Tiesa.com   |   2011-02-24

Karšta, karšta, karšta...

© BLKL
„Rovac“ nugalėjo „Prienus“

Praėjusį savaitgalį BLKL pirmąją tarpusavio atkrintamųjų varžybų dvikovą sužaidė „Lituanica“ ir „Londonobaldai.com” komandos. Taip pat vyko dar 4 kovos dėl Arvydo Sabonio taurės.

="text-align: left">„Tiesa“ įveikė „Lituanicą“

Penktadienio vakarą visi susirinkusieji stebėti krepšinio varžybų tapo nuostabios ir akiai gražios dvikovos liudininkais –tikrą šou aikštelėje surengė „Tiesa“ ir „Lituanica” komandos. Nors varžybas laimėjo šios poros favoritė „Tiesa”, nugalėjusi varžovus rezultatu 86:75, tačiau nuo pat pirmosios iki paskutinės minutės vyko atkakli kova.

Pirmąjį kėlinį aikštėje dominavo „Lituanica” penketukas. Žaisdamas greitą ir agresyvų krepšinį jis lengvai bei efektingai rinko taškus. Užtikrintai žaisdama gynyboje „Lituanica” priversdavo varžovus mesti iš sunkių padėčių ir nepataikyti. „Tiesa” atsilikusi 6:0, bet pagaliau pelno pirmuosius taškus iš po krepšio. Tačiau kėlinio viduryje jos varžovai tiesiog pradeda šėlti aikštėje, pataiko kelis tritaškius iš eilės ir susikrauna dviženklį pranašumą. Niekaip negalėdami apsiginti nuo taiklių tolimų metimų „Tiesos” krepšininkai griebiasi už galvų, emocijos verda. Po pirmojo kėlinio „Lituanica” pirmauja 23:13.

Atrodo būtų galima tikėtis lengvos „Lituanicos” pergalės, nes prieš tokį žaidimą sunku atsilaikyti, tačiau antrajame ketvirtyje susiėmę „Tiesos” žaidėjai pradeda demonstruoti, kas bus šio vakaro favoritas, ir per 10 minučių sugeba ištirpdyti persvarą iki 1 taško: 42:41.

Trečiajame ketvirtyje toliau vyksta atkakli kova, vyrai kovoja ne tik dėl kiekvieno kamuolio negailėdami jėgų, bet ir dėl geresnės vietos aikštėje. „Tiesa” dažnai varžovus pasitinka jau prie jų baudos aikštelės ir spaudžia, taip stengdamasi sudaryti kuo sudėtingesnes sąlygas atakuoti. Atrodo, taktika veikia, nes varžovai sunkiai renka taškus, klysta puolime perduodami vieni kitiems kamuolius. „Lituanica”, neturėdama kaip pasipriešinti greitam varžovų puolimui, kėlinį ir vėl pralaimi, šį kartą jau 11 taškų. Po trijų kėlinių 66:56 pirmauja „Tiesa”.

Paskutiniame kėlinyje „Lituanica” dar bando kibti į atlapus varžovams, tačiau visi jų mėginimai nesėkmingi ir kova pralaimėta „Tiesai“ bendru rezultatu 86:75.

Nervų kare 1:0 laimi „Lituanica“

Karšta, karšta, karšta.. Taip būtų galima apibūdinti pirmąsias sekmadienio varžybas. Įtampa, emocijos, riksmai, techninės ir diskvalifikacinės pražangos – visa tai buvo galima išvysti stebint rungtynes. Abiejų komandų palaikymo grupės stengėsi perrėkti viena kitą, o žaidėjai šioje beprotybėje – nugalėti. Ekipos susigrūmė BLKL atkrintamosiose varžybose, kur kovojama iki dviejų pergalių. Pirmąją pergalę iškovojo „Lituanica“ 72:67.

Tačiau šios poros favoritams aikštėje nebuvo lengva. „Londonobaldai.com“ pasistengė užkurti tokią pirtį, kad varžovams teko išlieti daug prakaito. Pirmasis kėlinukas baigiasi minimalia „Lituanicos“ persvara 17:18, o po dviejų kėlinių jau 3 taškais pirmauja „Londonobaldai.com“. Trečiame ketvirtyje įtampa pasiekia kulminaciją, 5 pražangas surinkęs „Londonobaldai.com“ centras V. Borovikovas palieka aikštę, ir baldininkai kėlinį pralaimi 12 taškų skirtumu. Paskutinis ketvirtis priminė nervų karą aikštėje. Šį kartą jame stipresni buvo „Lituanicos“ žaidėjai, ir pergalė 5 taškų skirtumu 72:67 – jų rankose. Panašu, kad antroji šių komandų akistata bus dar įdomesnė. „Lituanicos“ treneris dar prieš šią dvikovą teigė, kad tikisi visų trijų varžybų, tad ar išsipildys jo prognozės? Ar „Londonobaldai.com“ išlygins serijos rezultatą, ir poros nugalėtojas paaiškės tik trečiose varžybose?

