Tiesa.com   |   2013-03-20

Ispano ir rusės triumfas „BNP Paribas Open“

Ispano ir rusės triumfas „BNP Paribas Open“ Galingiausių tenisininkų turnyre JAV tarp vyrų buvo geriausias ispanas Rafaelis Nadalis su ruse.

Ispanas Rafaelis Nadalis ir toliau demonstruoja savo galią kortuose. Jis laimėjo Tarptautinio „BNP Paribas Open“ teniso turnyro JAV vyrų vienetų varžybų pagrindinį prizą ir taip užsidirbo papildomą tūkstantį ATP reitingo taškų ir gavo 1 mln. JAV dolerių čekį.

Turnyro finale jis per pustrečios valandos trijuose setuose (4:6, 6:3, 6:4) įveikė savo varžovą Juaną Martiną del Potro iš Argentinos, kuris yra septintoji pasaulio raketė. Pralaimėjimas šiam tenisininkui garantuoja 500 tūkst. piniginį prizą ir 600 ATP įskaitinių klasifikacijos taškų.
R. Nadaliui šie metai iš tiesų sėkmingi: skaičiuojama, kad tai buvo 17 pergalė iš 18 galimų ir trečias laimėtas turnyras. Be to, šis Ispanijos tenisininkas jau pralenkė savo kolegą ir pagrindinį konkurentą šveicarą Rogerį Federerį, nes yra laimėjęs 22 „ATP Tour Masters 1000“ serijos turnyrus.

Tame pačiame turnyre tarp geriausių moterų tenisininkių – Marija Šarapova. Ji iškovojo pagrindinį 1 mln. dolerių vertės piniginį čekį ir užsidirbo 1000 WTA reitingo taškų. Iki tol turnyre ji buvo triumfavusi 2006-aisiais.

Finale tenisininkė iš Rusijos užtruko 1 val. 21 minutę ir dviejuose setuose (6:2, 6:2) nugalėjo aštuntą pagal reitingą Danijos atstovę Carolinę Wozniacki. Ji paskutinį kartą šio turnyro nugalėtoja buvo ne taip ir seniai – 2011-siais, o 2010 m. žaidė finale. C. Wozniacki po pralaimėjimo atiteko 500 tūkst. dolerių čekis bei 700 WTA klasifikacijos taškų.

Žymos: Sportas, Tenisas