tiesa.com   |   2013-11-23

Į pasaulio čempionatą Brazilijoje keliauja...

Į pasaulio čempionatą Brazilijoje keliauja... Paaiškėjo Europos futbolo čempionato 2014 dalyviai.

Šią savaitę sužaistos paskutinės 2014 metų pasaulio futbolo čempionato Europos zonos atrankos turnyro atkrintamosios varžybos, po kurių paaiškėjo dar keturių kelialapių į planetos pirmenybes Brazilijoje savininkai. Lemtingi mačai vyko Bukarešto, Zagrebo, Stokholmo ir Paryžiaus stadionuose. Laimė nusišypsojo graikams, kroatams, portugalams ir prancūzams.

Rumunijos ir Graikijos susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1 (0:1), bet kadangi pirmą mačą Atėnuose 3:1 laimėjo graikai, jie trečią kartą pateko į Pasaulio čempionatą. Abu įvarčius pelnė Graikijos rinktinės futbolininkai. 23-ią minutę Konstantinos Mitroglou pasiuntė kamuolį į varžovų vartus, o 54-ą minutę Vasilios Torosidis – į savo.
Truputį vėliau jėgas tarpusavyje išbandė Kroatija ir Islandija. Šių komandų rungtynės Reikjavike pasibaigė taip pat lygiosiomis. Šįkart kroatai įrodė savo pranašumą rezultatu 2:0 (1:0), nors pusantro kėlinio žaidė dešimt žaidėjų. Mario Mandžukičius pirmą įvartį įmušė 27-ą minutę, tačiau netrukus užsidirbo raudoną kortelę. Komandos draugai nepalūžo, ir 47-ą minutę Darijo Srna užtikrino pergalę Kroatijos rinktinei 2:0.

Švedai antrą kartą neatsilaikė prieš portugalus. Pastarieji jau buvo Lisabonoje nugalėję skandinavus rezultatu 0:1, todėl švedai puoselėjo viltį laimėti. Vis dėlto portugalai buvo stipresni, ir rungtynės baigėsi Cristiano Ronaldo ir jo draugų pergale 2:3. C. Ronaldo ir pelnė visus tris portugalų įvarčius per šį susitikimą.

Prancūzai galynėjosi su Ukrainos komanda, kuriai ankstesniame mače buvo priversti nusileisti 0:2. Tačiau Prancūzijos rinktinė namuose susikaupė ir šventė pergalę 3:0 (2:0). Jie iškovojo paskutinį kelialapį į pasaulio čempionatą. Mamadou Sakho pasižymėjo du kartus, o Karimas Benzema pelnė vieną įvartį. Nuo antro kėlinio pradžios ukrainiečiai aikštėje žaidė ne visi, nes Jevhenas Chačeridi užsidirbo raudoną kortelę.

Taip pat jau aiškios ir Afrikos žemyno atstovės pasaulio čempionate. Tai Gana, laimėjusi prieš Egiptą (1:2 ir 6:1) ir Alžyras, nugalėjęs Burkina Fasą (1:0 ir 2:3).

Visų 32 planetos pirmenybių dalyvių atstovai keliaus į Bahiją, Braziliją, kur gruodžio 6-ą dieną bus traukiami finalo etapo burtai.

Bilietus į 2014 metų pasaulio čempionatą jau turi 30 pasaulio rinktinių: šeimininkė Brazilija, Argentina, Australija, Čilė, Kolumbija, Kosta Rika, Ekvadoras, Hondūras, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, JAV, Belgija, Italija, Vokietija, Nyderlandai, Šveicarija, Rusija, Bosnija ir Hercegovina, Anglija, titulą ginanti Ispanija, Graikija, Kroatija, Portugalija, Prancūzija, Dramblio Kaulo Krantas, Nigerija, Kamerūnas, Gana ir Alžyras.
Rezultatai:

Rumunija 1 – 1 Graikija* (pirmas mačas 1:3).
23' Konstantinos Mitroglou
54' Vasilios Torosidis (Graikija, į savo vartus)
* – pateko į pasaulio čempionato finalo etapą

Kroatija* 2 – 0 Islandija (0:0).
27' Mario Mandžukič
47' Darijo Srna
38' Mario Mandžukič (Kroatija) – raudona kortelė

Švedija 2 – 3 Portugalija* (0:1).
69' Zlatan Ibrahimovič
72' Zlatan Ibrahimovič

Prancūzija* 3 – 0 Ukraina (0:2).