius tapo dvyliktuoju žaidėju, pelniusiu bent du taškus – 49:41. J.Andersonas įskraidino dar vieną tolimą metimą, D.Songaila realizavo baudas ir „Žalgiris“ įgijo dviženklį pranašumą – 54:43. Po puikaus P.Jankūno perdavimo ataką užbaigė R.Javtokas, A.Milaknis pridėjo tritaškį ir Lietuvos čempionai susikrovė 16 taškų persvarą (60:44). Pralaimėjimo nenorėję pripažinti svečiai dar užsidirbo techninę pražangą, o laisvas paliktas L.Lekavičius įsmeigė tritaškį – 65:45. Per likusį laiką Krasnodaro krepšininkai kiek sumažino atsilikimą, tačiau tai nieko nekeitė ir finalinėse rungtynėse buvo užfiksuota įtikinama „Žalgirio“ pergalė – 65:49.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 10 (3 blk.), J.Andersonas 10 (2 blk.), R.Javtokas 9 (4/6 dvit., 7 atk. kam.), A.Milaknis 6, E.Ulanovas 6 , L.Lekavičius 5 (5 atk. kam.), V.Lipkevičius 5, D.Songaila 4, P.Jankūnas 4 (8 atk. kam.), S.Vene 2, V.Kariniauskas 2, T.Dimša 2.
„Lokomotiv-Kuban“: D.Brownas 11, R.Hendrixas 8 (13 atk. kam.).

Žymos: Žalgiris, Krepšinis