Tiesa.com   |   2014-09-18

Istorinis tenisininkų triumfas

  
Istorinis tenisininkų triumfas Lietuvos rinktinę į priekį vedė lyderis R. Berankis.

Geriausi Lietuvos tenisininkai šiemet sėkmingai išsprendė visus Deviso taurės (Davis Cup) varžovų jiems pateiktus uždavinius.

Varžovų teritorijose įveikę Norvegijos, Pietų Afrikos Respublikos ir Bosnijos ir Hercegovinos tenisininkus lietuviai žengė ten, kur dar nėra buvę – į pirmą Deviso taurės turnyro Europos–Afrikos zonos grupę. Tą, kurioje kitais metais gali tekti sukryžiuoti raketes su rusais, olandais, austrais ar net ispanais.
Lemiamą pergalingą žingsnį Lietuvos rinktinė praėjusį savaitgalį žengė Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve, kai po antros Ričardo Berankio pergalės vienetų susitikime lietuviai bosniams tapo nebepasiekiami.
 
R. Berankiui 4:6, 4:6, 4:6 nusileidęs bosnių rinktinės lyderis Damiras Džumhuras po mačo neslėpė manąs, kad įveikti lietuvio buvo praktiškai neįmanoma. „Galbūt viskas būtų susiklostę kitaip, jei pirmo seto viduryje nebūčiau išleidęs iniciatyvos iš savo rankų. Juk tame sete pirmavau 3:1. Tačiau R. Berankis įrodė, kad yra puikus žaidėjas, lemiamais momentais žaidžiantis aukščiausio lygio tenisą. Tiesą pasakius, neradau jokių priešnuodžių jo žaidimui, vilčių nugalėti nebuvo. Esu tikras, kad jei lietuvis išlaikys panašią formą, jis tikrai bus tarp 50-ies geriausių pasaulio tenisininkų.“
 
D. Džumhurui antrino ir bosnių kapitonas Ameras Deličius. „Galbūt mūsų jaunai komandai pritrūko patirties, tačiau R. Berankis buvo puikus. Ne veltui jis yra buvęs stipriausiu pasaulyje jaunių žaidėju. Galiausiai savo klasę jis jau yra rodęs ir ATP turnyruose“, - teigė A. Deličius.
 
Beje, po šios pergalės Lietuvos rinktinė Deviso taurės rinktinių reitinge pakilo net per 13 pozicijų – iš 50-os į 37-ąją.
 
Visų Sarajeve vykusių mačų rezultatai:
 
Mirza Bašič – Ričardas Berankis: 7:5, 6:3, 4:6, 4:6, 4:6.
Damir Džumhur – Laurynas Grigelis: 6:7 (5:7), 6:1, 6:1, 1:0, lietuvio trauma.
Mirza Bašič / Tomislav Brkič – Ričardas Berankis / Laurynas Grigelis: 3:6, 3:6, 6:7 (5:7).
Damir Džumhur – Ričardas Berankis: 4:6, 4:6, 4:6.
Nerman Fatič – Lukas Mugevičius: 6:7 (6:8), 6:3, 6:4.
 
  

Žymos: Tenisas, Ričardas Berankis

Komentarai

Naujausi straipsniai