Antroje dienos dvikovoje jėgas išmėgino „Rovac“ ir „Prienų“ komandos. Kaip ir buvo galima numanyti, šioje kovoje dominavo fizinis krepšinis. Galbūt pirmųjų minučių jaudulys ir susikaupimas neleido nei vieniems per daug atitrūkti nuo varžovų. „Rovac“ komanda, atremdama galingų prieniškių bandymus rinkti taškus iš po krepšio, pati stengėsi žaisti kuo greitesnį krepšinį, priversdama varžovus vytis. Po pirmojo kėlinio „Rovac“ pirmauja dviejų taškų persvara 17:19.

Atrodo, kad „Prienai“, prisitaikę prie greito varžovų puolimo, įgavo dar daugiau pasitikėjimo savimi ir antrajame kėlinyje tiesiog pradėjo dominuoti ir po varžovų krepšiu. Iki kėlinio vidurio aikštelėje taškus renka abi komandos, tačiau tada „Rovac“ surengia spurtą ir pelno 7 taškus be atsako, o baigiantis kėliniui susikrauna dviženklį pranašumą. Po dviejų kėlinių rezultatas 41:31.

Trečio ketvirčio pradžia jau priklauso „Prienams“. Šie pelno 8 taškus be atsako ir panaikina varžovų susikrautą persvarą. Graži lygiaverčių priešininkų kova – ir po trijų kėlinių jau tik 3 taškais atsilieka „Prienai“. Dvikovos nugalėtojas paaiškės per likusias dešimt minučių.

Paskutinio ketvirčio pradžioje „Rovac“ žaidėjai už per dideles emocijas bei ginčus su teisėjais baudžiami techninėmis pražangomis. Tai leidžia prieniškiams persverti rezultatą savo naudai net 5 taškais. Atrodė, kad „Rovac“ jau neatsities, tačiau parodę valią jie išplėšė pergalę rezultatu 80:74.

„Kailiai“ nepasigailėjo „Tornado“

Prieš varžybas kalbinti „Tornado“ krepšininkai teigė dabar nesitikintys nugalėti „Kailius“. Jie sakė suprantantys, kad šiuo metu nedemonstruoja tokio žaidimo, kokio patys norėtų, ir paprasčiausiai likusiose varžybose bando iš naujo atrasti pergalių raktą jau kitam sezonui. Abi komandos žaidė ne visos sudėties, „Kailių“ komandoje net treneris buvo priverstas apsivilkti aprangą. Prasidėjus pirmam kėliniui į priekį išsiveržia „Kailiai“, tačiau „Tornado“ taip lengvai nepasiduoda. Bet kėlinio viduryje varžovai atitrūksta ir susikrauna dviženklį pranašumą 26:15.
Antrame ketvirtyje vaizdas aikštelėje panašus – „Kailiai“ dominuoja ir trimis tritaškiais iš eilės dar labiau padidina savo pranašumą. Prasidedant ilgajai pertraukai, rezultatas švieslentėje 49:28. Nors „Tornado“ ir pralaimi solidžiu skirtumu, tenka pripažinti, kad jų žaidimas šį vakarą daug geresnis nei anksčiau. Trečiame kėlinyje „Kailiai“ padidina pranašumą dar labiau – iki 70:45. Paskutiniame ketvirtyje „Kailiai“ kiek atsipalaiduoja ir pralaimi kėlinuką, bet ne varžybas. Galutinis rezultatas 68:89 – ir antroji „Kailių“ pergalė Arvydo Sabonio taurės varžybose.

„Kyborgai“ liko be pergalių

Neperšokęs griovio nesakyk „op“. Juoda apranga vilkintys „Kyborgai“ paskutinėje savaitgalio dvikovoje žengė į aikštelę su vienu tikslu – sutriuškinti varžovą, tačiau tikriausiai nė nenumanė, kad „Daumantų“ komanda sugebės pademonstruoti geresnį krepšinį. Pastarieji, nors likę be savo trenerio, ne tik visas varžybas diktavo savo sąlygas, tačiau ir nugalėjo „Kyborgus“ rezultatu 73:77.

„Kyborgams“ šį vakarą „nesiklijavo“ žaidimas, jų lyderiai nesugebėjo atrasti kelio į varžovų krepšį ir visą laiką buvo besivejančiųjų vaidmenyje. Po ilgosios pertraukos atrodė, kad vyrukai pajėgs perimti rungtynių kontrolę į savo rankas, tačiau „Daumantai“ jiems to padaryti neleido. „Kyborgai“ kelis kartus buvo panaikinę dviženklę varžovų persvarą ir sumažinę atsilikimą iki 2 ar 3 taškų, tačiau visas rungtynes taip ir liko besivejančiųjų vaidmenyje. Atrodo, kad „Daumantų“ ekipa geriau atliko namų darbus ir paliko varžovus be pergalių, o patys išdidžiai įsirašė pirmąją pergalę šiame turnyre. „Kyborgai“ nugalėti rezultatu 77:73. Jiems teks gerokai pasistengti, norint iškovoti pirmąją pergalę, nes paskutinis jų varžovas bus „Lituanica“. O „Daumantų“ komanda kitas varžybas žais su „Prienais“.