Tiesa.com   |   2010-08-29

Kanadiečiai vos nenubaudė lietuvių

© delfi.lt
K.Kemzūra pripažino jaudinęsis per rungtynes.

Sunkią antrą pergalę pasaulio krepšinio čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė. Mūsiškiai sekmadienį antrosiose D grupės rungtynėse po atkaklios kovos 70:68 (12:20, 21:23, 22:14, 15:11) įveikė kanadiečių komandą.

mal">Kanados rinktinė nuo pat rungtynių pradžios diktavo savo žaidimo stilių ir pirmavo iki 4 kėlinio pradžios. Mūsų krepšininkams tik paskutiniame kėlinyje pavyko parodyti savo charakterį: jie panaikino 17 taškų atsilikimą ir išplėšė pergalę.

„Mes išėjome truputį atsipalaidavę, neįvertinome savo varžovų. Jie vos nenubaudė mūsų. Šiandien buvome truputį nesavi“,- rungtynes vertino Linas Kleiza.

Po rungtynių, mūsų rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra sakė: „Tai buvo labai sunkios rungtynės. Turime metikų, o jie negalėjo pataikyti. Aš taip pat labai nervinausi. Man reikėjo laiko rasti kelius į pergalę. Suprasti, ką daryti, kai kamuolys nekrenta į krepšį. Esame labai patenkinti galutiniu rezultatu ir pergale.

Pirmosiose čempionato rungtynėse lietuviai 92:79 įveikė N.Zelandijos ekipą, o kanadiečiai netikėtai 71:81 pralaimėjo Libano krepšininkams.

Statistika:

Lietuva: L.Kleiza 18, M. Pocius ir T.Delininkaitis - po 11, J.Mačiulis 8, M.Kalnietis ir T.Klimavičius - po 7, P.Jankūnas 4, S.Jasaitis ir R.Seibutis - po 2.

Kanada: Jermaine Andersonas 15, Joelis Anthony 12, Denhamas Brownas 11, Levonas Kendallas 9.

Lietuva 70 – 68 Kanada

Dvitaškiai: 13/31 (42 proc.) - 15/36 (42 proc.)

Tritaškiai: 9/30 (30 proc.) - 8/26 (31 proc.)

Baudos metimai: 17/26 (65 proc.) - 14/20 (70 proc.)

Pražangos: 17 - 22

Perimti kamuoliai: 4 – 9

Klaidos: 13 – 11

Atkovoti kamuoliai: 40 - 38

Kitose D grupės rungtynėse nesunkią pergalę iškovojo prancūzai. Jie 86:59 (22:20, 20:8, 21:19, 23:12) įveikė Libano ekipą. Antrosiose A grupės rungtynėse tarp Vokietijos ir Serbijos prireikė net dviejų pratęsimų. Vokiečiai rezultatu 82:81 (14:17, 23:18, 19:19, 13:15, 4:4, 9:8) įveikė Serbijos komandą. Serbams tai pirmoji nesėkmė čempionate.