Tiesa.com   |   2016-06-08

Jaunoji futbolininkų karta grąžino viltį į Angliją

  
Jaunoji futbolininkų karta grąžino viltį į Angliją R. Hodgsonas rinktinės pagrindą suformavo iš jaunimo.

Anglija į 2016-ųjų Europos čempionatą surinko jaunus karius, padėkojusi vilčių nepateisinusiai senajai gvardijai. „Auksine karta“ vadinti žaidėjai patyrė fiasko visuose pastaruosiuose Europos ir Pasaulio čempionatus. Dabar atėjo alkano jaunimo eilė.

Harry Kane‘as, Delle Alli, Rossas Barkley ir Ericas Dieris – nuo šių žaidėjų pasirodymo Prancūzijoje vykstančiose pirmenybėse priklausys anglų rezultatai. Anglijoje netgi netrūko reikalavimų, kad treneris Roy‘us Hodgsonas iš sudėties eliminuotų rezultatyviausią dabartinės komandos žaidėją Wayne‘ą Rooney, tačiau 30-metį „Manchester United“ puolėją vis dar saugo jo įspūdingas gyvenimo aprašymas. Kad ir kaip būtų, niekas iš ekspertų net ir atsinaujinusiai anglų komandai neprognozuoja kovos net pusfinalyje, tačiau nebūtų nieko keisto, jei anglai bent jau čempionato pradžioje iš kelio šluotų vienus varžovus po kitų.
Brandus jaunimo žaidimas
 
„Trys liūtai“ bet kurio turnyro kvalifikacijos finiše turėdavo pirmąją vietą grupėje, tačiau labai retai jie žaisdavo taip užtikrintai ir brandžiai, kaip tai darė per šį ciklą. Anglijos jėgą atrankoje teko pajusti ir lietuviams: „Wembley“ stadione Igorio Pankratjevo auklėtiniai buvo sumušti be gailesčio – 4:0, o Vilniuje anglai nugalėjo 3:0.
 
Jaunoji anglų karta yra pasiryžusi atversti naują istorijos lapą. Per pastaruosius 10 metų, skaičiuojant nuo 2006-ųjų Pasaulio čempionato, anglai pagrindiniuose pasaulio turnyruose sužaidė 11 rungtynių, bet iš jų laimėjo vos trejas. Problema gali būti ta, kad komandą papildęs jaunimas neturi rimtos tarptautinių mačų patirties – iš pagrindinių R. Hodgsono žaidėjų 40 ir daugiau rungtynių rinktinėje yra sužaidę tik W. Rooney, Joe Hartas, Gary Cahillas ir Jamesas Milneris. Tačiau tai gali būti ir geras ženklas.
 
Daugiau talento ir minties puolime
 
Naujoji karta nežino kartaus fiasko skonio, kurio šleifas ilgai vilkosi paskui vyresniuosius jų kolegas. Ši Anglijos rinktinė skiriasi nuo ankstesniųjų – talentas ir fizinis pasiruošimas dabar atlieka svarbesnį vaidmenį nei įspūdingas gyvenimo aprašymas. Atrankos turnyre Anglijos rinktinė demonstravo stebėtinus rezultatus. Anglai laimėjo visas 10 rungtynių, pelnė 31 įvartį (antras geriausias rezultatas) ir praleido vos tris (mažiausiai Europoje). Tai tikrai suteikė pasitikėjimo savo jėgomis, o varžovai sulaukė perspėjimo: varžovų gynėjai žaisdami su anglų jaunimu tikrai turės problemų. Nors W. Rooney komandos starto vienuolikėje pasirodys nepaisant to, kokios bus sportinės formos, ši Anglijos rinktinė nebėra priklausoma nuo vieno ar kelių tituluotų žmonių – įvarčius mušti tikrai yra kam.
 
Daugiausia nerimo kelia gynėjai
Kovo mėnesio kontrolinės rungtynės su Vokietija ir Olandija atskleidė puolamąjį anglų potencialą, tačiau išryškino ir gynybos spragas. Chrisas Smallingas tobulėja tiesiog akyse, tačiau G. Cahillui, Johnui Stonesui ir Philui Jagielkai dar reikėtų gerokai pasitempti, jei Anglija svajoja apie aukščiausius tikslus. Apgaulingai gali atrodyti ir tik trys praleisti įvarčiai atrankos turnyre – negalima pamiršti, kad E grupėje, kurioje žaidė anglai, pusę jų varžovų sudarė „įvarčių nemušančios“ komandos: Lietuva, Estija ir San Marinas.
 
Anglai grupėje kovos su kaimynais iš Velso, rusais ir slovakais. Čempionatą penktadienį pradeda šeimininkų prancūzų dvikova su rumunais.
  

Žymos: europos futbolo čempionatas, anglijos rinktinė

Komentarai

Naujausi straipsniai