Tiesa.com   |   2014-06-05

Irkluotojų kolekcijoje – 3 medaliai

Irkluotojų kolekcijoje – 3 medaliai Lietuvos irklavimo rinktinė Serbijoje.

Europos irklavimo čempionate Belgrade (Serbija) sekmadienį Lietuvos sportininkai nudžiugino trim medaliais. Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris vyrų porinių dviviečių finale iškovojo įspūdingą pergalę, moterų dviviečių varžybose titulą gynusios Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė finišavo antros, o vienviečių lenktynėse Mindaugas Griškonis pelnė bronzos medalį.

Europos pirmenybių medalių lentelėje po vieną visų spalvų apdovanojimą iškovojusi Lietuva kartu su Italija pasidalijo 4-ąją vietą.
Sėkmingiau rungtyniavo tik Didžioji Britanija (2 aukso, 4 sidabro, 2 bronzos), Čekija (2 aukso) ir Vokietija (1, 4, 5). Lietuvos delegacija iš Belgrado grįš per Varšuvą – lėktuvas Vilniuje leisis 18 val. 25 min.

Finišas buvo įspūdingas

Aukso medaliais pasipuošė galingai finišavę 21 metų R. Maščinskas ir 25 metų S. Ritteris. Jie pralenkė Azerbaidžano ir Vokietijos įgulas bei po trejų metų vėl yra stipriausi Europoje. 2000 m nuotolį lietuviai įveikė per 6 min. 8,82 sek. Azerbaidžano atstovai atsiliko 0,54 sek., o vokiečiai – 1,27 sek.

Puikiai jėgas finiše paskirstę lietuviai pirmuosius 500 m įveikė penkti, pasiekę pusiaukelę – 1000 m – lietuviai buvo ketvirti, bet paskui jie tiesiog nokautavo varžovus. Antrąją distancijos pusę Lietuvos įgula įveikė greičiau nei pirmąją.
Lietuvos irkluotojai pernai Europos čempionate buvo antri, 2012 metais – ketvirti, o 2011 metais pirmąkart tapo čempionais. Tačiau prieš trejus metus čempionate dalyvavo ne visos stipriausios įgulos, todėl šiemet iškovotas auksas yra gerokai vertingesnis.
„Prieš startą nieko perdaug nesitikėjome, nes visos šešios įgulos panašaus pajėgumo. Buvome nusprendę laikytis grupėje ir nesiveržti į priekį. Trasoje viskas pavyko puikiai, spurtavome likus 250 metrų“, – „Lietuvos ryto“ televizijai sakė S. Ritteris.

„Nenorėjome būti žemiau nei pernai, tad nebuvo kitos išeities – reikėjo laimėti. Tokiuose turnyruose prieš startus negalvoji apie vietas, tiesiog atiduodi visas jėgas, darai viską, ką išmokai per treniruotes. Žinoma, labai smagu dėl mūsų pergalės, tačiau labai džiaugiamės ir visos komandos pasiekimais“, – po finalo lif.lt kalbėjo R. Maščinskas.

Žymos: Irklavimas