Tiesa.com   |   2016-05-18

Jaunas olandas perrašė „Formulės-1“ istoriją

  
Jaunas olandas perrašė „Formulės-1“ istoriją M. Verstappenas įrodė, kad jis vertas būti ne tik atsarginiu.

Jauniausiu lenktynių nugalėtoju „Formulės-1“ istorijoje tapęs Maxas Verstappenas pats negalėjo patikėti tuo, ką pasiekė. Varžovų klaidos, jo paties gera taktika ir stabilus vairavimas lėmė jo triumfą Ispanijoje vykusiame „Formulės-1“ etape.

Olandas pernai tapo jauniausiu pilotu, debiutavusiu šiose lenktynėse, bei jauniausiu sportininku, kuriam čempionate pavyko iškovoti taškų. Dabar 18-metis M. Verstappenas – jauniausias lenktynių nugalėtojas. Olandas Ispanijoje vykusiose lenktynėse įveikė abu „Ferrari“ pilotus, o „Mercedes“ atstovai susidūrė tarpusavyje iškart po starto.
„Tai neįtikėtina. Negaliu patikėti, kad man pavyko nugalėti lenktynėse, – sakė M. Verstappenas. – Tai buvo puikus etapas. Ačiū komandai, kad davė man tokį gerą automobilį. Nugalėti pirmą kartą sėdus prie „Red Bull“ automobilio vairo – neapsakomas jausmas.“ Olandas pridūrė, kad paskutiniai lenktynių ratai, kai reikėjo atlaikyti K. Raikkoneno spaudimą, nebuvo lengvi: „Man tai buvo lyg ištvermės lenktynės, ypač paskutiniai 10 ratų. Negalėjau patikėti, kad pirmauju lenktynėse.“
 
Antras finišo liniją kirto suomis Kimi Raikkonenas, o trečias – vokietis Sebastianas Vettelis. Penktas liko Valtteris Bottas iš „Williams“, šeštas – Carlosas Sainzas iš „Toro Rosso“, septintas – Sergio Perezas iš „Force India“.
 
Jau pirmajame šių lenktynių rate vietos trasoje nepasidalijo du „Mercedes“ pilotai – britas Lewisas Hamiltonas ir vokietis Nico Rosbergas. Abu lenktynininkai po avarijos baigė lenktynes, o jose iškart pasirodė saugos automobilis.
  

Žymos: formulė 1, Max Verstappen

Komentarai

Naujausi straipsniai